به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 1397/9/29 جلسه هفتم از دور هجدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر مصطفی ،  و استادی مسافر مهدی و دبیری  مسافر علی  با دستور جلسه: وادی چهارم و  دستور جلسه دوم: سومین سال رهایی مسافر ولی الله رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود

هر کسی در هر نقطه یا جایگاهی که هست نشان ‌دهنده آگاه بودن یا آگاه ‌نبودن آن شخص است. خداوند ما را در زمین قرار داده است بین یک دوراهی، که قرار است ما انسان‌ها انتخاب کنیم و حرکت کنیم. در هر کدام از این مسیرها که قدم بگذاریم، مسئولش خودمان هستیم. هر عملی هم که ما انجام بدهیم به خود ما برمی‌گردد.

منبع: وبلاگ مسافران شیخ بهایی


سخنان استاد جلسه :

به نام نامی عشق. سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر. خداوند را سپاسگزارم به خاطر این که یک بار دیگر این فرصت را به من داد که در این جایگاه قرار بگیرم و در خدمت دوستان بزرگوار باشم. دو دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول دستور جلسه هفتگی است؛ که به دلیل جابه‌جایی در دستور جلسات ، دستور جلسه وادی ۴ دوباره در دستور کار است. اگر ما بخواهیم یک نگاه کلی به کل وادی‌های کنگره ۶۰ بکنیم، قوانین زندگی کردن تمام انسان‌ها را در قالب ۱۴ وادی وادی بیان می‌کند. وادی ۴ به ما می‌گوید که مسئولیت حیات هر انسانی بر عهده خود آن انسان است. یعنی شما در این حیاتی که زندگی می‌کنید، مسئولیت زندگی کردن با خودت است؛ ربطی به دیگران و خدا ندارد‌. هیچ ارتباطی با خداوند نداره که مثلا من وسط اتوبان بایستم و بگویم خدایا مواظب باش که ماشین به من نزند. مسئول این کار خود من هستم. مسئول اعتیاد من هیچ شخصی نیست؛ مسئول اعتیاد من خود من هستم. چون که من خودم رفتم کشیدم، کسی به زور به من مواد نداد. مسئول فقر و بدبختی من خود من هستم، چون من خودم جهل دارم و ربطی به خداوند ندارد. هر کسی در هر نقطه یا جایگاهی که هست نشان ‌دهنده آگاه بودن یا آگاه ‌نبودن آن شخص است. خداوند ما را در زمین قرار داده است بین یک دوراهی، که قرار است ما انسان‌ها انتخاب کنیم و حرکت کنیم. در هر کدام از این مسیرها که قدم بگذاریم، مسئولش خودمان هستیم. هر عملی هم که ما انجام بدهیم به خود ما برمی‌گردد. شاید فقط یک جاهایی در صراط مستقیم توسط نیروهای الهی ما یاری می‌شویم. هیچ جای دیگه چیزی مسئولیتی نسبت به ما ندارد. وادی دارد ما را روشن می‌کند که اگر داری سختی می‌کشی مسئول کارهایت خودت هستی. اگر پدری امروز پسرش سیگار دستش است، مسئولش این پدری است که قبلا جلوی بچه‌اش سیگار روشن کرده است‌. هر مشکلی که ما امروز در زندگی داریم، مسئولش خداوند نیست، خود ما هستیم.


یک مواقعی یک نسخه‌هایی برای خودمان می‌پیچیم که در گذر زمان این به ما برمی‌گردد و ربطی به خداوند ندارد. این که بگوئیم خوب خدا خواسته من فلان زجر را بکشم، نه؛ خداوند برای هیچ بنده‌ای زجری نخواسته است. تمام زجری که ما در زندگی‌مان می‌کشیم، خودمان باعث و مسئول آن بوده‌ایم. حرف زدن، لباس پوشیدن، و هر کاری که ما انجام می‌دهیم ما مسئول آن هستیم. هر انسانی که این وادی را بفهمد کارش حل است دیگر. در گذشته قبل از این که ما به کنگره بیاییم، تمام مشکلات و بدبختی‌هایی که داشتیم را گردن خداوند می‌انداختیم‌. به زمین و زمان هم بد می‌گفتیم. غافل از این که یک لحظه برنمی‌گشتیم و تفکر بکنیم که امروز اگر من یک مشکلی در زندگی‌ام دارم، دیروز حتما یک کاری کرده بودم. سیستم هستی هوشمند آفریده شده است. چیزی که خداوند آفریده و ما را در آن قرار داده است، بسیار هوشمند است. من اگر امروز دارم اینجا صحبت می‌کنم، مسئولیت دارم. اگر کلمه‌ای اشتباه بگویم، این کلمه اشتباه یک روزی برمی‌گردد به خود من و گریبان خود من را خواهد گرفت. یک اشتباه می‌کنید و بعد می‌مانید و بعد ای خدا ای خدا و نماز و روزه و... . باید برگردی کمی تفکر کنی، ببینی مشکل کار کجا بوده است، اگر می‌خواهی حل بشود. و اگر می‌خواهی بفهمی کجای کار اشتباه بوده است که الان این مشکل بوجود آمده است. می‌گردی پیدا می‌کنی سرچشمه‌اش را و تحمل می‌کنی تا رفع بشود. چرا که یک روز یک عمل و کاری انجام داده‌ای و الان باید جزایش را بپردازی. این ربطی به خداوند ندارد. اگر من انسان خودم را بشناسم، هیچ موقع دیگر کار ضدارزشی انجام نمی‌دهم. هر انسانی که خودش را بشناسد خیلی قشنگ مواظب حرف زدنش هست یا مواظب نگاه کردنش هست یا مواظب هر کار دیگری هست؛ چرا که دیگران دارند او را نگاه می‌کنند، در هر جایگاهی که هستی. حتی یک تازه وارد هم مسئولیت دارد. من همیشه به بچه‌های لژیون خودم می‌گویم که شما مسئولیت دارید که آمدید در کنگره نشستید؛ چرا که خیلی‌ها بیرون از کنگره به رفتار و کردار تو دارند نگاه می‌کنند و می‌بینند که این کنگره‌ای می‌گویند خوب است و شما رفتی، جواب می‌دهد یا نه. یا نباید بیاید یا هر مسئولیتی را باید به نحو احسن انجام بدهید. آن هم مسئولیت دارد، هیچ فرقی نمی‌کند. این مسئولیت در تمام مراحل زندگی ما است.


 دستور جلسه دوم هم تولد سومین سال رهایی ولی‌الله عزیز است. آقا ولی‌الله، خوب من راهنمایش نبودم و من کسب اجازه کردم از راهنمای ولی‌الله که راهنمای خود من هم هست، آقای اعتباریان و در این جایگاه نشستم. باید الان ایشان باشند ولی ما قانونی در کنگره داریم که در هر تولدی شخصی که تولد می گیرد می تواند هر کسی را برای استاد جلسه انتخاب کند. ولی خوب الان به دلیل مسائلی که وجود داشت آقای اعتباریان نتوانستند بیایند و بنده شاگردی‌شان را می‌کنم و در این جایگاه نشستم. خوب یک خاطره بگویم از آقا ولی‌الله که من مرزبان بودم و یک روز با حسین نامداری که دبیر لژیون آقا مجید بود آمد پیش من و حسین آقا گفت که آقا مجید، بد جور برجکش را زده است. و خوب حالا نمی‌دانم که یادش هست یا نه؛ ولی من باهاش خیلی حرف زدم و به آقا حسین گفتم که ببرش به لژیون. و خوب ولی‌الله آن راهی را که انتخاب کرد درست بود، مصداق خود وادی ۴ ولی‌الله است. ولی‌الله درست حرکت کرد، پدر و برادر ولی‌الله آمدند و خانواده ولی‌الله کلا کنگره‌ای شدند. که این مسئولیت ولی‌الله را دارد روز به روز بیشتر می‌کند. و مسئولیت یعنی همین؛ که اگر ولی‌الله نمی‌آمد هیچ کدام از خانواده ولی‌الله امروز در کنگره نبودند. من به ولی‌الله عزیز تبریک می‌گویم و انشاالله که هم خودشان، هم پدر و برادرشان و هم پسرهای بزرگوارشان و خانواده‌شان بتوانند در کنگره بمانند. و تلاش کنند در راه خدمت به دیگران و انسان‌ها بدون هیچ چشم داشت. چون این خیلی مهم است که ما خدمتی را انجام بدهیم و توقع نداشته باشیم که دیگران کاری را برای ما انجام بدهند. انشاالله ولی‌الله آموزش گرفته است و من این را می‌دانم که ولی‌الله و خانواده‌اش می‌دانند فقط برای خودشان دارند خدمت می‌کنند. عضو لژیون مالی هم خودشان و هم همسفرشان و هم پدرشان. من به همه‌شان تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم که این عزیزان را در جایگاه‌های بالاتر ببینیم‌.


پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سال رهایی مسافر ولی الله را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم .

اعلام سفر مسافر ولی الله :

سلام دوستان ولی الله هستم یک مسافر آنتی ایکس مصرفی شیره تریاک متادون قرص روش درمان دی اس دی داروی درمان او تی سیزده سال تخریب داشتم ۱۰ ماه ۱۸ روز سفر کردم با راهنمایی استاد عزیزم آقا مجید اعتباریان رشته ورزشی والیبال شنا رهایی ۳ سال و ۱۸ روز در ادامه ۱۰ ماه و ۱۸ روز سفر نیکوتین داشتم با راهنمایی آقای امید معتمدی رهایی ۱ سال و ۱۸ روز

آروزی مسافر ولی الله:

 آرزو می کنم در هر شهرستانی کنگره ۶۰ یک نمایندگی داشته باشد تا همه مصرف کنندگان بتوانند به کنگره راه یابند و رها شوند .

آروزی همسفر عرفان :

آرزو می کنم تمام مصرف‌کنندگان به کنگره ۶۰ بیایند و درمان شوند .

 آروزی همسفر شایان :

آرزو می کنم تمام افرادی  که مصرف کننده هستند هر چه زودتر رها شوند.

آروزی همسفر نرگس :

آرزو می کنم افرادی که مصرف کننده هستند و خواسته رهایی دارند هر چه زودتر درمان شوند .

سخنان مسافر ولی الله:

 خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم این جایگاه را لمس کنم یک زمانی برای من دور از انتظار بود در سفر اول هر شخصی که تولد داشت با خودم میگفتم یعنی من هم میتوانم به یک چنین جایگاهی برسم . حالا خدا را شکر به این جایگاه رسیدم و آرزو می کنم تمام دوستان به این جایگاه برسند از همه دوستانی که مشارکت کردند و پیام گذاشتند تشکر می کنم امیدوارم که لایق مشارکت‌های دوستان باشم با توجه به ضیق وقت صحبت های خود را خلاصه می کنم . دوست ندارم با خاطرات دوران مصرف حس خودم و شما را خراب کنم . سال ۹۳ وارد کنگره شدم آقای اعتباریان را به عنوان راهنما انتخاب کردم و آن زمان چون ماه مبارک رمضان بود و ایشون آشپزی می کردند به من گفتند که باید ۲۰ روز صبر کنید تا من کارم تمام شود . منم چون تفکرم خراب بود و دنبال بهانه می گشتم راه افتادم که از کنگره خارج شوم و آقای نامداری دبیر لژیون بود و متوجه شدند دست من گرفتند و من را پیش آقای صدیقی بردند آقای صدیقی آن موقع مرزبان بودند و من را در آغوش گرفتند و گفتند کجا میخواهی بروی عزیزم و من چون انرژی خاصی گرفتم و یک برقی در نگاهشان بود و یک روزنه امید در درون من ایجاد شد و باعث ماندگاری من در کنگره شد . سفرم را شروع کردم ۱۵ ماه و ۱۸ روز سفرم طول کشید ۴ ماه اول سفر خوبی نداشتم و آقای اعتباریان عذر مرا خواستند گفتند اگر میخواهی در لژیون من بمانی باید منظم سفر کنی .

آقای اعتباریان خدمت دبیری لژیون را به من دادند و این خدمت باعث منظم شدن سفره من شد بعد در جایگاههای مختلف در سفر اول و در سفر دوم خدمت کردم و این خدمت ها باعث ماندن من در کنگره شد از خداوند می خواهم که فرصت خدمت کردن در کنگره و به مخلوقین الهی را از من نگیرد . بعد از رهایی من ، برادرم و بعد از ایشون پدرم وارد کنگره شدند و بعد عمویم وارد کنگره شد خوشحالم که توانستم روی آنها تاثیر بگذارم . انسان موقعی می تواند خوشبختی را احساس کند که خودش و خانواده اش و اطرافیانش همه سالم باشند .خدا را شکر امروز خودم را خوشبخت می دانم و هیچ مشکلی ندارم از آقای مهندس تشکر می کنم که این بستر را فراهم کردند از آقای اعتباریان راهنمای عزیزم تشکر می کنم از آقای صدیقی تشکر می کنم خیلی دوستشان دارم چون دقیقاً حس راهنمایم را به من انتقال می دهند برای ایشان آرزوی خوشبختی می کنم از همسفرم تشکر می کنم چون همسفرم فراتر از یک بال پرواز برای من بود از راهنماهای همسفرم تشکر می کنم که آرامش را به زندگی من برگرداندند از پدر و مادرم تشکر می کنم از شایان و عرفان تشکر می کنم از آقا صالح راهنمای شایان و عرفان تشکر می کنم . از راهنمای نیکوتینم آقای امید معتمدی تشکر می کنم از آقا سالار تشکر می‌کنم از آقای نظیفی و آقای کریمی مسئولین اوتی تشکر می کنم از آقای نیلچیان تشکر می‌کنم و در آخر دعا می کنم و امیدوارم که همه ما لایق آموزش های آقای مهندس و شعار مهر و محبتی که می فرمایند باشیم .

 برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم .

سخنان همسفر عرفان :


سلام دوستان عرفان هستم یک همسفر . من امروزخیلی خوشحال هستم تشکر می کنم از خداوند که در این جایگاه قرار گرفتیم از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند از راهنمای پدرم آقای اعتباریان تشکر می‌کنم از آقای صدیقی تشکر می کنم از راهنماهای مادرم خانم نسیم و خانم زهره تشکر می کنم از راهنمای خودم و برادرم آقا صالح تشکر می کنم .

سخنان همسفر شایان :

سلام دوستان شایان هستم یک همسفر من هم خیلی خوشحالم که در این جایگاه هستم از راهنمایان پدر و مادرم تشکر می کنم از راهنمای خودم تشکر می کنم و از همه شما که در این جشن شرکت کردید تشکر می کنم .

سخنان کمک راهنمای محترم همسفر زهره :

می و میخانه مست و می کشان مست
زمین مست و زمان مست، آسمان مست
نسیم از حلقه زلف تو بگذشت
چمن شد مست و باغ و باغبان مست

سلام دوستان زهره هستم یک همسفر . خدا را شکر می کنم به خاطر این همه حس های خوبی که در کنگره لمس می‌کنیم به خاطر لیاقتی که به همه ما داد تا در کنگره باشیم و در این جشن ها شرکت کنیم . تبریک عرض می کنم این تولد زیبا و پرشکوه رو خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان . عرض تبریک دارم خدمت مسافر خوبمان آقای ولی الله و همچنین  پدر و مادر محترمشون که در شعبه حضور دارند خداقوت دارم خدمت راهنمایان محترمشون آقای اعتباریان و آقای صدیقی و یک تبریک ویژه خدمت خانم نسیم که در واقع راهنمای اصلی خانم نرگس هستند.  تبریک خاص و ویژه‌ای هم خدمت خانم نرگس عزیز دارم و بابت همه خدمت هایی که در کنگره چه در پشت صحنه چه در روی صحنه انجام داده اند ازشون تشکر می کنم خانم نرگس هر جا که نیاز به خدمت هست ایشان پیش‌قدم می‌شوند و اصلا براشون مهم نیست که چه خدمتی باشه فقط مهم اینه که اون خدمت رو به نحو احسن انجام بدن و از خدمت هایی که انجام می دهند حال خوشی به دست می آورند .  این حال خوش گوارای وجودشان . فکر می کنم که این خانواده در عمل نشان میدهند که آنچه که از کنگره دریافت کرده اند آن را می دانند و قدردانی می کنند امیدوارم که همه ما بتوانیم مثل این خانواده محکم حرکت کنیم چون کنگره نیاز به یک چنین نیروهای عاشقی دارد چون درست است که مفهوم واقعی درمان اعتیاد برای ما عادی شده است اما هستند افرادی که در بیرون از کنگره از اعتیاد خودشان یا اطرافیان شان رنج می برند و یاری ما همسفران و مسافران را می طلبند تا بتوانیم انشاالله در رساندن پیام جهانی کنگره به تمامی انسان های نیازمند موثر باشیم .

سخنان همسفر نرگس :

زهی عشق زهی عشق که ما راست خدایا

چه نغزست و چه خوبست و چه زیباست خدایا

چه گرمیم چه گرمیم از این عشق چو خورشید

چه پنهان و چه پنهان و چه پیداست خدایا

زهی ماه زهی ماه زهی باده همراه

که جان را و جهان را بیاراست خدایا

سلام دوستان نرگس هستم یک همسفر . ممنونم از دوستانی که امروز در این جشن شرکت کردند افرادی که با کامنت های زیبا انرژی دادند من نمی خواهم از گذشته صحبت کنم فقط یادآوری می کنم برای خودم که فراموش نکنم من هم یک زمانی در چه شرایطی بودم اگر الان حال خوشی دارم مدیون کنگره هستم چیزی که می خواهم بگویم اولین باری که وارد شدم مسافرم من را به بهانه ی اینکه تولد آقا مجید بود آوردند وقتی وارد شدم من که حال خوبی نداشتم دیدم که من را با استقبال گرمی پذیرفتند و به نحوی از من پذیرایی می‌کردند که من را جذب کردند دیدم با ورودم به کنگره متوجه شدم که اگر مسافر من همه تلاش ها را کرده و تا کنون نتیجه نگرفته علت آن بیماری است . آن روز من حس عجیبی داشتم و وقتی این موضوع را فهمیدم سعی کردم مثل یک پرستار عاشق در کنارش قرار گیرم همین جا از او عذرخواهی کنم چون خیلی سعی می کرد خود را نجات دهد اما من خیلی او را اذیت می‌کردم و از آن روز به بعد سعی کردم در کنارش باشم و به او کمک کنم از آموزشهای خانم نسیم خیلی استفاده کردم و سعی کردم هرچه می گویند فقط بگویم چشم. سی دی ها را نوشتم در سفر دوم هم با آموزش جهان بینی ، مشکلاتم هم کمتر شد و با برداشتن میم مشکلات آن را شکلات کردم با خدمت هایی که انجام دادم حال خوش نصیبم شد . امیدوارم که همه همسفران و مسافران به این حال خوش برسند از خانم نسیم که در سفر اول از ایشون آموزش گرفتم بسیار بسیار سپاسگزارم از خانم زهره بسیار تشکر می کنم حال خوش امروزم را مدیون این دو نفر هستم از راهنمای مسافرم آقای اعتباریان تشکر می کنم چون جهان بینی مسافرم را مدیون ایشون هستم از آقای صدیقی  تشکر می کنم از اسیستانت شعبه تشکر می کنم از مرزبانان و همه خدمتگذاران تشکر میکنم از مادرشوهرم و پدر شوهرم و مادربزرگ شوهرم تشکر می کنم که اونها حکم پدر و مادر من را داشتند . دست آنها را میبوسم چون کمبود پدر و مادر من را جبران کردند امیدوارم دختر خوبی برای آنها باشم و بتوانم زحمات آنها را جبران کنم از تمام عزیزانی که امروز حضور دارند تشکر می کنم .


تهیه تصاویر جلسه : مسافر مجتبی لژیون چهارم
ارسال تصاویر : مسافر مصطفی
تهیه متن گزارش : همسفر محمد جواد
تنظیم و ارسال پست : مدیر وبلاگ
طبقه بندی: جشن تولدهای لژیون، 

تاریخ : یکشنبه 2 دی 1397 | 12:16 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic