به نام خالق عشق

روز پنج‌شنبه 1397/12/09 جلسه دوم از دور نوزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  علیرضا،  و استادی مسافر  امین و دبیری  مسافر  علی بادستور جلسه اول :درختکاری  و دستور جلسه دوم جشن اولین سال رهایی مسافر فرامرز  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


وقتی وارد کنگره شدم و سیمای بچه ها را دیدم ، گفتم یا این افراد مصرف کننده نیستند یا واقعا این مکان همان جایی است که همیشه رویای آن را داشتم و از همان روز اول با قدم های استوار و مستحکم سفرم را آغاز کردم.
منبع: وبلاگ مسافران شیخ بهاییمن خیلی خوشحال هستم و سپاسگزارم که امروز این توفیق به من دست داد تا علاوه براین که در خدمت شما باشم و جلسه را اداره کنم، افتخار برگزاری اولین سالروز رهایی یکی از مسافرین خدمتگذار کنگره را دارم یعنی آقای فرامرز. هفته قبل، هفته درختکاری را پشت سر گذاشتیم و چون قول داده‌ام مختصر صحبت کنم، فقط به یک بیت شعر بسنده می‌کنم که می‌گوید: 

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد                   نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد

 

هفته بعد هفته راهنما است که من از الان تبریک می‌گویم به همه راهنمایان کنگره ۶۰ و وقتی می‌گوئیم راهنمایان یعنی هم راهنمای تازه واردین هم کمک راهنماها و هم راهنماها.

 

دستور جلسه دوم ؛ اولین سال رهایی مسافر فرامرز

 

آقای فرامرز  از خدمتگزاران خیلی به نام و مشهور شعبه ما هستند، از روزهای اولی که آمدند به کنگره ۶۰ معمولا راهنماها تازه واردین را زیر نظر دارند تا ببینند که عکس العمل‌شان چه چیز است.  

من هیچ وقت یادم نمی‌رود که گوشه‌ای ایستاده بودم و دیدم همان روز‌های اول بدون این که صحبت از اهمیت خدمتگزاری در سفر باشد خود جوش شروع کرد به کمک کردن به کسانی که چند ماه سفر کرده بودند و مشارکت داشتند در خدمت کردن به هم نوع‌های خودشان. 

 

 در طی سفرشان، سفر بسیار خوبی را داشتند و مدت‌ها دبیری ما را به خوبی به عهده داشتند. من به جای این که راجع به ایشان صحبت کنم که احتمال کم گفتن از ایشان بشود به عنوان رهجو من، مختصر گفتم و واگذار می‌کنم به این که شما عزیزان در مورد ایشان صحبت کنید.  

  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سال رهایی مسافر  فرامرز  را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

 


سخنان مسافر فرامرز:

 

قبل از هر چیز فرا رسیدن هفته  راهنما را به تمامی راهنمایان عزیز کنگره 60 به خصوص راهنمایان شعبه  شیخ بهایی تبریک می گویم و برای همه  این عزیزان آرزوی سعادت و خوشبختی دارم. 

قبل از شروع صحبت هایم تعدادی از اخلاقیات و خصلت های گذشته ی خودم را برایتان می گویم و در ادامه برایتان توضیح می دهم که مواد مخدر بر روی رفتار و اخلاق من چه تاثیراتی را گذاشت. 

من قبل از اعتیاد بسیار شیک پوش بودم و به ظاهر خودم بسیار اهمیت می دادم و بسیار خوش اخلاق بودم و  در هر جمعی که قرار می گرفتم با آن جمع سازگار می شدم و اعتبار زیادی در بین دوستان و فامیل داشتم و آن ها علاقه بسیاری به بنده داشتند. 

 ولی از زمانی که پیوند نا میمون مواد مخدر با من بسته شد و به دام اعتیاد افتادم  اندک اندک تمام اخلاقیات خوب خودم را از دست دادم و تمام دوستان و آشنایانی که روزی در میان آن ها اعتبار داشتم را از دست دادم و به حدی در باتلاق اعتیاد غرق شدم که دیگر توجهی به پوشش خودم هم نمی دادم و به این نوع نگرش و رفتار خودم افتخار می کردم. 

 آرام آرام در مسیر اعتیاد قدم برداشتم و 27 سال این برهه از زندگی من طول کشید در این مدت چندین بار خواستم خودم را از این دام رها کنم و هر دفعه به یک روش پیش می رفتم ولی هیچ کدام به نتیجه نرسید در تمام این ترک هایی که انجام دادم آسیب های فراوانی را به همسفرم و خانواده ام وارد کردم و همسفرم همیشه به من می گفت : تو اراده خوبی داری بیا به خاطر من و پسرت مواد را ترک کن  و به همسفرم می گفتم : من خواسته انجام این کار را دارم ولی هر کاری می کنم ، نمی شود از دام اعتیاد رها شوم. 

یک روز تصمیم گرفتم دیگر از این دام ، رها شوم و ایمان داشتم که حتماً برای رهایی از مواد راهی وجود دارد تا اینکه یک روز برای شکار به کوه های یاسوج رفته بودم آنجا یکی از برادران هم لژیونی خودم را که رها شده بود ، دیدم و او کنگره 60 را به من معرفی کرد.  

وقتی وارد کنگره شدم و سیمای بچه ها را دیدم ، گفتم یا این افراد مصرف کننده نیستند یا واقعا این مکان همان جایی است که همیشه رویای آن را داشتم و از همان روز اول با قدم های استوار و مستحکم سفرم را آغاز کردم. 

