به نام قدرت مطلق

دهمین جلسه از دور سیزدهم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی میرداماد روزهای پنجشنبه در تاریخ 97/09/08 با استادی ایجنت محترم شعبه شیخ بهایی مسافر مهدی و نگهبانی کمک راهنمای محترم مسافر عباس و دبیری مسافر محمد با دستورجلسه "نقش سی دی ها در آموزش" و" تولد سومین سال رهایی مسافر حسن" راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

اگر کسی محتوای سی دی و درون آن را درک کند هیچ موقع از سی دی هفته غافل نمی‌شود و لحظه‌شماری می‌نماید برای آمدن سی دی جدید چرا که بسیار لذت‌بخش است یادگرفتن علم زندگی و حل کردن مشکلات آن و علامت‌گذاری مسیر حرکت در زندگی.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را سپاسگزارم که امروز توفیق داد بتوانم در شعبه میرداماد در خدمت شما عزیزان باشم. کنگره مثل یک دشت سرسبز می‌باشد و برای این سرسبزی باید منابع آبی داشته باشد که این منابع همان سی‌دی‌ها هستند که هر هفته در اختیار ما قرار می‌گیرند. تک‌تک اعضاء کنگره می‌توانند راه‌حل مشکلات خود را از سی‌دی‌ها برداشت کنند و در زندگی از آن‌ها استفاده نمایند.

من در لژیون خودم بارها به رهجوهایم می‌گویم باید در هفته چند سی دی گوش کنند و بنویسند و خودم هم علاوه بر گوش دادن سی‌دی‌ها آنها را می‌نویسم، چون با نوشتن مطالب در ذهن ما حک می‌گردد. حیف این دریای علم نیست که در قالب یک سی دی ارزان به ما عرضه می‌شود و ما از آن استفاده نکنیم!

همه ما مشکلاتی داریم که شاید قابل‌طرح کردن نباشد و راه‌حل آنها را می‌توانیم در سخنان آقای مهندس که در سی‌دی‌ها عرضه می‌شود پیدا کنیم و خود من غالباً هر وقت به مشکلی برخورد کردم این سی دی هفته بود که توانست مرا از آن مشکل برهاند.

اگر کسی محتوای سی دی و درون آن را درک کند هیچ موقع از سی دی هفته غافل نمی‌شود و لحظه‌شماری می‌نماید برای آمدن سی دی جدید چرا که بسیار لذت‌بخش است یادگرفتن علم زندگی و حل کردن مشکلات آن و علامت‌گذاری مسیر حرکت در زندگی.

من همیشه برای طول عمر و سلامتی آقای مهندس دعا می‌کنم تا همه ما بتوانیم از بیانات ناب ایشان استفاده نماییم. آقای مهندس می‌فرمایند سی‌دی‌ها را با تمام وجود و احساس خود گوش کنید و بنویسید تا برداشت صحیح و خوبی از آن داشته باشید.

در تمام ادوار تاریخ انسانهای بزرگی آمده‌اند و کتاب نوشته‌اند تا ما در زندگی از آن بهره‌مند شویم اما چون کلام و زبان آنها باید تفسیر می‌شد و چون در بسیاری از مواقع تفسیر به رأی می‌شد آموزش گرفتن از آنها و قدم گذاشتن در صراط مستقیم به‌وسیله آنها به‌راحتی ممکن نبود.

دستور جلسه دوم؛ سومین سال رهایی مسافر حسن

حسن آقا موقعی که به کنگره آمد هنوز شعبه میرداماد افتتاح نشده بود و من در شعبه شیخ بهایی مرزبان بودم و شاهد سفر ایشان در لژیون آقای اعتباریان بودم. سفر بسیار خوبی داشت و همان اوایل سفر وارد لژیون ویلیام شد و موفق به رهایی از سیگار شد.

همسفر ایشان در لژیون همسر من بودند و ایشان نیز خیلی پرتلاش و باایمان ظاهر شدند تا شال کمک راهنمایی را دریافت کردند و در شعبه میرداماد مشغول به خدمت شدند. انشا اله خود حسن آقا نیز موفق به کسب شال کمک راهنمایی شوند چراکه وقتی همسفر و مسافر باهم باشند علم کنگره را بهتر یاد می‌گیرند چون همدیگر را درک می‌نمایند و در خیلی از کارها می‌توانند باهم مشورت کنند.

در پایان در مورد هفته گلریزان از تمامی عزیزان که در این جشن بزرگ شرکت کردند تشکر می‌کنم، گزارش مالی اصفهان امسال پربارتر از سال قبل بود و آقای مهندس هم اظهار رضایت نمودند.

پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و همسفران دهمین سال رهایی مسافر ابراهیم را با شور فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر حسن:

آخرین آنتی ایکس مشروب، تریاک و هروئین؛ مدت سفر اول 11 ماه و 16 روز؛ رهایی 3 سال و 4 ماه

آرزوی مسافر حسن:

آرزو می‌کنم علم کنگره آن‌قدر بالا برود که بتواند تمام مصرف‌کننده‌ها حتی کسانی که مصرف قرص دارند را نیز درمان کند.

آرزوی همسفر حدیث:

آرزوی من برای سفر اولی‌هایی است که سفر آنها سخت شده است، آرزو می‌کنم خواسته درونی آنها قوی شود تا بتوانند به‌سلامتی وارد سفر دوم شوند.


سخنان مسافر حسن:

در ابتدا از استادم تشکر می‌کنم، از آقای صدیقی که تشریف آوردند، از آقای جهانگیر، از همه عزیزان، از راهنماها، از مرزبان‌ها، از همسفرم، از راهنمای همسفرم، از ایجنت و همه عزیزان سپاسگزارم.

می‌خواهم بگویم کنگره مسیر زندگی من را تغییر داد، سال نود که به ایران آمدم بعد از چند سال مصرف‌کننده ثابت شده بودم و باورهای غلطی داشتم و فکر می‌کردم همه‌چیز با پول درست می‌شود. منیت بسیاری داشتم و همه‌چیز را از دست داده بودم و وقتی وارد کنگره شدم حدود یک ماه یا چهل روز معلق بودم و فکر می‌کردم اینجا هم پارتی‌بازی است، روز آخر که با آقا مهدی صحبت می‌کردم با خودم گفتم شاید قسمت من نیست ولی آقا مهدی گفتند صبر کن و بعد از مدتی سفرم را آغاز نمودم .بسیار متکبر بودم و صبر و طاقت نداشتم اما بعد از آموزش‌های بسیار دیگر از خود خجالت می‌کشیدم.

مطلبی که باید به شما سفر اولی‌ها بگویم اینکه من در سفر اول باوجوداینکه کمک راهنمایم به من گفته بود هیچ معامله‌ای انجام ندهید معامله‌ای انجام دادم که هنوز درگیر آن هستم.

تمام زندگی من در سختی بود اما سه سال است که احساس آرامش می‌کنم، از صمیم قلب آرزو می‌کنم همه مصرف‌کننده‌هایی که پشت این در هستند و کسانی که بستر رهایی برای آنها آماده است و جو خانه طوری است که نمی‌توانند به کنگره بیایند، بتوانند به کنگره آمده و سفر خود را آغاز نمایند.

در پایان از همگی عزیزان که در این جشن حضور دارند و به هر طریقی خدمت می‌نمایند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

سخنان کمک راهنما همسفر زهره:

خیلی خوشحالم و خداوند را سپاسگزارم که به این بهانه توانستم در کنار شما در شعبه میرداماد باشم و خدا را شاکرم به خاطر این حس‌های خوب و این جشن و شادی.

در مورد دستور جلسه امروز باید بگویم تمام کسانی که در کنگره ماندگار شدند کسانی بودند که سی‌دی‌ها را می‌خواندند و انها را می‌نوشتند. هر وقت حسرت خوردید و یا هر وقت بی‌صبرانه منتظر بودید تا پنجشنبه بیاید و سی دی هفته را دریافت نمائید آن روز امید داشته باشید روز خوبی برای شما رقم خواهد خورد.

انسان در بیرون هیچ‌چیزی به دست نمی‌آورد و باید در درون خود جستجو کند تا بتواند به آن برسد.

در مورد همسفرِ مسافر حسن باید بگویم که خیلی تلاش کردند و با پشتکار قوی که داشتند توانستند جایگاه کمک راهنمایی را لمس نمایند، قانون زندگی، قانون کاشتن و برداشتن است و ایشان کاشت و امروز برداشت نمود. از صمیم قلب به ایشان تبریک می‌گویم و باید دانست که یک همسفر خوب، یک مسافر خوب پشتیبان اوست، این روز عزیز را به مسافر حسن و خانم حدیث عزیز و همه عزیزان تبریک می‌گویم.

سخنان همسفر حدیث:

خدا را شکر بار دیگر این جایگاه را لمس نمودم. از مسافر عزیزم تشکر می‌نمایم که اجازه خدمت در کنگره را به من داد. زندگی من به یک مو بند بود که وارد کنگره شدم، با منیت بسیار آمدم و خودم را در حد اینجا نمی‌دانستم.

در کنگره راهکارهای خوبی به من داده شد و فهمیدم که اینجا جای خوبی است. من از روزی که به کنگره آمدم تا الآن فکر نکنم بیشتر از 4 روز غیبت داشته باشم و کسانی را که روز اول قبول نداشتم حالا می‌پرستم. حس خوبی دارم و خوشحالم. از تمامی مسافران خواهش می‌کنم حرکت نمایند و روی نفس خود کار کنند و وقتی حالشان بد است این سی‌دی‌ها را به‌دقت گوش کنند و از آنها آموزش بگیرند. در کنگره فقط عشق است که بین ما پیوند دوستی و محبت برقرار می کند. در پایان از همه عزیزان تشکر می‌نمایم.

سخنان همسفر دیانا:

می افکن بر صف رندان نظری بهتر از این                       از در میکده می کن گذری بهتر از این

در حق من لبت این لطف که می‌فرماید                        سخت خوب است ولی کن قدری بهتر از این

ناصحم گفت که جز غم چو منی دارد عشق                  برو ای خواجوی عاقل هنری بهتر از این

دل بدان رود گرامی چه کنم گر ندهم                           مادر دهر ندارد پسری بهتر از این

من چه گویم قدح نوش و لب ساقی بوس                     بشنو از من نگوید دگری بهتر از این

کلک حافظ تنها میوه نباتی است بچین                         که نماند در این باغ ثمری بهتر از این 

تولد پدرم را تبریک می‌گویم.

نگارنده: مسافر محسن

تصویرگر: مسافر محمد و همسفر اکرم

منبع : وبلاگ نمایندگی میرداماد
طبقه بندی: جشن تولدهای لژیون، 

تاریخ : سه شنبه 13 آذر 1397 | 07:32 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic