به نام خالق زیبایی ها

روز دوشنبه98/02/09 جلسه دهم از دور هجدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شیخ بهایی با نگهبانی همسفر مرضیه،استادی همسفر زهرا و دبیری همسفر لیلی با دستور جلسه:الهام از رمضان رأس ساعت16شروع به کار نمود.

سعی کنیم امسال  ماه رمضان را طوری دیگر آغاز کنیم. هوای همدیگر را داشته باشیم و نفسمان را خوب تربیت کنیم و در جهت پیشبرد اهداف کنگره تلاش کنیم...ماه  مبارک  رمضان یکی از ماه های مهم و پرنعمت برای ما مسلمانان است. دراین ماه از اذان صبح تا اذان مغرب نباید چیزی بخوریم و بیاشامیم. ازنظر غذایی باید سعی کرد که از غذاهای سالم و در عین حال قوی و کم چربی استفاده بشود. در برنامه غذایی باید میوه و سبزیجات قرار داده شود. این ماه برای کسانی که بیماریهایی مثل چربی و اوره و...دارند بسیار خوب و سازنده است.


درماه مبارک رمضان اتفاق دیگری که افتاده این است که کلام الله نازل شده که برای مسلمانان حائز اهمیت است.

اما برای اعضای کنگره 60 ماه مبارک رمضان رنگ و بوی دیگر دارد.

در بهمن سال 1375 آقای مهندس دژاکام بنیانگذار کنگره 60 تصمیم گرفتند روزه بگیرند و مصرف ایشان روزانه  5گرم تریاک خوراکی بود البته در وعده های نامنظم. بعد از مدتی متوجه شدند که  2وعده  از وعده های مصرفشان که یکی در سحر و دیگری افطار است نظم پیدا کرده است و اینجا جرقه درمان اعتیاد آقای مهندس زده شد و ایشان تصمیم گرفتند در ابتدا وعده های مصرفشان را نظم بدهند و سرساعت مشخصی مصرف کنند و بعد از آن کم کم مقدار مصرف وعده های مصرفشان را کم کردند تا اینکه در آذر ماه سال 76 کاملا درمان شدند و متد  DSTبوجود آمد.

هر چه که امروز داریم درکنگره  60 همه و همه نتیجه آن  دستاوردی بود که در ماه  مبارک رمضان شکل گرفت.

تشابه زیادی بین روزه گرفتن و متد DST است که من به چند تا از آنها اشاره می کنم:

1) روزه از زمان معینی شروع می شود تا وقت معین و داروی اوتی هم باید توسط مسافر در وعده های مشخص که عمدتا سه وعده است مصرف شود با مقدار مشخص نه کمتر و نه بیشتر.

2) شخصی که روزه میگیرد باید جدا از جسمش روح و نفسش هم  تربیت بشود. ازکارهای ضد ارزشی که خداوند فرموده اند اجتناب کنند و ما عینا چه درسفر اول و چه در سفر دوم چه همسفران و چه مسافران این کار را در کنگره  60 انجام می دهیم.

3) متد DST  احیاء کننده سیستم ایکس است مثل کسی که روزه می گیرد و سیستم بدنش دچار دگرگونی و تحول بشود بقول معروف بعداز مدتی ریکاوری می شود.

4) در کنگره  60و هم درماه مبارک رمضان ما قدرت نه گفتن به نفسمان را یاد می گیریم.در کنگره 60آموزش می گیریم که اینکار ضد ارزشی است و منشا آن این مسئله است و کم کم سعی می کنیم در خودمان کم و در نهایتا از بین ببریم.

5) طی آموزش های کنگره 60 نقطه تحمل در ما بالا می رود. نقطه  تحمل ما در ماه مبارک هم با روزه گرفتن بالا می رود.ما سعی می کنیم نفس خودمان را تربیت کنیم ولی آن را ازبین نمی بریم.در مورد مسافری که گریز می زند و اذیت می کند منشا را در خودمان پیدا کنیم.

و اما یکی از مسائل و اتفاقات مهم در کنگره 60دادن افطاری است که از همان سال اول که جناب مهندس در خیابان انقلاب 6الی 7نفر بودند افطاری دادن را پایه گذاری کردند، در کنگره تا الان هم ادامه دادند و به قول جناب مهندس افطاری خوردن کنار هم باعث نزدیک شدن دل ها به هم می شود.

سعی کنیم امسال  ماه رمضان را طوری دیگر آغاز کنیم. هوای همدیگر را داشته باشیم و نفسمان را خوب تربیت کنیم و در جهت پیشبرد اهداف کنگره تلاش کنیم.تایپ: همسفر نگار

تهیه گزارش: لژیون شماره 8، لژیون همسفر زهره

عکاس: همسفر آذرطبقه بندی: استادی های همسفران لژیون،  تبریک، 

تاریخ : سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 | 11:20 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic