به نام خداوند عشق و مهربانی 
امروز دوشنبه مورخ ۱۹شهریور ۱۳۹۷ لژیون هشتم با استادی خانم زهره و دبیری همسفرزهرا ق و حضور عزیزان همسفر وادی عشق با موضوع " آشنایی با مفاهیم شرک و کفر " آغاز به کار نمود...

مسافری که در حال درمان است وقتی خانواده زوم کرده روی او و مرتب او را چک می کنند. مانند طفلی است که تازه به راه افتاده و همه دارند او را نگاه می کنند و او دائم زمین می خورد. مسافر وقتی می بیند که مرتب در حال چک شدن است زمین می خورد ...

در ابتدای جلسه خانم زهره اعلام نمودند که باید سی دی های هفتگی حتما در جلسات لژیون کار شوند و هر جلسه یک نفر به عنوان استاد انتخاب شده و سی دی هفتگی را ارائه خواهد داد و دیگر همسفران در جلسه مشارکت خواهند نمود و سی دی هفته جاری "اعتماد" نام داشت که استادی آن برای جلسه آینده به همسفر مینا سپرده شد...

خانم زهره: چرا گاهی همسفر حالش خراب است و از دست رفتارهای مسافر اذیت می شود؟؟
همسفر الهام: زیرا اساساً حال همسفر خوب نشده است.
همسفر زهراق: هنوز کنگره را باور نکرده است و تسلیم نشده ...
همسفر مهری: به سی دی ها و آموزش های کنگره دل نسپرده است.
همسفر زهره ش: خودش همانند من رها نشده است..
همسفر اعظم: چون انتظار از مسافر دارد.
خانم زهره : همگی درست گفتند و من یک جمع بندی می کنم..من فکر می کنم علت اصلی در رها نکردن مسافر است و همین طور نپذیرفتن مسافر!!!!
روز اولی که به کنگره می آییم به ما می گویند اولین قدم رها کردن مسافر است و اگر می خواهم حال مسافرم  خوب شود ابتدا باید حال خودم خوب شود و باید بپذیرم به علت اشکالاتی که دارم در کنار این مسافر قرار گرفته ام و باید اشکالات خودم را برطرف کنم.
خیلی وقتها قضاوت هایی که در مورد مسافرهایتان می کنید و تجسس در کار او روند درمان را کند می کند .
خداوند "سریع الحساب " است ...چونکه تجسس کرده ام حالم باید بد باشد. این قانون است.
تو فرمان نقض می کنی و به میزان آن باید حال بدی  بکشی...تا خودتان خوب نشوید ، مسافران خوب نمی شود...اگر هنوز مشکلات دارم باید حال خودم خوب شود تا مشکلم بر طرف شود..
هنوز در حال تجسسی! قضاوت می کنی! قضاوت کردن مسافر و باور نکردن او باعث جنگ خودم با خودم می شود ...که این جنگ " تفکر و اندیشه" است.
این است که حال من خراب است ...
مسافری که در حال درمان است وقتی خانواده زوم کرده روی او و مرتب او را چک می کنند. مانند طفلی است که تازه به راه افتاده و همه دارند او را نگاه می کنند و او دائم زمین می خورد. مسافر وقتی می بیند که مرتب در حال چک شدن است زمین می خورد.

وقتی مسافری ببیند که همسفر دائم درحال غر زدن است، عبوس است، ناامید است، مرتب سرزنش می کند  و... ؛آن‌ مسافر دیگر او را به عنوان یک زن قبول نمی کند چون آن زن با رفتارهای اشتباهش ماهیت خودش را از دست داده حالا دیگر حرف او هم برای مسافرش تاثیرگذار نیست. پس اگر می خواهیم حرفمان روی مسافر تاثیر داشته باشد باید اول جایگاه خود را به عنوان یک زن در خانه به دست آوریم.


همسفر زهره ش: مسافرانی هستند که زیر بار کنگره نمی روند و رفتار زجر آوری دارند ؛ چطور می شود آنها را رها کرد و تجسس نکرد؟
خانم زهره: با سرزنش درست نمی شود..اگر در کنگره گفته می شود مسافر را رها کن به این علت است که تجربه اینگونه نشان داده و ریشه ای به این موضوع پرداخته شده است و مسافر باید خودش خواسته درمان داشته باشد ..فعلا این مسافر روزی من است میدانم پذیرفتن و بخشیدن خیلی سخت است و به زبان آسان است ولی امکان پذیر است...شاید و شاید ما جزء هدایت شدگان هستیم که به کنگره پا گذاشته ایم ... هیچ کس تا ابد در تاریکی نمی ماند و برای پیدا شدن خواسته درمان در مسافر باید من از یکسری خواسته هایم (طبق فرمایش آقای امین در سی دی گاندی) بگذرم..

آقای امین می فرماید وقتی از مساله ای ناراحتی و اذیت می شوید صورت مسئله را سریع تغییر دهید...
مثلا به جای اینکه بگویید چرا این مسافر  اینقدر اذیت می کند بگویید که من چه کار کنم که اذیت نشوم.


همسفر زهره م: ما همانند بیمارانی هستیم در یک اتاق. که پزشک به هر کدام ما یک دستور غذایی می دهد و هیچ‌کداممان اعتراضی نمی کنیم و نباید میگویم فلانی دیرتر از من آمده ولی زودتر از من رها می شود!شاید امتحان سخت تری برای من در نظر گرفته شده است..

در ادامه برای شروع سی دی انفاق توضیحاتی در مورد شرک و کفر داده شد و  همسفران مشارکت نمودند...
خانم زهره: شرک چیست؟
همسفر مرضیه: اگر در فرمانروایی قدرت مطلق تردید داشته باشیم شرک می شود و اگر کسی برای خدا شریک قائل شود برای خودش هم شریک قائل شده است.
خانم‌ زهره: شرک با نقض فرمان شروع می شود و وقتی من فرمان های خدا را نقض می کنم  و در حقیقت فرمانروایان دیگری برای خداوند قرار می دهم و برای خدا شریک قرار می دهم اینجا نقض فرمان صورت گرفته و دامنه انتخاب کم می شود و انسان احساس بردگی می کند و می خواهد یک جایی کاری را انجام دهد ولی نمی تواند مثلا سر کلاس می آیم ولی امتحان نمی توانم بدهم، و.. زیرا در جایی نقض فرمان کرده ام.
هرچه انسان به سمت تاریکی ها برود دامنه انتخابش کم می شود به عنوان مثال مسافری خمر استفاده کرده و پول هم دارد آیا هرجا و با هرکس هر مسافرتی بخواهد می تواند برود؟
خیر نمی تواند برود فقط با افراد خاصی و مکان های خاصی می تواند برود !!به دلیل اینکه دامنه انتخابش کم شده. اینگونه دامنه انتخاب کم می شود ولی کسی که به سمت روشنایی ها می رود دامنه انتخابش وسیع می شود..
کسی که شرک انجام می دهد چه در کار و چه در تحصیل یا مسائل جنسی و حتی در ابراز احساسات نمی تواند کاری که می خواهد انجام بدهد..می خواهد بگوید عزیزم دوستت دارم نمی تواند!!!!
خانم زهره: کفر چیست؟؟
همسفر زهره ش: کفر به معنی پوشاندن خوبی ها و کسی که خوبی هارا می پوشاند به راحتی بدی ها را ابراز می نماید.
همسفر اعظم: مقوله جهان بینی هم زیباست و هم خطرناک..وقتی قضاوت در مورد دیگران می کنم و به او می گویم دچار کفر شده ای به آن شخص برمی خورد زیرا آن مشکل که به او گفته ام در من بر طرف نشده است و آن شخص از من عصبانی می شود.
خانم زهره: چرا گاهی وقتی حرفی را به کسی می زنیم از ما ناراحت می شود؟
همسفر مرضیه: اگر آن‌ مشکل در ما پیدا شده و آن گره را باز کنیم آن شخص حرف ما را قبول می کند در غیر اینصورت از دست ما ناراحت می شود.
خانم زهره: هر وقت خواستین کاری انجام دهیم باید ببینیم با چه حسی می خواهیم آن کار را انجام دهیم یا آن حرف را بزنیم.. اگر از کار بد کسی ناراحت شدیم و حس ما نسبت به آن شخص خراب شد ولی سکوت کردیم و چیزی نگفتیم بدانیم درحال انجام آموزش های کنگره هستیم.

همسفر زهره: اگر فرزند ما کار ضد ارزشی مانند غیبت انجام دهد چه بگوییم؟
خانم زهره: در زمان مناسب و در مکان مناسب و با کلام مناسب باید به فرزندمان بگوئیم.

در آخر جشن سپاس از مرزبان های عزیز خانواده خانم ها زهرا بیگلری و زهرا اکبری و همین طور اسیستانت محترم خانم مریم داوودی بعمل آمده و همسفران وادی عشق ،عاشقانه این سپاس گذاری را به جای آوردند..

باشد که این جایگاه روزی همه همسفران وادی عشق شود..آمین
(دستور جلسه هفته آینده:سی دی اعتماد+سی دی انفاق + سی دی گاندی) 

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 

تاریخ : پنجشنبه 22 شهریور 1397 | 11:32 ق.ظ | نویسنده : همسفر زهرا ق | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.