به نام خالق زیبایی‌ها

روز دوشنبه 97/06/12 جلسه هشتم از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی هم‌سفران نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی موقت هم‌سفر اکرم، استادی هم‌سفر زهره و دبیری هم‌سفر ندا با دستور جلسه: "چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می‌کنم؟ (مقاله‌نویسی)" راس ساعت 16 شروع به کار نمود.


با این هدف بنویسیم که نوشته ما روی یک نفر درجایی از کره زمین تأثیر بگذارد و یا تصمیم غلط کسی را عوض کند و یا کسی را از راه اشتباهی برگرداند، به مادر دل‌سوخته‌ای امید دهد، به همسری، فرزندی، برادری، خواهری که دارد در اثر اعتیاد، ذره‌ذره آب شدن عزیزش را می‌بیند، امید دهد. پس این جهان‌بینی من است که به قلم من توان می‌دهد و یا توان قلم مرا می‌گیرد.

سخنان استاد:

وقتی این دستور جلسه در کنار بقیۀ دستور جلسات سالیانه قرار می‌گیرد، یعنی اینکه این دستور جلسه هم به‌اندازۀ بقیۀ دستور جلسات اهمیت دارد. به نظر من اگر ما بخواهیم دستور جلسات هفتگی را کاربردی کنیم باید در مورد هر دستور جلسه‌ای که هر هفته مطرح می‌شود، دو تا سؤال از خودمان بپرسیم و به دنبال پاسخ آن سؤال‌ها بگردیم. یکی اینکه این دستور جلسه چه ارتباطی با درمان من دارد و دررسیدن حال خوش چه کمکی به من می‌کند؟ و دوم اینکه من تا چه حدی توانسته‌ام در این زمینه قوی شوم و تا چه حدی توانسته‌ام پیام این دستور جلسه را دریافت و اجرا کنم؟ قطعاً در مورد دستور جلسه سایت هم همۀ ما باید این سؤال را از خودمان بپرسیم و به دنبال پاسخ آن برویم تا بتوانیم بهره کافی را از این دستور جلسه ببریم.


اینکه دستور جلسه سایت چه ارتباطی با درمان من دارد؟ کسانی که در کنگره از سایت کنگره 60 استفاده می‌کنند، هیچ‌وقت نمی‌توانند با کسانی که خودشان را جدای از سایت می‌دانند، برابر باشند. قطعاً کسانی که از سایت کنگره 60 استفاده می‌کنند، سفر به‌مراتب بهتر و راحت‌تر و با کیفیت و راندمان بالاتری خواهند داشت؛ چراکه سایت کنگره 60 یک ابزار است که مسیر سفر اول و دوم را برای مسافران و هم‌سفران آسان‌تر می‌کند. ما می‌توانیم با استفاده از سایت کنگره 60 خیلی از گره‌های زندگی‌مان را بازکنیم و خیلی از چراها و سؤالاتی که در ذهن ما و در تفکر و اندیشه ما هست را جواب بگیریم، سایت می‌تواند در تصمیمات و انتخاب‌های درست در زندگی به ما یاری برساند و... . تازه این‌زمانی است که ما فقط بخواهیم به‌عنوان یک فضای آموزشی و فقط به‌عنوان یک خواننده از سایت استفاده کنیم و اگر بخواهیم به‌عنوان یک فضای خدمتی هم استفاده کنیم، بسیار تا بسیار می‌تواند دررسیدن به حال خوش ما تأثیر داشته باشد، چون ما انسان‌ها باید خدمت کنیم تا به حال خوش برسیم، باید خدمت کنیم تا یک احساس مفید بودن در ما شکل بگیرد و کسانی که در هر جایگاهی در کنگره خدمت می‌کنند، یک احساس مفید بودن و یک احساس رضایت درونی در خودشان حس می‌کنند که به نظر من نیاز همه ما انسان‌هاست که این احساس رضایت درونی و مفید بودن را در خودمان حس کنیم.

همه ما زنده هستیم، اما آیا همه ما زندگی هم می‌کنیم؟! همه ما در کنگره هستیم اما آیا همه ما از بودنمان در کنگره لذت هم می‌بریم؟! آیا همه ما از اینکه امروز توفیق پیدا کردیم روی این صندلی‌ها در کنار هم بنشینیم و بیاموزیم واقعاً خوشحال هستیم؟! از اینکه امروز از جلسات کنگره بی‌نصیب نشده‌ایم، واقعاً خوشحال هستیم و حضورمان در کنگره را لطف خداوند می‌دانیم؟! به نظر شما چه کسانی در کنگره لذت می‌برند؟ کسانی که به کنگره وصل هستند. چه کسانی به کنگره وصل می‌شوند؟ کسانی که خدمت می‌کنند. پس رمز ماندگار شدن و رمز لذت بردن در کنگره خدمت کردن است. حال شاید در ذهن خیلی از شما این سؤال پیش بیاید که ما می‌خواهیم خدمت کنیم اما خدمت به ما نمی‌دهند، فضای خدمتی نیست، من امروز می‌خواهم بگویم فضای خدمتی در کنگره بسیار تا بسیار وسیع است و گاهی ما از آن غافل هستیم چون ما فقط خدمت‌هایی که دیده می‌شود مثل دبیری، نگهبانی، استادی، مرزبانی و یا خدمت در نشریات و ... را خدمت می‌دانیم.

 امروز می‌خواهیم بگوییم که نوشتن شما و اینکه تجربیات خودتان را در قالب یک دل نوشته و یا برداشت از سی دی یا مقاله و ... بخواهید در سایت قرار دهید، همین نوشتن شما بسیار تا بسیار ارزشمند است، چون بخش دوم دستور جلسه ما همان مقاله‌نویسی است یعنی باید بنویسید و ایمان داشته باشید که این هم خدمت ارزشمندی است. رسالتی بر دوش تک‌تک ماست که راه درمان قطعی اعتیاد را که پیداکرده‌ایم به دیگران هم نشان دهیم. مطمئن باشید نوشته شما را آن‌کس که باید بخواند می‌خواند و آن‌کس که باید بداند می‌داند.

اگر مقاله و یا دل نوشته می‌نویسید با عشق بنویسید، با حس قشنگ بنویسید، با این هدف بنویسید که نوشته ما روی یک نفر درجایی از کره زمین تأثیر بگذارد و یا تصمیم غلط کسی را عوض کند و یا کسی را از راه اشتباهی برگرداند، به مادر دل‌سوخته‌ای امید دهد، به همسری، فرزندی، برادری، خواهری که دارد در اثر اعتیاد، ذره‌ذره آب شدن عزیزش را می‌بیند، امید دهد. پس این جهان‌بینی من است که به قلم من توان می‌دهد و یا توان قلم مرا می‌گیرد. بعضی‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم بنویسیم اما بلد نیستیم بنویسیم دیدتان را عوض کنید و ببینید با چه هدفی می‌خواهید بنویسید اگر با این دید و با این جهان‌بینی می‌خواهید بنویسید که نوشته شما روی کسی تأثیر بگذارد مطمئن باشید قلمتان توانا هم می‌شود و تأثیر خودش را می‌گذارد.

از قلم است که گام‌های بلندش در سراسر گیتی روان و جاری می‌شود، گویی جوی‌ها به هم می‌پیوندند تا رود یا رودهای خروشان را تشکیل دهند و آن محتوا را به همۀ انسان‌ها برسانند. این‌ها مجموعه‌ای هستند که اهداف و خواست‌های بشری را شکل می‌دهند و از تصور به تصویر و از تصویر به بنای حقیقت می‌رسانند. بله از نوشتن تک‌تک ماست که می‌توانیم پیام درمان قطعی اعتیاد را به جهانیان برسانیم. باور کنید در بیرون از کنگره هنوز هستند کسانی که از اینکه راهی برای درمان اعتیاد خودشان یا عزیزشان پیدا نکرده‌اند دارند رنج می‌کشند. این‌ها هم حق‌دارند که بدانند اعتیاد در کنگره 60 درمان قطعی دارد. اینکه ما می‌گوییم ایمان‌داریم کنگره مکان مقدسی است و ایمان‌داریم که تنها راه درمان قطعی اعتیاد روش دی اس تی در کنگره 60 است ایمان، فقط به کلام نیست، ایمان به عمل است باید هر کاری که از دستمان برمی‌آید انجام دهیم تا بتوانیم کنگره را جهانی کنیم و بتوانیم آقای مهندس را به اهدافشان برسانیم.

سیستم کنگره 60 سیستم بسیار بزرگی باهدف بسیار والایی هست. پس وظیفه ماست که گوشه‌ای از کار را بگیریم تا بتوانیم در جهانی‌شدن کنگره نقشی داشته باشیم و اما تیتر این دستور جلسه می‌گوید چگونه از سایت کنگره استفاده می‌کنم؟ یک سؤال شخصی است و من کوتاه از تجربه خودم می‌گویم توفیق خدمت در وبلاگ یکی از بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و قشنگ‌ترین اتفاقاتی بود که در مسیر کنگره برای من اتفاق افتاد. از خانم اسماعیلی تشکر می‌کنم که مشوق من شدند برای خدمت در سایت و من تا امروز این خدمت را ادامه دادم من مسئول وبلاگ هم‌سفران شیخ بهایی هستم و از جایگاه خودم به خدمت در سایت نگاه می‌کنم. من بسیاری از گره‌های درونی خودم را با خدمت در سایت توانستم پیدا کنم. سایت کنگره 60 به من قدرت داد، به من اعتمادبه‌نفس داد، به من هنر نویسندگی و گویندگی داد و من مفهوم عدالت و عمل سالم را به‌واسطه خدمت در سایت به دست آوردم. پیوند محبتی که با خیلی از عزیزان مخصوصاً راهنمایان گرامی به دست آوردم برایم خیلی ارزشمند است. من این‌قدر از سایت کنگره 60 آموختم که اگر تا آخر عمرم در سایت کنگره 60 خدمت کنم بازهم خودم را بدهکار می‌دانم.

 امیدوارم که دستور جلسه امروز جرقه‌ای و نقطه تفکری باشد، برای عزیزانی که خودشان را جدای از سایت می‌دانند و امیدوارم همه ما بتوانیم در انتقال پیام درمان قطعی اعتیاد به جهانیان موفق باشیم. در آخر تبریک می‌گویم این هفته را خدمت جناب آقای مهندس بنیان‌گذار کنگره 60 و از اسیستانت محترم خانم داوودی عزیز تشکر می‌کنم که به من اجازه این خدمت را دادند. از همه وبلاگ نویسان و خدمتگزاران عاشق در سایت تشکر می‌کنم مخصوصاً از خانم مرجان عزیز و خانم الهه عزیز که در بخش انگلیسی سایت زحمت می‌کشند... از وبلاگ نویسان شعبه شیخ بهایی سپاسگزارم و از اینکه در این مسیر و این‌گونه لایق خدمت به خلق شدید خوشحالم و از کمک راهنمایان عزیز که نهایت همکاری را با اعضا سایت دارند کمال تشکر را دارم.ضمنا در این جلسه مرزبانان محترم از وبلاگ نویسان شعبه شیخ بهایی با اهدا لوح تقدیر و شاخه گل تقدیر به عمل آوردند:


نویسنده: هم‌سفر فخری

عکاس: هم‌سفر زهرا ک
طبقه بندی: استادی های همسفران لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، سایت، مقاله نویسی،  

تاریخ : پنجشنبه 15 شهریور 1397 | 08:50 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic