دلنوشته همسفر الهام و همسفر زهره

راهنما به من قول آرمش نمی‌دهد ،طعم آرامش را می‌چشاند . نگاهش بر من است تا پویا شوم ، حرکت کنم و بازنایستم . تمام لذت هدف و سرچشمه را چشیده و می‌خواهد من هم لذت ببرم  .

هم‌سفر زهره

راهنمای عزیزم این انسان والامقام این فرشته زمینی اولین کاری که برایم انجام داد و هیچ‌کس نتوانستند برایم بکند این بود که آدرس خودم را به خودم داد . اگر من در پس‌کوچه‌های زندگی گم‌گشته بودم اگر ناامید و پریشان بودم هیچ‌کس نتوانست آدرس درست به من بدهد و تنها کسی که توانست کمکم کند راهنمایم بود به من گفت که  خودت را دوست داشته باش . به دیگران محبت بلاعوض کن . عاشق باش . عاشق هستی . عاشق مسافرت ،عاشق همه بندگان خداوند. ناخالصی‌هایت را ببین . و درصدد رفع آن باش  خوبی‌های دیگران را ببین و بدی‌هایشان را نبین. تا اهل قضاوت و غیبت نشوم . به من آموختید که باید دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل کنم  از ضد ارزش‌ها فاصله بگیرم تا بتوانم ارزش‌ها را در خودم پیدا کنم. باید توان را در خود جاری کنم و تحملم را بالا ببرم و حرکت کنم . به انسان‌های که مثل خودم هستند خدمت کنم و بزرگ‌ترین هدیه‌ای که دادید آرامش بود .

خدایا شکرت که در مسیر زندگی من انسانی قراردادی که مهربان و عاشق واقعی ، فداکار و ازخودگذشته و صبور است انسانی که به من قدرت تفکر آموخت و از نادانی به دانایی هدایت کرد .انسانی که صندوقچه رازهایم شد . اگر بخواهم بنویسم سال‌ها زمان می‌برد و تنها خدویند متعال است که می‌تواند جبران این‌همه خدمت شمارا بکند.

 هم‌سفر الهام

سرزمینی را می‌شناسیم سرسبز ، آرام ، سفید ، پر از مهر ، پر ازگل‌هایی که برای بوئیدنشان لازم خم شدن نیست . سرزمینی پر از عشق ، سرشار از محبت و اخلاق، تمام‌مسیر امید است و حیات . تمام‌مسیر عشق رسیدن به هدف است و سعادت در این مسیر ترسی از ادامه‌ی راه نیست و هیچ بی‌قراری نیست ؟ چرا ؟!

چون راهنمایانی از جنس ناب انسانیت ، از مهربانی ، از عشق به‌فرمان عقل رسیده و راه را شناخته و به تمام پیچ‌وخم آن واقف شده ، دست مرا می‌گیرد و رهایم نمی‌کند .بله راهنمای من است ، راه‌بلد من . راهنما به من قول آرمش نمی‌دهد ،طعم آرامش را می‌چشاند . نگاهش بر من است تا پویا شوم ، حرکت کنم و بازنایستم . تمام لذت هدف و سرچشمه را چشیده و می‌خواهد من هم لذت ببرم  . راهنمای خوبم هرروز برای من روز شماست . چون با دیدار شما بردانشم می‌افزایم و با دیدارت و عمل به گفتارت با لطف و بلندی طبعت با صبر و آرامشت من هرروز برای حل مشکلاتم امیدوارتر شده‌ام ،سر تعظیم و افتادگی در مقابلت دارم فقط صدای شمارا می‌شنوم که قانون بی‌شبهه‌ی خداوند است .

تایپ: همسفر رویا
طبقه بندی: دلنوشته، 

تاریخ : پنجشنبه 16 اسفند 1397 | 05:50 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات