به نام خالق هستی‌بخش

در باب دستور جلسه هفتگی: الهام از رمضان

به قلم کمک راهنما؛ همسفر زهره تعنوان این دستور جلسه الهام از رمضان است؛ منظور تفکری است که در این ماه، به قلب انسان بزرگی زده شد و در ادامه باعث یک اتفاق عظیم در طول تاریخ گشت و انسان‌های زیادی را از سردرگمی در درمان اعتیاد نجات داد و پیدایش این راه درمان تاکنون باعث رهایی و آزادی هزاران هزار انسان از بند اعتیاد شده و در ادامه نیز خواهد شد....

ماه رمضان برای اهالی کنگره ماه جشن است زیرا آقای مهندس توانستند با الگو گرفتن از روزه در این ماه یعنی تنظیم مقدار و زمان مصرف مواد خود، روش درمان قطعی اعتیاد را ابداع کنند. درواقع این ماه نقطۀ آغازی بود برای یک تفکر و حرکت عظیم در جهت ساختن و سازندگی، آری رمضان، نوری بود که راه را مشخص کرد به همین خاطر رمضان در کنگره 60 رنگ و بوی دیگری دارد.

عنوان این دستور جلسه الهام از رمضان است؛ منظور تفکری است که در این ماه، به قلب انسان بزرگی زده شد و در ادامه باعث یک اتفاق عظیم در طول تاریخ گشت و انسان‌های زیادی را از سردرگمی در درمان اعتیاد نجات داد و پیدایش این راه درمان تاکنون باعث رهایی و آزادی هزاران هزار انسان از بند اعتیاد شده و در ادامه نیز خواهد شد.

هرساله یک هفته قبل از شروع ماه مبارک رمضان در کنگره، دستور جلسۀ الهام از رمضان موردبحث قرار می‌گیرد تا افراد با دانستن فلسفۀ روزه و داشتن آگاهی بتوانند استفاده‌های لازم را از این ماه ببرند. رمضان را ابتدا باید در اندیشه‌ها جشن گرفت یعنی انسان ازنظر تفکر و اندیشه باید به این نقطه برسد که بداند فلسفۀ روزه گرفتن چیست؟ برای چه باید روزه بگیرد؟ و ... تا بتواند بهرۀ کافی را از این ماه ببرد. باید بداند که هیچ‌کدام از مسائل عبادی ما جهت بیهودگی نیست، نماز و روزه هم جهت بیهودگی نیست، صرفاً برای رفتن به بهشت و مسئلۀ ثواب هم نیست، بلکه یک تفکر غنی پشت این قضیه هست. روزه گرفتن در ماه رمضان یک وسیله است برای اینکه ما  را به نقطه‌ای برساند که بتوانیم از زندگی برخوردار شویم زیرا هر انسانی برای برخوردار بودن از یک زندگی آرام نیازمند داشتن استقامت در سختی‌ها، صبر در محرومیت‌ها، لذت بردن از داشته‌ها و مهم‌تر از همه نظم و برنامه‌ریزی در زندگی‌اش هست که ما می‌توانیم با روزه‌داری در این ماه این صفات را به دست آوریم.

همچنین برای داشتن یک زندگی آرام توأم با پیشرفت، داشتن یک جسم سالم نیز نیاز است و برای داشتن یک جسم سالم، یک ماه در سال روزه گرفتن نیاز است، پس می‌توان گفت روزه گرفتن برای هر انسانی یک نیاز است.

حال علاوه بر صور آشکار قضیه؛ در صور پنهان نیز اتفاقاتی خواهد افتاد. روزه گرفتن باعث تغییرات درونی و بیرونی در انسان می‌گردد.

واژۀ رمضان یعنی شدت گرفتن حرارت، یعنی سوزاندن، گویی با سوختن و گداختن است که در انسان تغییرات و تبدیلات صورت می‌گیرد. در ماه رمضان نقطه تحمل در ما شکل می‌گیرد وقتی گرسنگی و تشنگی به ما فشار می‌آورد و ما می‌توانیم حتی خوردن و آشامیدن که یک خواسته معقول هست را کنترل کنیم و فقط در ساعت و زمان خاصی از شبانه‌روز غذا یا آب بخوریم پس می‌توانیم در سطوح دیگر زندگی نیز خواسته‌های خودمان را کنترل کنیم چون نقطه تحمل در ما شکل‌گرفته پس می‌توانیم حتی در یک صف طولانی، در ترافیک، در مقابل یک انسانی که کلامش زهرآلود است، و ...، از درون بسوزیم، آتش بگیریم اما خودمان را کنترل کنیم و به هم نریزیم و بدانیم که این سوختن‌هاست که ناخالصی‌های درون ما را می‌سوزاند.

در وادی نهم یاد گرفتیم که با دو ابزار تکرار و پارامتر زمان می‌توانیم نقطه تحمل کسب کنیم و دقیقاً در ماه مبارک رمضان می‌بینیم که روزهای اول مقداری روزه گرفتن بری ما سخت است اما هر چه می‌گذرد، بدن توانایی بیشتری پیدا می‌کند و در آخر ماه می‌بینیم که روزه گرفتن برای ما آسان‌تر شده است یعنی با سی بار تکرار کردن در مدت‌زمان یک ماه، نقطه تحمل جسم را بالا می‌بریم و این نشان می‌دهد که انسان توان انجام هر کاری را دارد، این نشان می‌دهد که انسان توانایی‌هایش بسیار بالاست، باید آن‌ها را کسب کرد.

ما همیشه این جمله را شنیدیم که می‌گویند قرآن خواندن در ماه رمضان ثواب بیشتری دارد. آقای امین در سی دی کفر علت این قضیه را بسیار زیبا بیان می‌کنند. اول اینکه وقتی می‌گوییم ثواب بیشتری دارد؛ یعنی فایده‌ای بیشتری دارد اما دلیل اینکه فایدۀ بیشتری دارد این است که انسان در ماه مبارک رمضان به دلیل یک سری آداب روزه و پرهیز از یکسری از ضد ارزش‌ها، حس‌هایش باز می‌شود، گیرنده‌هایش قوی می‌شود آنگاه قدرت جذب و فهمیدن یک سری مسائل در آن بیشتر می‌شود؛ بنابراین در ماه رمضان وقتی قرآن را مطالعه می‌کند گویی چیز بیشتری نصیبش می‌گردد.

این را بدانیم که هر آنچه امروز ما از موجودیت کنگره 60 می‌بینیم همه و همه از نتایج آن حرکتی بود که در ماه رمضان شکل گرفت و سلامتی تک‌تک مسافران و هم‌سفران کنگره 60 نشات گرفته از همین ماه است به همین خاطر در این ماه در سراسر شعب کنگره 60 تمامی اعضا هر آنچه ازنظر مالی در توان دارند با دل‌وجان می‌دهند، خدمت می‌کنند، افطاری درست می‌کنند، در کنار همدیگر افطاری می‌خورند و لذت می‌برند.

شکر شکر شکر بابت انجام این عمل عظیم!

با احترام؛ کمک راهنما هم‌سفر زهره‌ت


طبقه بندی: استادی های همسفران لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مقالات، الهام از رمضان،  

تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 | 11:00 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات