به نام قدرت مطلق الله     

امروز دوشنبه مورخ30 مهرماه 1397جلسه ی لژیون هشتم با موضوع DSAP و سی دی زمستان به استادی خانم زهره و دبیری همسفر زهرا ق ساعت 16:30اغاز به کار نمود:  

   خوشبخت کسی است که از زندگی برخوردار باشد ، خوشبخت کسی است که در لحظه زندگی کند و در لحظه زندگی کردن خیلی مهم است. یعنی اگر من در سفر اول هستم باید از سفرم لذت ببرم ، 

 اگر من باور نداشته باشم که زندگی ام خوب می شود مطمئن باشید که خوب نمی شود وقتی خودت باور نداری چطور می خواهی کائنات باور کنند ، تو داری مو.ج می فرستی که نمی شود.توصیه می کنم که همیشه فکرتان را باز کنید و بزرگ بیندیشید در هر جایگاهی که هستید فکر کنید که از فقر بیرون می آیید ، می توانید کمک راهنمای قوی شوید ، می توانید لژیون قوی داشته باشید . وقتی دیدتان باز شود تلاش می کنید . هر آنچه که می خواهید را در ذهنتان تصویر سازی کنید و تلاش کنید تا به آن برسید.

مطمئن باشید که اگر انسان ایمان قوی داشته باشد سخترین قفل ها را می تواند با ایمان قوی باز کند . چون دارد به کائنات دستور می دهد که می شود و مطمئن باشید که برایش اتفاق می افتد. اگر در پایین ترین نقطه هستید فکر کنید که من روزی از این نقطه خارج می شوم. انسانهایی که با دید باز زندگی کردند واقعا به آن رسیدند.


پیام مرزبانی:

1-    وقتی در کنگره خدمتی می گیریم تا آخرین لحظه باید خدمتتان را به نحو احسن انجام دهید، خیلی وقتها شده که بچه هایی  که خدمت گرفتند خیلی زودتر می روند و دبیر یا نگهبان باید دستشویی ها یا سالن را تمیز کنند.

اینکه من به خودم اجازه نمی دهم دستشویی ها را تمیز کنم به خودم اجازه نمی دهم آبدارخانه را تمیز کنم  یا آشغالی را از روی زمین بردارم اینها همه نشان می دهد که ما هیچ آموزشی نگرفته ایم اینها همه نشان می دهد که من درک نکردم که کجا آمده ام ، باور کنید همان قدر که شستن دستشویی ها اینجا ارزش دارد به همان اندازه جایگاه استادی ارزش دارد و من تا این کارها را نکنم هیچ وقت حالم خوب نمی شود . کنگره حال کسی را خوب می کند که عاشق باشد ، حال کسی را خوب می کند که بداند کجا پا گذاشته . اگر این را درک کردیم آن وقت حالمان خوب می شود. اگر درک کنم که دارم کجا قدم بر می دارم آن وقت حاضر هستم که از خیلی از چیزها بگذرم که راس ساعت اینجا باشم و اگر هنوز برایم مهم نیست و پیش خودم فکر می کنم که من مشکلاتم خاص است ، من شاغل هستم ، من بچه دارم... وقتی اینجور فکر می کنم مطمئن باشید که یک گره ای در کار تو هست که هنوز اینجور فکر می کنی . من در این چند سالی که در کنگره بودم این را تجربه کردم که کسانی حالشان خوب می شود که واقعا عاشق باشند و واقعا خواسته قوی داشته باشند کسی که خواسته اش قوی نباشد نه تنها حالش خوب نمی شود بلکه روز به روز حالش بدتر می شود. چون خداوند یک فرصتی را در اختیار ش قرار داده ، یک راهی را خداوند بهش نشان داده ولی آن طور که باید و شاید استفاده نكرده.

هر روزی که  می خواهید به کنگره بیایید با خودتان بگویید که کجا می خواهم قدم بردارم ، برای چی دارم می روم تا وقتی که در کنگره هستید از خودتان بپرسید و اگر توانستید جواب درستی برایش داشته باشید آن وقت به کنگره بیایید و اگر جوابی برایش نداشتید لطفا بمانید تا متوجه شوید که کجا می آیید و بعد قدم هایتان را محکم بردارید. چون آقای امین هم در سی دی ویروس می گویند که کنگره جای کسانی است که احساس نیاز می کنند و اگر من احساس نیاز نکردم باید بروم و جایم را به کس دیگری بدهم و وقتی که احساس نیاز کردم  بیایم تا به بهترین نحو از این فرصت استفاده كنم.

2-    وقتی که مهمانداریا نگهبان نظم یا... هستید حواستان به پوششتان باشد .پوشش مناسب یکی از بندهای حرمت است و اگر کسی حجابش مناسب نباشد قطعا مرزبانی به او خدمت نخواهد داد.

3-    برای گرفتن آژانس ، اسنپ ...به مرزبانی مراجعه نکنید . باید همان موقعی که می آیید فکری برای برگشتن خودتان بکنید و نگذارید برای لحظه آخر ، و کسانی که مسافرانشان می آیند دنبالشان باید سر ساعت 10/6 دم درب کنگره باشند.

4-    در جشن تولدها کوتاه صحبت کنید به همان میزانی که به شما فرصت می دهند صحبت کنید چون طولانی که شود از حوصله یک مسافر سفر اولی خارج می شود.

5-    روزهای پنجشنبه به هیچ عنوان سر لژیونهای دیگر ننشینید.

6-    آزمونهای داخلی راس ساعت برگزار می شود و کسانی که می خواهند در آزمون شرکت کنند باید قبل از شروع آزمون در کنگره حضور داشته باشند و حتی اگر یک دقیقه بعد از شروع آزمون برسند حق شرکت در آزمون را ندارند.

7-    تقلب در آزمونها ، حضورتان در آزمون خیلی مهمتراز نمره هست ، هر چند که نمره هم مهم است ونشان دهنده آن خواسته قوی ما است اما اگر بخواهیم تقلب کنیم در شان یک کنگره ای نیست.

8-    جشن گلریزان را در پیش داریم كه امیدوارم از همین حالا در فكرش باشیم. 

دستور جلسه هفتگی:  D.SAP 

تجربه همسفران از مصرف  :DSAP

بطور کلی همسفرانی که  هر کدام مشکلی داشتند و با مصرف DSAP  آن مشکل برطرف شده مثل منظم شدن دوران عادت ماهانه ، برطرف شدن کبد چرب ،برطرف شدن کم خونی ،  برطرف شدن مشکل ریه ، برطرف شدن افتادگی پلک چشم و چین و چروک صورت ، برطرف شدن جوش های زیر پوستی و چرکی ...

خانم زهره: به شما توصیه می کنم که هر چیزی که در کنگره از شما می خواهند انجام دهید مثلا اینکه می گویند باید سر وقت در کنگره باشید ، باید در جشن گلریزان شرکت کنید و ... در عمق قضیه فرو بروید ببینید برای چی به من می گویند زود به کنگره بیایم یک جواب منطقی برای آن پیدا کنید ببینید آیا به نفعتان هست یا نه و بعد قدم بردارید .نمی خواهد به زور و اجبار به کنگره بیایید یا به زور و اجبار در جشن گلریزان شرکت کنید ببینید پشت این قضیه چی هست و وقتی اسم از داروی DSAP به میان می آید هم یک مقدار دیدتان را بازتر کنید خدا را شکر کنید که در برهه ای از زمان دارید زندگی می کنید که بزرگ مردی چون آقای مهندس هست که اینقدر جامعه اش و اینقدر مشکلات و افراد جامعه اش برایش اهمیت دارند.چرا یک نفر باید اینقدر وقتش را بگذارد برای افراد جامعه اش ، برای خدمت به مخلوقین اگر می گوید در درمان بیماریها جسم و روان و جهان بینی باید ترمیم شود ما را به حال خودمان وا نمی گذارد ، اگر می گوید باید جسم را اصلاح کنی ، روانت را و جهان بینی ات را اصلاح کنی تا در هر جا یی که هستی حالت خوب باشد و در صلح وآرامش زندگی کنی فقط در حد حرف نمی گوید ، ابزاری که به ما کمک می کند تا جسممان را سالم کنیم ، ابزاری که به ما کمک می کند تا جهان بینی مان را سالم کنیم در اختیارمان قرار می دهد. برای جهان بینی ابزار، سی دی ها و متون کنگره است که مرتب هر هفته در اختیار ما قرار می دهند تا دیدگاهمان را عوض کند. اگر می گوید جسم مرتب در تلاش هستند که ببینند ما از چه زاویه ای داریم ضربه می خوریم و با این همه مشکلات تغذیه ای که در جامعه فراوان شده می گویند که چه چیزی اختراع کنیم چیکار کنیم که این افراد از این دردها نجات پیدا کنند. وقتی که دیدند مردم جامعه از کمبود املاح رنج می برند و اکثر بیماریها به خاطر اینستکه املاح مناسب در اختیار جسم قرار نمی گیرد چون اگر املاح را که مورد نیازش است از طریق تغذیه د راختیارش قرار دهیم بیمار نمی شود و DSAP  را برای ما تهیه کردند.

آقای حکیمی  می گفتند که گاهی اوقات ما بذر ناسالم می کاریم و انتظار داریم که یک گیاه سالم برداشت کنیم.ما اگر غذای ناسالم می خوریم نباید انتظار داشته باشیم که دچار بیماری نشویم و تن سالمی داشته باشیم.

یک نفر از رهجوهای لژیون که برای رهایی به تهران برده بودیم به آقای مهندس گفتند که من سردرهای مزمن دارم ، هر کسی که به آقای مهندس بگوید مشکلات جسمی دارم مثل سردرد ، کمر درد ، پا درد ...اولین سوالی که آقای مهندس ازشون می پرسند اینستکه : آیا تغذیه ات مناسب است ؟ آیا ورزش می کنی ؟ آیا خوابت درست است؟

این سوالات را می پرسند و آقای مهندس از ایشان سوال کرد که سیستم گوارشت چگونه است ؟ ایا دفعت به موقع انجام می شود؟ آیا یبوست داری؟ و ایشان اصلا نمی دانست که در چه وضعیتی است و آقای مهندس گفتند شما که اصلا نمی دانید در چه وضعیتی هستید چطور می خواهید خودتان را درمان کنید و گفتند مطمئن باشید سر دردهایی که دارید به خاطر یبوستی است که دارید چون دفع به موقع انجام نمی شود و در روده بزرگ جمع می شود و سم تولید می کند و این سم خودش باعث سردرد می شود و دستورDSAP  را گفتند که انجام دهد و گفتند که اگر مشکل یبوست حل شود سردردها هم برطرف می شود که واقعا هم همین طور بود و ایشان نتیجه گرفتند.

جسم خیلی مهم است و اگر جسم سالمی نداشته باشیم هیچ وقت نمی توانیم به آن تکاملی که باید برسیم ، برسیم برای رسیدن به تکامل نیاز به جسم سالم داریم و من خودم به شخصه تنها جایی را که دیدم اینقدر به جسم اهمیت می دهند کنگره 60 است. خدا را شكر به خاطر وجود كنگره.

سی دی زمستان

همسفر زهرا:

سرخ پوستان از رئیس قبیله سوال می کنند که آیا امسال زمستان سختی در پیش است. رئیس قبیله پاسخ می دهد ممکن است و بعد زنگ می زند به هواشناسی و سوال می کند که آیا امسال زمستان سختی در پیش است ، هواشناسی پاسخ می دهد این طور به نظر می رسد .رئیس قبیله به سرخ پوستان می گوید که هیزم جمع کنند و دوباره به هواشناسی زنگ می زند و سوال می کند  که شما مطمئن هستید و هواشناسی پاسخ می دهد که سردترین و سخت ترین زمستان را در پیش داریم. رئیس قبیله سوال می کند که از کجا اینقدر مطمئن هستید و هواشناسی پاسخ می دهد که چون سرخ پوستان دیوانه وار دارند هیزم جمع می کنند.

خیلی از وقایع را ما خودمان گسترش می دهیم مثل جامعه الان که اینقدر گرانی شد و حول می زنیم که بیشتر بخریم. در صورتی که در کشور خارجی وقتی بنزین گران شد همه ماشینها را در خیابان گذاشتند و رفتند و تا شب نشده بود قیمت ها پایین آمد یا در کشور چین که وقتی قیمت سیب را گران کردند، هیچ کس سیب نخرید همه سیب ها گندیدند وقیمت دوباره برگشت .ما بر اساس یک اطلاعات غلط این چرخه را ادامه می دهیم. در افکارمان هم همین طور است یک فکر در مورد یک نفر پیدا می کنیم و همین طور در مورد آن فکر می کیم و تجزیه و تحلیل می کنیم و آرامش خودمان را بهم می زنیم و این فکر را گسترش می دهیم .انسان هر چه در زندگی بگوید همان اتفاق می افتد مثلا اگریک مصرف کننده بگوید من خوب نمی شوم واقعاد خوب نمی شود ،باید امید داشته باشد.

خانم زهره: آقای مهندس می خواهند بگویند که ما خودمان با دست خودمان اسباب نابودی خودمان را فراهم می کنیم یا از طریق تفکر غلط یا با افکار غلطمان این کار را می کنیم یا با اعمال غلطمان این کار را می کنیم.

افکار غلط همان مثال را می زنند که هی مرتب می گوییم نمی شود ،نمی توانم ...یا اینکه ایستگاه تقویت کننده قوی می شویم یک نفر به ما حرفی زده و ما در ذهن بزرگش می کنیم و آنقدر زیاد می شود که آن را در حالت غیبت به کس دیگری می گوییم . آنجایی که طرف داره به ما می گوید آنجا تقویتش می کند. خیلی از وقتها ما خودمان دستگاه تقویت کننده می شویم .خیلی مهم است که کسی حرفی به ما بزند و ما دستگاه تقویت کننده باشیم یا تضعیف کننده ، خیلی وقتها با آن همراهی می کنیم و آتش را زیاد می کنیم آنجا هم کار ضد ارزشی انجام می دهیم . وقتی این کار را انجام می دهیم باعث نابودی خودمان می شود . آن حسادتی که در ذهن ما ایجاد می شود آن قیاسی که ایجاد می شود ما را نابود می کند و هی به همدیگر می گوییم و چرخه اطلاعات غلط می شود.

اعمال نادرست ما مثلا وقتی می گویند یک چیز گران شده ما هجوم می بریم و بیشتر می خریم و باعث نابودی خودمان می شویم .زباله را در طبیعت می اندازیم باعث ایجاد بیمارها می شود. یک جایی مثل کنگره دارد بسیاری از چرخه های غلطی که در جامعه هست را نابود می کند با تفکرات سالم و با آموزشهایی که به ما می دهد همه می گویند اعتیاد درمان ندارد، پزشك می گوید درمان ندارد، مصرف كننده می گوید درمان ندارد، خانواده ها می گویند درمان ندارد اما در این میان كنگره 60 می آید و این چرخه غلط اطلاعات را پاره می كند و می گوید درمان دارد. در چرخه غلط خیلی ها ذبح می شوند.یکی از دوستان نزدیک من که زندگی زیبایی داشتند در عرض یک ماه همسرش مصرف کننده شیشه شد و به دلیل اینکه پزشک گفت شیشه درمان ندارد آن زندگی از هم پاشیده شد و چه بیماریهایی که خودش و پدر و مادرش دچار آن شدند. فقط وفقط به دلیل این چرخه اطلاعات غلط .

چقدر مسئولیت ما اعضای کنگره سنگین است که بتوانیم بسیاری از این چرخه های غلط را حداقل در زمینه اعتیاد پاره کنیم.

سوال همسفر زهره م: آیا می توانیم کنگره و اهداف آن را به دیگران اطلاع رسانی کنیم؟

خانم زهره: قانون کنگره این است که شخصی که سفر اول است باید صبر کند که وارد سفر دوم شود و یعد این کار را انجام بدهد . بعد هم نگاه به طرف می کنیم ببینیم چقدر خواسته درمان دارد و چقدر حرف من برایش مهم است. و بعد کتاب 60 درجه یا چهار مقاله را می توانیم به آن شخص هدیه کنیم . ما فقط پیام کنگره را می دهیم و اینکه بخواهیم کسی را اجبار کنیم که به کنگره بیاید درست نیست . و کنگره می گوید که تنها وتنها از طریق تغییر خودمان می توانیم افراد دیگری را به کنگره بیاوریم.

اگر کسی دست نیاز به سمتت دراز کرد کمکش کن وگرنه همین طور ی نمی توانی به آن شخص کمک کنی. ما از اینکه قدم هایمان را در کنگره محکم بر داریم می توانیم کنگره را وسیع کنیم. از اینکه کمک مالی کنیم و شعب بیشتری را ایجاد کنیم از این طریق می توانیم افراد بیشتری را جذب کنیم.

ضمنا امسال كه سال شناساندن كنگره 60 به جهانیان نامگذاری شده آقای مهندس اجازه دادند كه اگر بخواهیم می توانیم در شبكه های اجتماعی، دانشگاهها و ... از روش كنگره صحبت كنیم.

خوشبخت کیست؟ بزرگی به چیست؟

همسفر مهری: شخصی بود که بسیار ثروتمند بود و در همسایگی آن شخصی زندگی می کرد که یک کارگر ساده بود و همیشه از خانه این شخص فقیر صدای شادی وخنده به گوش می رسید ولی شخص ثروتنمد همیشه در حال حساب و کتاب بود و همسر آن شخص ثروتمند گله می کند که این چه وضعیتی است و ما اصلا از زندگی چیزی نمی فهمیم .مرد ثروتنمد صد سکه به آن شخص فقیر می دهد و می گوید این کمکی است که من به شما می کنم و برو برای خودت کسب و کاری انجام بده و از آن روز به بعد صدای شادی و خنده هم ار آن خانه بیرون رفت.و می خواهد این را بگوید که خو شبختی به ثروت نیست انسان باید وقتش را تقسیم کند که به همه کارهایش برسد تفریح ، استراحت ، کار ...

خوشبختی آن چیزی است که ما خودمان آن را می سازیم . اینکه ما به چه چیزهایی فکر کنیم . اگر فکر کنیم که بد بخت هستیم بد بخت می شویم و اگر فکر کنیم مریض هستیم مریض می شویم...امیدوار باشید که امیدواری چیز بسیار خوبی است . کسانی که از اعتیاد خارج می شوند کار بسیار بزرگی است و فکر نکنید که کار بزرگ یعنی کار خارق العاده ای انجام بدهید.اگر انسان امیدواری باشید و مثبت بیندیشید باعث جلو گیری از بیماریهای سایکوسو ماتیک می شود. بی خدایی و ناامیدی ایجاد بیماری می کند کسی که دخیل می بندد به امامزاده یا امام این خودش یک امیدواری برای آن شخص است و یک نقطه اتصال است.

همسفر زهره م : آقای مهندس می گویند که خر مال کسی است که سوارش می شود. یعنی در زمان حال زندگی می کند و آن چیزی که دارد استفاده می کند. من وقتی از خواب بیدار می شوم جلو آیینه اول به خودم سلام می کنم و اینکه می بینم بدنم سالم است یعنی خوشبخت هستم چرا فکر کنم فامیل من که ماشین مدل بالا سوار می شود خوشبخت است . خوشبختی اینکه من چیزهای خوب خودم را ببینم . ما بعضی وقتها بزرگی چیزهایی را که داریم نمی بینیم . بزرگی اینکه من خانه دارم ، بچه های سالمی دارم...ما حتی طبیعت را نمی بینیم در صورتی که آنها مال ما هستند بخاطر اینکه حس ما آلوده است نمی تواند خوبی ها را ببیند . فقط بد بختی ها را می بیند اگر انسان حس هایش درست باشد و به دانایی رسیده باشد حتی با کوچکترین چیزها هم خو شحال است.

همسفر زهره ش : چشم ها را باید شست     جور دیگر باید دید . باید نیمه پر لیوان را ببینیم

من گذرم به بیمارستان افتاد و گفتم خدایا من را ببخش ،‌خیلی چیزها داریم ولی قدر آنها را نداریم.همینکه می بینم تن سالمی دارم حالا خیلی چیزها را هم نداشته باشم مشکلی نیست باید تفکرمان را درست کنیم تا خوشبخت باشیم.

همسفر زهرا : آن فکر ما است که می توانیم بگوییم خوشبخت هستیم یا نه ، آن اندیشه ای که داریم متوجه می شویم که خوشبخت هستیم یا نه و گرنه خوشبختی به پول و مقام نیست.همینکه بتوانیم یک زندگی را مدیریت کنیم خوشبخت هستیم و کار بزرگی انجام داده ایم.

خانم زهره: خوشبخت کسی است که از زندگی برخوردار باشد ، خوشبخت کسی است که در لحظه زندگی کند و در لحظه زندگی کردن خیلی مهم است. یعنی اگر من در سفر اول هستم باید از سفرم لذت ببرم ، انسانها با تفکرو اندیشه شان زندگی می کنند با آن باورها و ایمانشان زندگی می کنند . ما خوشبختی و بزرگی را می سازیم با تفکرمان و با اندیشه مان . مهم نیست که خوشبخت هستیم یا نه مهم  اینستکه ما چی فکر می کنیم . آیا ما می توانیم در این شرایط با این مسافرو با این اوضاع مالی از زندگی لذت ببریم اگر این طور توانستیم زمانی هم که پول دار شدیم می توانیم ولی اگر نتوانیم الان از زندگی لذت ببریم زمانی هم که پول دار شدیم نمی توانیم لذت ببریم. چون زندگی من آن تفکر و اندیشه من است که آن را می سازد نه شرایط زندگی من.این حسادت و کینه من است که نمی گذارد که من زندگی ام را ببینم ، داشته هایم را ببینم .

انسان باید باور کند به آن چیزی که می خواهد میرسد ،که در این زمینه توصیه می کنم که سی دی شوشود را گوش کنید. اگر من باور نداشته باشم که زندگی ام خوب می شود مطمئن باشید که خوب نمی شود وقتی خودت باور نداری چطور می خواهی کائنات باور کنند ، تو داری مو.ج می فرستی که نمی شود.توصیه می کنم که همیشه فکرتان را باز کنید و بزرگ بیندیشید در هر جایگاهی که هستید فکر کنید که از فقر بیرون می آیید ، می توانید کمک راهنمای قوی شوید ، می توانید لژیون قوی داشته باشید . وقتی دیدتان باز شود تلاش می کنید . هر آنچه که می خواهید را در ذهنتان تصویر سازی کنید و تلاش کنید تا به آن برسید.

مطمئن باشید که اگر انسان ایمان قوی داشته باشد سخترین قفل ها را می تواند با ایمان قوی باز کند . چون دارد به کائنات دستور می دهد که می شود و مطمئن باشید که برایش اتفاق می افتد. اگر در پایین ترین نقطه هستید فکر کنید که من روزی از این نقطه خارج می شوم. انسانهایی که با دید باز زندگی کردند واقعا به آن رسیدند.

در سی دی می گوید گه اگر به درخت دخیل می بندی این هم ارزش دارد ، آن درخت برای من  کاری نمی کند آن امید و ایمان داشتن است که برای من کاری می کند. پس در سخترین شرایط هم امید داشته باشید

سوال همسفر زهره م: تصویر سازی خوبی دارم ولی بعد در یک تصویر دیگر در ذهنم می آید که نه نمی شود؟ این اتفاق نمی افتد؟

خانم زهره : وقتی که تصویری در ذهنت می آید بدلش را بزن ، درسته که ما تصویر سازی می کنیم ولی اینکه من چقدر مصمم هستم روی خواسته ام و روی تصویری که ساخته ام ،

چقدر دارم تلاش می کنم و اینكه چقدر زمان می دهم این دو خیلی مهم هستند باید به خودمان زمان بدهیم  و مصمم باشیم روی تصویری که ساخته ایم. باید ببینی که گره کار کجاست، وقتی که تصویر سازی می کنی که کمک راهنما شوی ولی امتحان نمی دهی، نمی خوانی اینکه نمی شود.این یعنی من فقط در كلام می خواهم اما تسلیم نیستم . تصویر سازی درست یعنی در جهتش حرکت کردن.

بزرگی به انجام کارهای بزرگ است.انجام کارهای بزرگ یعنی چه؟ به نظر من چه کاری بزرگتر از این که در جامعه الان همه دارند از درد اعتیاد ، از درد بیماریها  رنج می برند، چه کاری بزرگتر از این که من قدمی برای اینها بردارم.چه کاری بزرگتر از اینکه من خدمتگزار مخلوقین خداوند باشم آن هم نیازمندتریم مخلوقین خداوند.

اینکه می گوید من زیبایی درختان را نمی بینم ، زیبایی زندگی را نمی بینم این به دلیل بی حسی ما است.همان قدر که سرما باعث می شود که بدن ما کرخ شود و خیلی چیزها را نتوانیم لمس کنیم ، ضد ارزشها باعث می شوند که ما بی حس شویم .الان خیلی از ما هنوز نفهمیدیم و حس نکردیم که خداوند چه لطفی به من کرده كه در کنگره را برای من باز کرده.

اگر جشن گلریزان که در پیش داریم برای من مهم نباشد این یعنی من درد بی حسی گرفتم و این خیلی بد است که انسان متوجه زیبایی ها نشود.

همسفر زهره ش : آیه ای در قران داریم که می فرماید وقتی انسانها کارهای ضد ارزشی انجام می دهند و کافر هستند و خوبی ها را می پوشانند و آن طور که باید نیستند و فرمانبرداری ندارند به قساوت قلب منجر می شود .انسانی که یک کار ضد ارزش انجام می دهد یک نقطه تاریک است و هی کم کم این نقطه تاریکی بززرگ می شود و نقطه  روشنایی کوچک و بی حسی سراغ انسان می آید.

خانم زهره: بی حسی مرض خیلی بزرگی است ، که نسانها به آن مبتلا می شوند. آقای مهندس می گویند همان طور که فقدان ویتامین ها و املاح در بدن باعث ایجاد بیماری می شود اگر انسان دچار بی حسی هم شود دچار بیماریهای سرطانی می شود .

در ادامه سی دی آقای مهندس می گویند بشکافید آنچه شکافتنی نیست، که یکی می تواند بحث علم باشد که کند و کاش کنید مثل همان درمان اعتیاد که همه می گفتند درمانی نیست اما کنگره این را شکافت و گفت که درمان  هست و از شما می خواهد که قلب انسانها را هم بشکافید.اکثر ما در اثر انجام کارهای ضد ارزش یا ضربه هایی که می خوریم باعث می شود که قلبمان سنگ شود .شمشیر در سنگ آقای امین که می گوید این سنگ تمثیل قلب انسان است و این شمشیر تمثیل ضربه ایی که بهش خورده گاهی ما از بس بهمان ضربه خورده مجبور می شویم که بی خیال شویم ، هیچ چیزی را حس نمی کنیم .اکثر افرادی که به کنگره می آییم بی حس هستیم اینجا می گویید باید بتوانی آن شمشیر را در بیاوری .انسان که اول متولد شده که قلبش سنگ نبوده اول قلب انسان نرم بوده اما در اثر ضربه ها سفت شده حالا اگر می خواهد شمشیر در بیاید، قلب باید دوباره نرم شود. کاری که کمک راهنماهای کنگره دارند انجام می دهند آرام آرام قلبهای سفت وسخت را نرم می کنند.

ما می گوییم خارج شدن از تاریکی با درد همراه است اگر از خیلی از چیزها گذشتی آن وقت آرم آرام نرم می شوی و شمشیر در میاید و تو تبدیل می شوی به یک انسان سالم ، اما این انسان سالم با انسان قبل خیلی فرق کرده این انسان تجربه کسب کرده که دیگر گول ضربه ها را نمی خورد و اجازه نمی دهد که این ضربه ها بهش فرو بروند.

حضرت علی (ع) می فرمایند اگر کوهی جابجا شد تعجب نکنید اما اگر انسانی تغییر کرد تفکر و اندیشه اش تغییر کرد آن وقت است که تعجب كنید.

و در آخر خانم زهره به همسفر مرضیه كه دو جلسه  برای دوره كارورزی راهنمای تازه واردین به لژیون ما آمده بودند تبریك گفتند و از ایشان تشكر كردند كه این دو جلسه در كنار ما بودند.

همسفر مرضیه ف: من هم از شما كه اجازه دادید این دو جلسه در كنارتان باشم سپاسگزارم و بسیار از صحبتهای خانم زهره و بقیه دوستان لذت بردم و آموختم.

موضوع مورد بحث هفته آینده: امتحان از وادی هشت + سی دی سخن چین + سی دی ندانی را بدانی

نویسنده: همسفر الهه

عكاس: همسفر مرضیه ف

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: كنگره 60، سی دی زمستان، دی سپ، درمان اعتیاد،  

تاریخ : پنجشنبه 3 آبان 1397 | 02:05 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.