من هم مانند تمامی مسافران سفر اول در کم کردن پله ها و سه روز اول سفر از لحاظ جسمی اذیت می شدم ولی این کمبود انرژی را با خدمت در کنگره جبران می کردم و هیچ وقت از خدمت در کنگره دریغ نکردم و همیشه دعایم این بود که خدایا هیچ وقت از کنگره جدا نشوم و همیشه لیاقت خدمت کردن را داشته باشم. 

 تا اینکه به رهایی رسیدم و مشغول خدمت شدم و تا به امروز که 1 سال و 18 روز است بدون غیبت و دیر آمدگی حضور داشته ام.

در انتها از تمامی عزیزانی که امروز در جلسه حضور دارند و به من انرژی دادند تشکر می کنم ، از راهنمای عزیزم  آقای گلی تشکر ویژه ایی می کنم واقعا ایشان خیلی صبور هستند و با بی تعادلی ها و سخن های بدون تفکر ما در لژیون کنار آمدند و فقط هدفشان رهایی ما بوده همچنین از راهنمای محترم آقا امید که علاقه بسیار زیادی به ایشان دارم به خاطر زحماتشان  تشکر می کنم. 

من هر روز و هر شب به راهنما های خودم دعا می کنم چون نه تنها من را به خانواده ام بازگرداندند بلکه روش صحیح زندگی و رسیدن به آرامش را به من آموختند. 

سخنان همسفر فردین: 

کودکی من به دو قسمت تقسیم میشود که قسمت اول مرحله همراهی بود و به شدت بابایی بودم و ۹۰% مصرف ها را در کنار پدر بودم و قسمت دوم زندگی ام به مرحله مچ گیری رسیدم  و به علت خجالت پدر که نمی توانستند جلوی من مصرف کنند من به شدت دنبال مچ گیری بودم.

تا اینکه رفتم خدمت و دیدم که یک دوست عزیزی کنگره را به بابا معرفی کرده و بابا پیگیر و مصمم ادامه دادند،خیلی اراده و پشتکار داشتند و ذره ای برای خودش و خانواداش دریغ نکرد و  واقعا از پدرم تشکر میکنم و  ایشان الگوی من هستند. 

 از آقای مهندس،خانواده محترمشان ، آقای گلی ،  خانم زهره ، آقا مهدی صدیقی  و از همه عزیزان حتی شماییکه تازه آمده اید تشکر میکنم که تشریف آوردید و انشألله که همه به کنگره بیایند و  همه آگاه بشوند که چنین بستری فراهم هست.

 

سخنان کمک راهنما محترم همسفر زهره: 

خدارا شکر میکنم به خاطر وجود آقای مهندس که  ما امروز در کنار همدیگر هستیم تا این رهایی رو جشن بگیریم.

این تولد فرخنده و مبارک را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان همچنین تک تک شما مسافران و همسفران شعبه شیخ بهایی،اسیستانت،ایجنت ، مرزبانان محترم، آقای گلی و خانم زهرا راهنمای اصلی خانم الهام عزیز  تبریک عرض میکنم. 

یک تبریک ویژه دارم خدمت آقا فردین که امروز زنده شدن دوباره پدر و مادرش را جشن میگیرد همچنین خدمت خواهر خانم الهام هم تبریک عرض می کنم.

خانم الهام در سفر دومشان بدون هدف و آرامش وارد لژیون شدند و احساس کردم هدفشان را گم کردند و آن طور که باید و شاید از حضورشان در کنگره لذت نمی برند چون در هرجایگاهی که باشیم باید هدف مشخصی داشته باشیم تا از بودنمان در کنگره نهایت استفاده را ببریم و در کنگره رسیدن تنها مهم نیست و چگونه رسیدن مهم است. 

خدارا شکر که خانم الهام عزیز توانستند تا یک مقداری اهداف خودشان را مشخص کنند و هر روز بهتر  از روز قبل ایشان را میبینم و بسیار مشتاق خدمت هستند مخصوصا قسمت ورزش بسیار فعال هستند امیدوارم خودشان،مسافرشان و فرزندشان را در جایگاه راهنمایی ببینم. 

امیدوارم آقا فرامرز الگویی باشند برای بقیه مسافران تا به حضور همسفرانشان اهمیت بدهند. 

 

سخنان همسفر الهام: 

اول خدارو شکر میکنم بابت وجود آقای مهندس و دستشان  را میبوسم و مدیون ایشان هستم.بعد هم از تک تک  بزرگان کنگره تشکر میکنم. 

میدانید که مردانگی مختص مرد ها نیست بلکه برای زن ها هم هست ، وقتی تعهد  و عشق باشد به این زودی ها از بین نمی رود عشقی که بین یک زن و مرد هست.  

قبل از کنگره در زندگی خیلی مشکلات داشتم و این مشکلات همراه با زجر بود  اما الان مشکلاتی دارم اما دیگر آن زجر وجود ندارد. فرامرز از اول انسان خوبی بود و همیشه حسرت میخوردم که چرا من و فرامز باید این مشکل را داشته باشیم. 

از همه دوستان خیلی سپاسگذارم در ضمن باید بگویم از سفر اولم که با کمک راهنمایی خانم زهرا  بود ایشان خانم مهربان و متین هستند و در سفر دومم با کمک راهنمایی خانم زهره بود که ایشان پر از علم و دانش هستند و هر روز چیزی از ایشان یاد میگیرم و انشألله که بتوانم جبران زحماتشان را بکنم.

تایپ:همسفر محمد جواد ، مسافر امیر حامد از لژیون 5 ، مسافر مهدی از لژیون 23

عکاس:مسافر محمد از لژیون 24

ارسال تصاویر:مسافر محسن 

تنظیم :مسافر مصطفیطبقه بندی: جشن تولدهای لژیون، 

تاریخ : یکشنبه 12 اسفند 1397 | 05:13 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic