به نام قدرت مطلق الله

امروز دوشنبه مورخ 7 آبان ماه 1397جلسه ی لژیون هشتم با موضوع سی دی" سخن چین+وادی دوم "به استادی خانم زهره و دبیری همسفرزهرا ق ساعت 17اغاز به کارنمود:

 گفتیم که اگر کسی حرف سخن چین را گوش کند آن هم به همان اندازه خطاکار است اما راهکاری که آقای مهندس در این سی دی برای مستمع می دهند این است که: وقتی می بینیم کسی پشت سر کسی با ما حرف می زند بگوییم که معذرت می خواهم، چرا داری این حرف ها را به من می زنی برو به خودش بگو  و اگر ما لذت نبریم و هی جو ندهیم و علاقه نشان ندهیم ا و هم دیگر ادامه نمی دهد. راهکار این که سخن چین نباشیم این است که: برای اینکه دست از سخن چینی برداریم باید سعی کنیم محبت را جایگزین کنیم چون اگر من انسانها را دوست داشته باشم هیچ گاه پشت سرشان حرف نمی زنم....


درابتدا امتحان لژیونی از وادی هشتم برگزارشد و پس از اتمام آن لژیون اغاز به کار نمود:

خانم زهره:در ابتدا  جایگاه اسیستانتی خانم مهین را تبریک می گویم واقعا سعادت بزرگی داریم که می خواهیم از اموزش های خانم مهین استفاده میکنیم خانم مهین شاید بیش از10 سال است که در کنگره هستند  و از عاشقان و فرمانبرداران کنگره هستند که در این جایگاه قرار گرفتند من خیلی خوش حالم شعبه ی خودمان برای خودش اسیستانت جداگانه دارد امیدوارم  قدر بدانیم و قدمهایمان را محکم تر برداریم .

تشکر میکنم از همه ی عزیزانی که به مشارکت مکتوب اهمیت دادند همتون خیلی قشنگ نوشته بودید مخصوصا افرادی که از تجربه ی شخصی خودشان نوشته بودند.

وادی دوم :

همسفر مینا :همه چیز در درون و برون ما نهفته است و این ما هستیم که باید به ان ها جهت دهیم. همه چیز در جهان هستی زائیده ی تفکر و اندیشه ی ماست پس اگر ما در  چرخه ی غلطی قرار گرفته باشیم با اندیشه غلط تخریب های زیادی را به وجود می اوریم ما جهت بیهودگی و تصادفی پا به حیات نگذاشته ایم.

خانم زهره :می دانیم که چقدر وادی ها مهم هستنداقای حکیمی یادم هست که یک بار فرمودند که اینقدر که وادی ها عظیم هستند که اگر سنگ زبان داشت و ما کتاب 14وادی عشق را روی ان قرار می دادیم سنگ به فریاد در می امد از عظمت و بزرگی این کتاب و واقعا ما متون خیلی با ارزشی را در اختیار داریم که باید قدرش را بدانیم در وادی دوم همانطور که می دانید تفکر ما را نشانه گرفته است و به ما امید می دهد. می دانیم که بیشتر بیماری ها ریشه در تفکر ما دارند منشا اکثر بیماری ها همان تفکر و اندیشه ی ماست به نظر من کسی که ناامید می شود بیشتر دچار بیماری می شود و دلیل نا امیدی این است که انسان هدف از خلقتش را نمی داند هدف از خلقتش را گم کرده است فکر می کند انسان برای خوردن، خوابیدن و مال اندوزی و لذتجویی امده است و چون می بیند در این زمینه ها انطور که باید پیشرفت نکرده است ونتوانسته از زندگی لذت ببرد در تفکر خود نا امید می شود و احساس ناامیدی و پوچی به او دست می دهد حال این وادی می اید و می گوید اگر در اعماق جهنم هم باشی و در پایین ترین نقطه هم باشی هیچ نیستی حتی اگر خودت به هیچ فکر کنی و اگر انسانی در تفکرات به هیچ برسد دارد خطر نابودی را برای خودش به ارمغان می اورد.

مشارکت مکتوب یکی از بچه های لژیون به این مضمون بود که این همه تلاش و کوشش و ترقی علم و پیشرفت که دارد در جهان انجام می شود نشان می دهد که جهان دیگری هم هست. و این نکته ای هست که ما قبلا در کتابها می خواندیم و اعتقاد داشتیم که جهان های دیگری هم هست و کاملا هم صحیح است. اما چیزی که خود من تصور می کردم و برداشت اشتباهی که من داشتم این بود که اگر من در این دنیا عذاب بکشم، زجر بکشم و چیزی نگویم و کاری نکنم جهان دیگری هم هست که پاداش این عذاب ها را بگیرم و با این امید زندگی می کردم  و در  واقع گذر عمر می کردم چیزی که با اموزش ها در کنگره یاد گرفتم این بود که اقای مهندس می گویند "دنیا مزرعه ی اخرت و اخرت مزرعه ی دنیاست"اگر من در این دنیا عذاب بکشم در ان دنیا هم عذاب می کشم اما اشتباهی که ما می کنیم این است که ما گاهی عذاب کشیدن را با سختی کشیدن اشتباه می گیریم انسان ممکن است در این دنیا سختی بکشد و در دنیای دیگر در راحتی باشداما انسانی که در اینجا عذاب می کشد در انجا هم عذاب می کشدچرا ؟چوت انسان با تفکرش می رود در ان دنیا. چه انسانی عذاب می کشد انسانی که در ابتدا در تفکرش عذاب می کشد و از زندگی اش ناراضی است.

"انسانی که تفکرش سالم باشد حتی در سختی ها هم لذت می برد از زندگی اش "

تلاش و کوشش و سختی کشیدن خوب است اما زجر کشیدن خوب نیست چون انسانی زجر می کشد که تفکرش سالم نیست. ناامیدی از بالاترین گناهان است چون انسان ناامید منیت دارد می گوید من ادعا می کنم که نمی شود چون انسانی که ناامید است ادعا می کند که درست نمی شود ایمان ندارد حواسمان باشد در سخت ترین شرایط امید داشته باشیم.

سی دی سخن چین:

همسفر مینا:اقای مهندس در سی دی سخن چین فرمودند که مثل همه چیزکه یک مثلث تشکیل می شودسخن چین هم یک مثلث تشکیل می دهد شامل سخن چین .مستمع و مطلب بیان شده چیزی که برای من جالب بود این بود که مستمع خیلی سخن چین را می تواند سر ذوق بیاورد خیلی وقت ها کسی که خبر چینی می کند اگر سر ذوقش بزنیم باعث می شود از این ضد ارزشی دوری کند.

همسفر زهره م:اقای مهندس فرمودند انسان هایی که تفکر می کنند و خبرچینی نمی کنند انسان بی تفکر همانند چهارپایان است انسانی که خبرچینی می کند اول از همه خودش را نابود می کند حتی ممکن است یک خبرچین باعث قتل شود اقای مهندس خیلی تاکید داشتند که اگر جایی چیزی دیدید به کسی نگویید حتی اگر مشکل داشت به خودش بگویید

همسفر الهام:از این سی دی فهمیدم خبرچین یک مثلث است شنونده گوینده وسوژه در این بین ممکن است یک چیز کوچک باشد که با خبرچینی به یک جنجال بزرگ تبدیل می شود خبرچینی از ما انرژی می گیرد حتی اگر بخواهیم یک چیز کوچک را بیان کنیم انرژی زیادی از ما می گیرد.

همسفرنگار:در این سی دی اقای مهندس می گویند در هر کشوری نیاز به وزارت اطلاعات است برای اینکه مشکلی پیش نیاید اما در جاهای عمومی و اداره جات نیازی به خبرچین نیست حتی ما در زندگی روزمره می بینیم که خیلی سخن چینی می کنند ما خودمان دوست نداریم که حرفی پشت سرمان بزنند پس اگر کسی جلوی پشت کسی حرف زد باید بگوییم برو به خودش بگو.

همسفرزهرا پر: یکی از سو استفاده ها از تکنولوژی های الان به نظرم این است که وقتی خبری می شود همه سریع می فهمند و پخش میشود به نظرم قبلا خیلی بهتر بوده است.

همسفر زهرا پن:گاهی اوقات ما منظوری نداریم نمی خواهیم سخن چینی کنیم از کسی می پرسیم از فلانی چه خبر ان طرف می اید ان را سوژه قرار می دهد و ما دونفر شروع می کنیم پشت سر او حرف زدن و چه جالب که اقای مهندس دارند به همه چیز زندگی ما توجه می کنند حتی روی فکر ما من یاد گرفتم در کار کسی دخالت نکنم و نخواهم کسی را مجبور کنم در مورد کسی به من اطلاعات بدهد.

هسفرزهره ش:یک عده ای با حضرت موسی می روند که دعا کنند که باران بیاید بعد خداوند وحی می کند به موسی به خاطر این که یک خبرچین در جمع شما هست دعای شما مستجاب نمیشود دو نکته ی مهمی که در این سی دی یاد گرفتم یکی کنجکاوی است که باعث همه ی این ها می شود شنونده هم بسیار مهم است و میدان می دهد پس گوش دادن به حرف کسی که سخن چینی می کند هم کار اشتباهی است.

همسفر مهری:من می خواهم در مورد حمله ی هوخشتره پادشاه ایران بگویم این پادشاه ایرانی یک معلم هم بود یک روز نینوا حملات پی در پی به ایران داشته است این پادشاه سر کلاس درس به دانش اموزان می گفته ما هر چه بزرگتر می شویم می خواهیم حمله کنیم به نینوا و انجا را با خاک یکسان کنیم و همین طور هم می شود و این اندیشه را پرورش می دهند بچه ها با این افکار بزرگ و بزرگتر می شوند و جنگ می کنند و این نینوا را نابود می کنند اقای مهندس توانستند اعتیاد را نابود کنند و سند درمان هم داریم ما این اکادمی را راه انداختیم که بتوانیم رشد بدهیم و با این اندیشه که همه از سرتاسر دنیا جذب شوند و انشا الله درمان بشوند.

خانم زهره:اقای مهندس در این سی دی می گویند تا می شود کارهایتان را در خود کنگره انجام دهید و نخواهید وقتی به خانه می روید به مرزبان، راهنما و ... زنگ بزنید.

یکی از مطالبی که در جامعه و خانواده باید حواسمان باشد انجام ندهیم سخن چینی است مساله ی بسیار خطرناکی است چه برای مستمع چه برای گوینده. کسی نمی تواند بگوید سخن چینی کرده ام و حالم خوب است کسی که دارد سخن چینی می کند حال بد را به زندگی خودش دعوت می کند یک نفر به کسی می کوید من گوشت را می گیرم دور دنیا تابت می دهم می گوید اگر می خواهی گوش مرا بگیری مرا دور دنیا تاب بدهی خودت هم مجبوری همراه من بیایی پس کسی نمی تواند بگوید من سخن چینی می کنم و حالم خوب است.  خیلی وقت ها نیاز به تایید دیگران داشتیم به خاطر همین سخن چینی می کردیم چه موقعی من راجع به کسی بدگویی می کنم وقتی که من حسم نسبت به کسی بد می شود این که اینقدر در کنگره بر روی حس تاکید می شود وقتی که من نسبت به کسی حسم بد باشد پشت سر او بدگویی می کنم چون فقط بدی های او را می بینم  من اگر حسم نسبت به کسی خوب باشد بدی های ان را نمیبینم اگر هم ببینم راجبش حرف نمی زنم پس این خیلی مهم است که ما بدانیم وقتی که حس ما نسبت به کسی بد می شود پشت سرش سخن چینی می کنیم.

گفتیم که اگر کسی حرف سخن چین را گوش کند آن هم به همان اندازه خطاکار است اما راهکاری که آقای مهندس در این سی دی برای مستمع می دهند این است که: وقتی می بینیم کسی پشت سر کسی با ما حرف می زند بگوییم که معذرت می خواهم، چرا داری این حرف ها را به من می زنی برو به خودش بگو. و اگر ما لذت نبریم و هی جو ندهیم و علاقه نشان ندهیم ا و هم دیگر ادامه نمی دهد. راهکار این که سخن چین نباشیم این است که: برای اینکه دست از سخن چینی برداریم باید سعی کنیم محبت را جایگزین کنیم چون اگر من انسانها را دوست داشته باشم هیچ گاه پشت سرشان حرف نمی زنم.

انسانی که سخن چینی می کند، انسان هایی که احتکار می کنند و کم فروشی می کنند، انسان هایی که صف اول نماز می ایستند و دروغ می گویند و ... این ها همه فاقد محبت هستند؛ من باید به جایی برسم که همه ی انسان ها را دوست داشته باشم اما ناامید هم نشوید چون این راه خیلی سختی است اما امکان پذیر است می شود اما ارام ارام بیاییم و داناییمان را بالا ببریم. دانایی یعنی من دلیل این کارم را فهمیدم که چرا این کار را نکنم. کائنات حساب و کتاب دارد اگر کسی به من بدی کرد من می دانم که در واقع به خودش بدی کرده است چرا باید حرص بخورم من باید حواسم به خودم باشد که به کسی بدی نکنم وقتی ما ارام ارام یک چیز را یاد می گیریم می دانیم که نباید جوابش را بدهیم سیستم کائنات خودش جوابش را می دهد ما باید مجبت کنیم تا بدی ها برود  اشکال ما اینجاست که محبت نمی کنیم و بعد انتظار داریم حالمان خوب باشد یک راه محبت کردن خدمت کردن به انسان هاست.

سوال همسفر زهره ش: شما می گویید یکی از راه های دوری از سخن چینی محبت کردن است خب اگر کسی نخواهد که به او محبت کنیم یا اگر به او محبت کنیم بدتر می شود چی؟ چون محبت هم باید به جا باشد؟

خانم زهره: بله محبت کردن هم شرط دارد اول اینکه بلاعوض باشد دوم اینکه ذره ذره باشد و سوم اینکه به جا باشد. اما وقتی می گوییم برای دوری از سخن چینی و دوری از ضدارزش های دیگر بایستی محبت را جایگزین کنیم منظور این است که ما باید محبت عام داشته باشیم و همه ی انسان ها را دوست داشته باشیم باید محبت کنیم تا این ضدارزش ها از وجود ما از بین برود محبت که می کنیم نباید انتظار پاسخی داشته باشیم حتی گاهی باید محبت کرد و گاهی باید قهر کرد قرار نیست که ما فقط به یک شخص خاص محبت کنیم در جاهای مختلف محبت کنیم می توانم در کنگره خدمت کنم تا گنچ درون خودم را ببینم وقتی که حس کردید مفید هستید یک مشاوره کردی یک خدمتی کردی مشارکتی کردی و متوجه شدی از مشارکت تو کسی از مسیر غلط برگشت لذت میبری و خودت محبت درون خودت را حس می کنی بهترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که شروع کنیم به خدمت کردن و ادامه دهید اگر این کار را کردید مسیر اینقدر برایتان لذت بخش می شود که دیگر حاضر نیستی بروی سمت لجنزار، سخن چینی می کنیم چون هتوز نیمه ی نور را ندیده ایم و لمس نکردیم شروع کنید به خدمت کردن و محبت کردن به دیگران. انسان هایی که سخن چینی می کنند مثل این است که نشسته اند سر شاخه و دارند ته شاخه را می برند انسان های کوته نظری هستند و فقط جلوی پای خودشان را می بینند و یکی از مهم ترین چیز هایی که می گویند این است که اینها یکسری بینایان نابینا هستند ما بینایان نابینایمان بیشتر از نابینایان واقعی هستند من خودم را می گویم خیلی وقت ها کور و کر هستم .رسیدن به محبت بهایی د ارد همین طوری ما محبت درونمان را حس نمیکنیم ناراحت نباشید که چرا سخن چینی کرده اید باید اشتباه می کردیم اگر اشتباه نمیکردیم هیچ وقت معنای محبت را درک نمی کردیم پس هیچ وقت ناامید نباشیم من به شما قول می دهم اگر در اینجایی که امده اید قدرش را بدانید و کاری که از دستتان بر می اید را انجام دهید به انچه  می خواهید می رسید چون وعده ی خداوند دروغ نیست ما همه همزمان می توانیم در صراط مستقیم باشیم تمام تلاشتان را بکنید که حداقل در گذاشتن چند اجر در ساخت اکادمی سهیم باشید اینقدر که در تولد هایتان می گویید که ارزویمان این است که اقای مهندس به اهدافشان برسند ارزو می کنم که اکادمی کنگره هر چه زودتر تشکیل شود و ما همه از تاریکی ها در بیاییم هر چقدر که احساس می کنیدجامعه  به این اکادمی نیاز دارد انچه که در توان دارید انجام دهید سعی کنید در جشن گلریزان خودتان را سهیم کنید می خواهم بدانید که چه کار بزرگی دارد در تاریخ بشریت  انجام می شود و این را از خودمان دریغ نکنیم این لطفی است که خداوند نصیب تک تک ما کرده که می توانیم این کار را انجام دهیم.

 ودر اخر جلسه با دعای همسفر الهام به پایان رسید......

ما جایی امده ایم که تازه متولد شده ایم حتی ما اینجا از پدر و مادر هم داریم بیشتر تربیت می شویم خداوندا چشمی بینا و گوشی شنوا بهمون بده تا جز بینایان نابینا نباشیم 

موضوع بحث هفته ی اینده: سی دی گلریزان

نویسنده: همسفر مینا

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: كنگره 60، سی دی سخن چین، درمان اعتیاد، وادی دوم،  

تاریخ : پنجشنبه 10 آبان 1397 | 09:37 ب.ظ | نویسنده : همسفر مینا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات