به نام مهرورز بی منت
 
                  آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است...
امروز مورخ ۳۰اردیبهشت ۱۳۹۸ لژیون هشتم با استادی خانم‌زهره و دبیری همسفر نگار با دستور جلسه( ادامه وادی چهاردهم + سی دی سیگار و جایگزینی)در ساعت ۱۹آغاز به کار نمود...

امروز لژیون پذیرای میهمانانی بود اعم از دستیار شهردار خانم زارع و خانم داوودی عزیز اسیستانت محترم شعبه سلمان فارسی...

همسفر نسرین: زمان زیادی نیست که به کنگره می آیم که بخواهم راجع به کنگره صحبت کنم اما اگر بخواهم کار اعضای کنگره را در یک جمله بگویم این شعر باباطاهر را می گویم. بابا طاهر می گوید: خوشا آنانکه اله یارشان بی.. که حمد و قل هُوِّاله کارشان بی..خوشا آنانکه دائم در نمازند.‌بهشت جاودان ماوایشان بی.. به نظر من تمام خدمتگزاران کنگره دائم در نماز و عبادت هستند و بهشت را راهنماهای ما تجربه می کنند..

دستورجلسه پنج شنبه مورخ دوم خردادماه :سی دی موبایل
دستور جلسه دوشنبه دو هفته دیگر: سی دی رابطه یادگیری با معرکه گیری+ادامه وادی چهاردهم

ابتدا همسفران عزیز در مورد سی دی سیگار مشارکت نمودند...
وجود هر چیزی در زندگی الزامیه، اگر شما بد استفاده می کنید تقصیر این نیست که بگیم خداوند خلقش کرد.
خب اصلاً زندگی بدون چاقو میشه، فرض کنین ما بگیم تو زندگی مثلاً چاقو نباشهحالا اگه یه کاردو برمی داره، چاقو رو بر میداره، شکم یکی رو پاره میکنه نمی تونیم بگیم که خداوند واسه چی چاقو رو خلق کرد.
وجود شیطان برای خودش الزامیه، لازمه، اگر لازم نبود خدا خلقش نمی کرد تو گوش به حرفش نده! اون می خواد آزمایش کنه ببینه شما در چه مرحله ای هستی برای مرحله تست تو برای پیشرفت تو برای تکامل لازمه.
آب مگر مایه حیات نیست خب خیلی ما تو آب خفه می شوند تو استخر خفه میشن تو دریا خفه میشن تو سیل خفه میشن خب ما نمی تونیم بگیم که چرا خداوند آب رو خلق کرد خب آب لازمه ولی در جایگاه خودش منافع دیگه رو داره.بنابراین هر چی در طبیعت هست بستگی به انسانها داره که انسانها یا از اون استفاده می کنن به پایین ترین نقطه سقوط می کنن یا از اون استفاده می کنن به بالاترین نقطه صعود می کنن به عبارت دیگری هر چیزی باید در جایگاه خودش قرار بگیرد.
ما گاهی اوقات از یک موضوعی آگاهی داریم خبر داریم اما باورمان نمی شود؛در مورد سیگار باورمون نمیشه که یک روزی سر ما هم بلا خواهد آمد آقای مهندس فرمودند من سیگار می کشیدم چون باورم نمیشد می گفتم من انسان نیرومندی هستم من ورزشکارم من طورم نمیشه و سیگار رو استفاده می کردم و می گفتم شما که نرفتین راجع به مزایای سیگار تحقیق کنین اگر برین راجع به مزایای سیگار تخقیق کنین می بینین سیگار کلی مزایا داره شما همش رفتید روی ضررهای سیگار تا اینکه زد یک مرتبه سکته کردم، تازه فهمید چه خبره، اونجا گفتن آقا این در اثر استفاده از سیگار بود این دفعه جستی این دفعه قسر در رفتیم خدا خواست ولی دفعه دوم هیچ تضمینی نداره که این اتفاق نیفته. درست در لحظه ای که انتظارم نداری زنگ در خونه رو میزنن درست در لحظه ای که انتظار نداری سرطان هنجره می گیری درست در لحظه ای که انتظار نداری سرطان ریه می گیری درست در لحظه ای که انتظار نداری اون سکته فلبی اتفاق میفته درست در لحظه ای که انتظار نداری یک بیماری دیگه ای میاد سراغ تو.
یکی از مهمترین قسمتهای بدن ما ریه هست یه حبابچه هایی داره که هوا رو میگیرن اکسیژن میدن داخل ریه اگر شما یک ریه ای که سیگاری هست بگیرین نگاه کنین مثل قیر میمونه مثل قیر شده تو قسمت کالبد شکافی اگر بیاییم یک ریه ای رو که سیگار نمی کشه ریه شفاف خوش رنگ صورتی رنگ با یک ریه ای که سیگار میکشه که کاملاً سیاه و کاملاً کثیفه که تمام اون سلولها رو همه دود و همه قیر گرفته اونها از بین میرن وقتی این اتفاق میفته اکسیژن کافی به سلولها نمیرسه ایمنی بدن از بین میره بدن در مقابل بیماریها نمیتوانه سازندگی لازم رو انجام بده.
اونهایی که سیگار می کشن خیلی بیشتر سرما می خورن تا آدمهایی که سیگار نمی کشن
چون اکسیژن کافی نمیرسه یواش یواش لبها سیاه میشه رنگ پوست تغییر می کنه و اگر ایمنی بدن وقتی که تضعیف میشه بخوابه شما در مقابل بیماری سل هم مقاوم نیستی در مقابل هپاتیت هم مقاوم نیستی در مقابل ایدز هم مقاوم نیستی در مقابل خیلی از بیماریها مقاوم نیستی در مقابل بیماریهای قلبی مقاوم نیستی با کوچکترین مسئله ای ممکنه از پا در بیایی و منجر به مرگ بشه.
پس این مسئله در تمام سطوح ربط داره حتی در مورد مسائل جنسی و زناشوئی هم میل رو میاره پایین سیگار چون اکسیژن نمیرسه هم مکانیزم عمل رو میاره پایین که مخصوصاً در آقایون خیلی مخربتره .
برای هر نوع مسئله یا هر چیزی نکته بسیار مهم و حائز اهمیت اینه که اول ما صورت مسئله اون قضیه رو بدونیم.اگر صورت مسئله اون قضیه رو بدونیم ما ممکنه اون مسئله رو بتونیم حل کنیم اگر صورت مسئله رو ندونیم قادر به حل اون مسئله نیستیم این در مورد درمان سیگار صادقه، در درمان سیگار ما باید بدونیم که سیگار چکار می کنه از نظر فیزیولوژی چکار می کنه از نظر سیستم پزشکی بارها بهمون گفتند بله سیگار باعث سکته میشه سیگار 4 هزار تا سم داره ما 4 هزارتاشو نمی خواهیم ما همون یکیش رو قبول داریم یدونش کافیه 4 هزار تا نمی خواهیم برامون ثابت کنین.
یه موقعی من خودم هم می گفتم راههای رسیدن به خدا به اندازه تعداد نفوسه ولی الآن می گم نه این خبرها نیست راههای رسیدن به خدا به تعداد نفوس نیست ( به تعداد انسانها نیست) راههای رسیدن به خدا فقط یک راهه، اون هم صراط مستقیم هر انسانی تو صراط مستقیم اومد به خدا میرسه..من ماه رمضان روزه می گرفتم ( موقعی که سیگار می کشیدم) واقعاً تمام سیستم قفل میشه تمام سیستمم. بچه ها اون اوایل می گفتند که جلوی مهندس نرین سیگار نکشیده قاطی می کنه راست می گفتن چون واقعاً آدم رو از کنترل خارج می کنه یک مسئله حائز اهمیت و بسیار مهمی هست ما باید پاسخ این سؤال رو بدیم نمی تونیم بگیم که نه چون خودخواه هستند خوشش میاد دوست داره لذت داره فلان داره این پاسخها همه غلطه.
چرا یک فرد سیگاری وقتی سیگارش را قطع می کند اینقدر مضطرب است؟ چرا اکثرا برگشت می کنند به سیگار؟
پاسخ اصلی اینه که عین مواد مخدر در مصرف سیگار هم عملیات جایگزینی انجام می گیرد سیگار یه کاری انجام میده برای شخص یه خاصیتی داره برای شخص یه کاربردی داره دیوانه که نیستن که چرا توتون رو دود می کنن چرا برگ خیار دود نمی کنه چرا یونجه رو نمیگیرن خرد کنن دود کنن چرا توتون و تنباکو رو دود می کنن اگر به دود کردن گیاه باشه اون چاییکه دم می کنین اون تفاله هاش رو بذارین بیرون خشک بشه تو آفتاب بعد بریزین تو سیگارو بکشین جواب نمیده، برگ درخت بکشین جواب نمیده، یونجه، علف، کاه، جواب نمیده، فقط توتون و تنباکو هست که جواب میده چایی خاصیت خودش رو داره به دلیل اینکه تنباکو یک ماده ای داره بنام نیکوتین میره از سد خونی مغز میگذره وارد سیستم مغز میشه و باعث آرامش می شود.
درمان سیگار هم مثل درمان اعتیاد باید در سه قسمت جسم، روان و جهانبینی انجام گیرد.
شما اگر شخصیت انسان را مثل یک درخت در نظر بگیرید ریشۀ درخت جهان بینی است، تنۀ درخت می شود جسم، شاخ و برگ درخت می شود روان، و میوه های درخت می شود شخصیت انسان. اگر کسی بخواهد سیگارش را درمان کند اول باید ریشه درمان شود یعنی جهانبینی و تفکرات فرد درمان شود یعنی فرد از نظر تفکرات و واندیشه باید به آن بیداری و هشیاری برسد که سیگار برای او یک اثر بسیار مخرب دارد. تا این جهان بینی درست نشود شما دست از سر این سیگار بر نمی دارید.
نیکوتین باید به بدن برسه اگر نیکوتین به بدن نرسه ایجادتخریب می کنه حالا چند رقم نیکوتین به بدن برسه. یکی ممکنه قرص نیکوتین باشه یکی ممکنه برچسب باشه ما این سه تا رو داریم یا آدامس نیکوتین رو داریم یا قرص نیکوتین را داریم یا برچسب نیکوتین داریم.
چرا در درمان سیگار از آدامس استفاده می کنن؟ چون آدامس مثل سیگار هست و شما می توانید هر بیست دقیقه یکی بخورید اما برچسب و قرص را نمی توانی هر بیست دقیقه استفاده کنی. یک خاصیت دیگر آدامس دارد شما وقتی سیگار می کشید فک دائما کار می کند کار کردن فک باعث ازبین بردن افسردگی می شود.
روش درمان سیگار؟
اولین کاری که می خواهیم بکنیم وقتی می خواهیم نیکوتین رو که به صورت دودی مصرف می کردیم رو بیاریم بصورت خوراکی، تقریباً باید مقدار نیکوتین یک پاکت سیگار و یک نخ سیگار رو حساب کنیم بعد بیاییم تبدیل به آدامس بکنیم. هرنخ سیگار معمولاً نیم میلیگرم نیکوتین داره آدامسهای سیگار معمولاً 2 میلی گرمی هست و یا 4 میلی گرمی، آدامسهایی که برای سیگار تو بازار هست یا 2 میلی گرمیه یا 4 میلی گرمیه.
باز شخصی که بخواد از نیکوتین خوراکی استفاده کنه، اولاً محاسبه کنیم که چقدر نیکوتین می خواد هر پاکت سیگار تقریباً مساوی است با 4 الی 5 آدامس اینجوری بگیم سر انگشتی بگیم یه پاکت سیگار 5 تا آدامس 2 میلی گرمیه تقریبی.
یکی یه پاکت سیگار می کشه 5 تا آدامس 2 میلی گرمی مصرف می کنه یکی 2 تا پاکت سیگار می کشه 10 تا مصرف می کنه حالا کسی که یه پاکت سیگار می کشه 5 تا آدامس نیکوتین می خوره اگه شد هفت تا اولش ایرادی نداره 8 تا هم شد ایرادی نداره چون سیگارها معمولاً نیم میلی گرمیه، آدامس نیکوتین هم باید نیم میلی گرم باشه ولی کارخانه ها اومدن 2 میلی گرمی درست کردن این کار، کار غلطیه بنظر من ئچون هر نخ سیگار معمولاً نرمال نیم میلی گرم آدامس هم باید نیم میلی گرم باشه.
بنابراین چون آدامس نیم میلی گرمی نداره ما تو پروژه خودمون آدامسهای نیکوتین 2 میلی گرمی رو 4 قسمتشون می کنیم. و هر قسمت میشه نیم میلی گرم. حالا خواستین یه دونه می خورین نخواستین 2 تا بخورین. میگین کمه 3 تا بخورین 4 تا بخورین ولی باید حتماً خرد بشه حتماً 4 تیکه بشه و حتماً یه قوطی آدامس داشته باشین از این قوطی ها که مخصوص قزص و دارو هست می ریزین توی اونها می زارین توی جیبتون و حتماً باید خرد کنین و حتماً باید تعدادو  مشخص کنین.
آدامس برای بعضی ها یه مشکلی داره بعضی ها میگن ما دندون نداریم سنشون بالاست دندونامون مشکل داره این آدامسو لازم نیست حتماً بجوین بزارین گوشه لبتون، زیر زبونتون با همون زبان هم روش فشار بدین ذره ذره نیکوتین آزاد میشه. پس نمی تونین بگین چون دندون ندارم آدامس نمی تونم بجوم اگر آدامسو بمکی با زبان با سقف دهان با لثه همون مقدار نیکوتین آزاد میشه پس یکی از مسائل اینه.
یه نکته دیگه هم باز اینجا ما داریم اگر شما موقع جویدن آدامس به سک سکه افتادین بدونین شما آدامس زیاد خوردین چطوری سیگار و  هر 20 دقیقه یا نیم ساعتی یا یک ساعتی می کشین آدامس هم بایدهمینطور باشه. هر نیم ساعتی یکی بجوین حالا خواستین ادامه میدین نخواستین 10 دقیقه دیگه میزارین بیرون نسخه خاصی نداره، مصرف اون سه ماهه پس یکی از کارها اینه.
-----------------


خانم زهره: امیدوارم نماز و روزه هایتان قبول واقع شده  باشد به قول آقای حکیمی خوشا به حال کسانی که توانسته اند در این ماه قدمی برای خود برداشته باشد چون ما روزه برای خداوند نمی‌گیریم بلکه برای تزکیه جسم و روح خودمان میگیریم. یادتان هست که گفتیم ماه رمضان در کنگره ماه جشن است و اکنون آن حس وحال و رنگ وجود دارد و این را حس می کنیم..خوش آمد می گویم خدمت میهامانان گرامی..من توضیح کلی در مورد کنگره می دهم ...ماه رمضان برای اعضای کنگره بسیار حائز اهمیت است و روش Dst از ماه رمضان آغاز شده است ودیشب در برنامه مسافر ماه آقای مهندس توضیحاتی دادند که اصلا قرار نبود روش dstیا کنگره ابداع شود و این الهامی بود از سوی خدا که بااینکه مصرف کننده الکل و تریاک و شیره بودند روزه بگیرند و با وجود مصرف کننده بودن روزه می گیرن ، ابتدا به این فکر می کنند که چقدر مواد مصرف می کنند ؟وقتی مصرف خود را متوجه شدند و بعد آرام‌آرام وعده های خود را کم‌کردند..ما اصلی داریم به نام بکش و بکش...تو ابتدا ببین چقدر مصرف می کنی و چقدر مصرف توست بعد مصرف کن..در گذشته قدیمی ها تریاک‌مصرف می کردند ولی با تعادل و معتاد نمی شدند..اما الان  مصرف کننده ها بدون نظم مصرف می کنند..در ادامه ماه رمضان در عرض۱۱ماه بدون اذیت شدن درمان صورت می گیرد و بعد روی دوستانشان این‌را انجام دادند و کنگره‌از سال ۷۸با لژیون ۸نفره شروع شد..
همین روند ادامه‌ پیدا کرد تا اینکه در ادامه درمان سیگار هم در کنگره اتفاق افتاد..این‌شعبه یکی از شعبات اصفهان است و هر هفته این‌جلسات‌وجود دارد و ما ۶۰ شعبه در سرتاسر کشور داریم چرا که این‌گویای قطعی بودن درمان اعتیاد در کنگره است و ما‌علاوه بر درمان اعتیاد به مسایل جهانبینی هم می پردازیم، تمام اعضای کنگره باید رشته ورزشی داشته باشند زیرا به‌جسم خیلی بها داده می شود و در انجیوهای دیگر یا می‌گویند یا جسم یا روان ..ولی کنگره می‌گوید هم جسم، هم جهان و هم جهان بینی...همان طور که مسافران دچار تخریب شدند،همان طور همسفران هم آسیب دیدند و حضور همسفران در کنگره بسیار اهمیت دارد و این باعث داشتن جامعه سالم و خانواده های سالم می شود...


همسفر زهرا پر: ابتدا ازدواج متوجه مصرف کننده بودن‌مسافرم شدم و نمی خواستم باور کنم..در ادامه مشاوره هم رفتم و متوجه مصرف شیشه او شدم ولی با خواهر شوهرها تصمیم به ادامه و کمک گرفتم..در نهایت هرچه کردم درگیری پایان نمی گرفت تا اینکه برای جدایی اقدام کردم و همه می گفتند درمان وجود ندارد و دوسال از هم‌جدا بودیم تا اینکه با وجود بچه دیدم همسرم تغییر کرده بود و من در این حین متوجه شدم به  مکانی به نام کنگره می رود...در آخر خودم هم با کنگره آشنا شدم و دوباره به خانه برگشتم و امسال سومین سال رهایی است..

خانم زهره: ما خیلی بچه ها داریم که با مشکلاتی دیگر وارد کنگره شدند..مانند خانم نگار و ...خانم زهرا پن ۳تا مسافر دارند...
خانم زهرا پن: خوش آمد می گویم..همسفر من چندسال تخریب داشت و الان دوسال است با کنگره آشنا شدم و سال گذشته سه مسافر داشتم ولی الان هر سه رها شدند..پدر من بعد ۲۷سال درمان شدند و بدون اجبار خودشان آمدند...در کنگره از زمانی که دارو را شروع می کنند به او مسافر می گویند و این سفر ۱۱ماه می باشد...
خانم زارع: بسم الله الرحمن الرحیم.عرض سلام و قبولی طاعات دارم برای تک تک شما .واقعاازته دل خوشحالم که در جمع شما حضور پیدا کردم .من در همایش ها با کنگره آشنا بودم ولی رو در رو توفیق گوش دادن به صحبت هایتان برایم پیش نیامده بود و خانم کریمی و آقای منصوری خیلی تایید کرده بودند و ذکر خیر کنگره را گفتند و برای من خیلی مهم بود که بنشینم و تک تک صحبت های شما را گوش کنم.رشته خود من مشاوره هست و خبلی برایم‌روسری های سفید جالب است که صورت های نورانی را متبلور میکند..دیدن همدلی شما با یکدیگر از آشپزخانه تا تدارکات بسیار باعث افتخار است و انشالله خدا توفیق دهد که در راهی که همسر یا فرزند و یا حتی خود انسان بتواند آن‌مسیر را دور بزند و در راه درست قدم بگذاردو قدر خودتان را بدانید چرا که این توفیق نصیب هر کس نخواهد شد ..اینکه خانم زهره فرمودند ما روزه و نماز را برای خودمان انجام می دهیم بسیار زییا فرمودند زیرا ما از کودکی میشنیدیم که اگر نماز نخوانی خدا تورا سنگ می کند و ...هیج کس نگفت که این نماز و روزه که انجام می دهی برای خودت گفته شده و حتی اگر خداوند می گوید مراقب سلامتی خودت باش برای خودت می گوید و این چهره های جوان و امیدوار را دیدن و دیدن این هم دلیها مرا بسیار خوشحال کرده و امیدوارم بتوانم بعنوان دستیار شهردار اصفهان بتوانم به افراد و‌خانواده های افرادی که‌مبتلا به اعتیاد هستند کمک کنم و امیدوارم این گونه افراد هرچه بیشتر جذب کنگره شوند و کنگره بزرگتر و بزرگتر شود ..بزرگ شدن زندان ها درست نیست و این‌پایین بودن راندمان کار است ولی بسته شدن زندان ها و درب راه های امید باز شود آرزوست..تک تک شما روزنه های امید را پیدا کردید و این‌بهم پیوستن شما انرژی را چند برابر می  کند و در جهت سلامت روحی و جسمی و حتی جامعه حرکت می کند .تبریک می گویم به عروس هایمان که‌شما توانستید که به جای بریدن از یک نفر در کنار مسافرتان یک خانواده سالم را بسازید بسیار خوب و عالی است و پیشگیری از اعتیاد خیلی مهم است ولی شخصی که کنار مصرف کننده قرار دارد و اگر امید به زندگی در آن شخص وجود داشته باشد ،آن‌مصرف کننده امید به درمان پیدا می کند ولی اگر عکس این‌قضیه باشد و هتک حرمت هم از طرف آن‌شخص و هم اطرافیان دیگر نسبت به آن‌مصرف کننده صورت گیرد و چ بسا شاید همان شخص که هتک حرمت می کند خودش دچار این مساله وبیماری بشود و آن هتک حرمت برای خود آن شخص توهین کننده بوجود بیاید..امیدوارم شما همیشه شاد و موفق و پر تلاش باشید و متشکرم از شما...


خانم زهره: تشکر می کنم از حضور خانم داوودی عزیزم که قدم رنجه فرمودند و نکته ای را بگویم خدمت خانم زارع...ما به هیچ عنوان سر لژیون دردودل نمی کنیم ،شما فرمودید جو صمیمی ولی ما جلسه ای را بدون آموزش تمام نمی کنیم بلکه باید حتما نوشته و خوانده باشیم و براساس اینها صحبت می کنیم و گفتن از خانواده هایمان اصلا جایز نیست ولی اکنون برای آشنایی شما دوستان از زندگی هایشان گفتند در صورتی که بهیچ عنوان ما اجازه گفتن حریم خصوصی خودمان را نداریم و این وجه تمایز کنگره۶۰ با انجیوهای دیگر است ..ما سطح علمی خودمان را بالا‌می بریم   .

خانم زارع: همین که درد دل می کنند راهی میشود برای   آرامش.   
خانم زهره: خیر اصلا ..اگر مشکلی باشد حتی یک راهنما هم اجازه دخالت در زندگی شخصی رهجویی را ندارد و این خیلی مهم است    و رهجویان بر اساس آموزشهایی که اینجا می گیرند خودشان راه درست را انتخاب می کنند.
خانم زارع: برای من جالب است زیرا شما یک‌ پله بالاتر از گروه های همدرد هستید ..
خانم زهره: بله مسائل ما فقط منوط بر کنگره است...
خانم زارع: تمام رهجوها اجازه صحبت‌کردن دارند؟
خانم‌زهره:  بله یک دستور جلسه داریم و یک سی دی که امروز دستور جلسه لژیون وادی چهاردهم و سی دی سیگار و جایگزینی بود که قبل از حضور شما دوستان سی دی سیگار را کار کردند و باید وادی چهاردهم را کار کنیم...
خانم‌داوودی: سلام دوستان مریم هستم همسفر...خیلی خوشحالم که در جمع دوستان هستم و خیلی وقت بود به شعبه شیخ بهایی نیامده بودم و خدمت خانم زارع خوش آمد می گویم  و لژیون خانم زهره از لژیون های موفق شعبه است و نزدیک ۴سال است که لژیون دارند و اینجا فقط درمان اعتیاد است و انجیوهای دیگر کلاس همدردی دارند و مسائل جهان بینی که همسفران کار می کنند مسائلی چون وسوسه،منیت،ترس را جهان بینی می گوییم که وقتی جهان بینی آموزش داده شود مشکلات یک همسفر کم کم رفع و حل خواهد شد و از تک تک شما بخاطر اینکه دعوت به لژیون کردید ممنونم و ماه مبارک رمضان را به تک‌تک شما تبریک می گویم و کنگره از ماه مبارک رمضان شروع شده . بسیار ممنونم و از خانم زهره بخاطر پرورش رهجوهای خوبشان ممنونم و من دیدم زحمت های از جان و دل خانم زهره را در دوسالی که در این شعبه بودم بااینکه می دانیم‌کمک راهنماها در کنگره حقوقی دریافت نمی کنند و برای دل خودشان کار می کنند و منتی برسر کسی نیست..

خانم زهره: حال برای اینکه نحوۀ آموزش ما را سرلژیون بدانید که چگونه است ما مثل هر هفته چند خطی از دستور جلسه امروزمان که وادی 14 هست را می خوانیم و توضیح می دهیم.
همسفر مینا: همانطور که برای تبدیل آب آلوده و کثیف به آبی زلال و شفاف ، فقط یک راه وجود دارد و آن هم تصفیه ی آب است تا آلودگی ها از آن جدا گردد ، برای تبدیل انسانی افسرده و پریشان به انسانی آرام و متین که در صلح و آرامش قرار گیرد نیز ، فقط همان راه وجود دارد و آن هم تزکیه و یا پالایش انسان است و بایستی نیک بدانیم که آنهم یک شبه و یا هیچ ورودی یا دارویی و یا معجزه ای اتفاق نمی افتد . بایستی انسان به مرور زمان فرا گیرد و ذره ذره از ضد ارزشها فاصله بگیرد و به طرف ارزشها حرکت کند ، و این مهم انجام نمی گیرد ، مگر با آموزش صحیح و تفکر و کسب تجربه و آگاهی . انسان بایستی یک روزی بداند که رسیدن به صلح و آرامش و خوشبختی و همچنین محبت و عشق ، یک بهایی دارد که باید آن را پرداخت کند و سخن آخر اینکه : اگر انسان خودش شخصاً اقدام به تزکیه و یا پالایش خود ننماید هیچ راه و روشی و متدی برای رسیدن به آرامش وجود ندارد و هرگز نمی توان از مسیر ضد ارزش به ارزشها رسید .
خانم زهره: کتاب آقای مهندس کتاب چهارده وادی عشق است که امروز ما به این قسمت رسیده ایم‌و من‌توضیح اجمالی می دهم..
خط به خط نوشته ها برای ما ارزشمند است و خوانده می شود..
برای جذب ارزش ها انسان باید چه کند؟ آقای مهندس فرمودند خیلی ها برای این‌ امر خیلی سختی می کشند ولی به آن‌نتیجه نمی رسند چون راه را بلد نیستند. وقتی موتور ماشینی خراب می شود و اگر دوسال الی سه سال نماز بخوانی،دعا بخوانی، وِرد بخوانی این موتور درست نمی شود بلکه باید شخصاً بروی و این‌موتور را به مکانیکی سپرده تا درست شود و یا مانند ، مثال آب آلوده که برای تبدیل آب آلوده به زلال هزاران‌سال هم دعا بخوانی این‌آب زلال نمی شود مگر اینکه خودت کار تصفیه را شروع کنی و انسان هم‌برای تصفیه و پالایش و رسیدن به آرامش باید شخصاً وارد عمل شود و کاری انجام دهد تا بتواند به آرامش برسد..اما اینکه فقط نماز بخوانی‌و دعا تا به آرامش برسی خوب است ولی اگر من  دروغ بگویم  یا حسادت کنم یا کینه بورزم ،من به آرامش نمی رسم بلکه باید یکی یکی اینها را درست کنم و زحمت بکشم تا این‌کار راانجام دهم و آموزش صحیح ما را از انجام این اعمال منع می کند. آموزش صحیح خیلی مهم است  خیلی انسانها باور اشتباه دارند و روی آن تعصب دارند. انسانهایی که روز حرف خود پافشاری می کنند و می گویند راه راه ماست و نظر دیگران برایشان مهم نیست انسانهای جاهلی هستند و دیگر اینکه برای رسیدن به عشق و آرامش و محبت بدون زحمت نیست! مثل دوستانی که از صبح برای افطاری آمدند یا رهجوهایی که چندساعت مطالعه می کنند  تا سر لژیون‌حاضر شوند یا راهنمایی که از زندگیش می زند و اینجا حاضر می شود اینها زحمت  کشیدن است تا به آرامش برسند زیرا در این جهان مفت و مجانی چیزی را نمی دهند بلکه باید بهایش پرداخته شود..
همسفر نسرین: زمان زیادی نیست که به کنگره می آیم که بخواهم راجع به کنگره صحبت کنم اما اگر بخواهم کار اعضای کنگره را در یک جمله بگویم این شعر باباطاهر را می گویم. بابا طاهر می گوید: خوشا آنانکه اله یارشان بی.. که حمد و قل هُوِّاله کارشان بی..خوشا آنانکه دائم در نمازند.‌بهشت جاودان ماوایشان بی.. به نظر من تمام خدمتگزاران کنگره دائم در نماز و عبادت هستند و بهشت را راهنماهای ما تجربه می کنند..
هیچ لذتی بالاتر از دیدن رهایی ها برای ما نیست.  که حس و حال آن را با میلیاردها تومان عوض نمی کنیم و این مبنای کار کنگره است که عشق بلاعوض است...
در آخر لژیون با دعای یکی از میهمانان به جلسه پایان داد...
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست...
دستورجلسه پنج شنبه مورخ دوم خردادماه :سی دی موبایل
دستور جلسه دوشنبه دو هفته دیگر: سی دی رابطه یادگیری با معرکه گیری+ادامه وادی چهاردهم

نویسنده و تایپ: همسفر زهراق

طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 

تاریخ : چهارشنبه 1 خرداد 1398 | 12:14 ق.ظ | نویسنده : همسفر زهرا ق | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات