به نام خالق زیباییها

روز دوشنبه 97/05/15 جلسه چهارم از دور شانزدهم کارگاههای آموزشی خصوصی نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی همسفر فرخنده، استادی همسفر مهری و دبیری همسفر اکرم با دستور جلسه؛ کار، تحصیل، قدرت رأس ساعت 16شروع به کار نمود.


وقتی به کنگره وصل شدیم تحصیلات من هم به کنگره وصل شد و کنگره به من قدرت بیشتری داد تا روی پاهایم بایستم و به غمهایم فکر نکنم، درس بخوانم، ورزش کنم، کلاس زبان بروم و روز به روز خودم را با آموزش و یادگیری جهان بینی قوی تر کنم.....

 

سخنان استاد:

خدا را بسیار شاکرم که ما را با این مکان مقدس آشنا کرد. در کنگره برای درمان اعتیاد نیازی به بستری شدن نیست زیرا به صورت تدریجی بیماران درمان می شوند. در این روش مصرف کننده تقریباً تعادل نسبی پیدا می کند و کسب و کار تعطیل نمی شود حتی اگر بدون مزد هم باشد باید مشغول باشد تا افکار پریشان به سراغش نیاید. چون بیکاری کلید هر شری است.

 در کنگره رهجو باید در جلسات شرکت کند و ارزش قائل باشد چون الویت با درمان است در کنگره همواره از طبیعت الگوبرداری می کنیم. هر تغییری به یک زمان مشخص نیاز دارد پس ما نمی توانیم سریعاً کار به دست بیاوریم و در آن موفق شویم همه نیاز به وقت دارند و تدریجی انجام می شود. در طبیعت هیچ ذره ای بیکار نیست و هر جزئی مسئولیتی دارد . در کنگره هم همینطور است در همه موارد کارها را اعضا انجام می دهند و نیاز به کمک بیرونی ندارند در طبیعت موجود ضعیف محکوم به نابودیست در مورد انسان هم همینطور است.


آقای مهندس در دستور جلسه کار، تحصیل، قدرت برای تحصیل ارزش بسیار قائلند و رهجویان را به ادامه تحصیل تشویق می کنند. انسان تحصیل کرده قادر به حل خیلی از مسائل زندگی می باشد و از جایگاه اجتماعی بهتری برخوردار است. تحصیل باعث اعتماد به نفس و قدرت می شود. در قدیم برای بچه ها حتی پول می دادند تا کار یاد بگیرند و از فن و هنر خود کسب درآمد کنند. اهمیت کار طوری است که باورهای انسان را قوی و امیدوار می کند و به انسان روح زندگی می بخشد. هر کاری را خوب یاد بگیریم همان ادامه تحصیل و کسب علم است مثلاً دروس کنگره، گوش کردن سی دی ها و دیگر آموزشها و کاربردی کردن آنها، پس وقتی می توانیم از زندگی لذت ببریم که در زمینه کار و تحصیل خود را قوی کنیم و این توانمندیها ما را قدرتمند می کند.


اما از تجربه خودم که بی ربط به این دستور جلسه نیست کمی برایتان می گویم، چه روزهایی که آواره کوچه و خیابان و پارکها بودم، ساعتها می نشستم و خیره به یک جا نگاه می کردم و گریه کنان و پرسه زنان باز وارد خانه می شدم و روز را به شب می رساندم. با افکار پریشان صبح تا شب را سپری می کردم. فشار و ناراحتی سنگینی روی دوشم بود، قادر به تمرکز نبودم، این همه ناراحتی برای من خدایا چقدر سخت است، شوهری که عصبی بود  فحاشی و داد و بیداد می کرد از طرفی همه می گفتند طلاق بگیر ولی طاقت بی پدر شدن بچه ها را نداشتم و می گفتم نباید سختی بی پدری را تحمل کنند، تا اینکه ازدواج تحمیلی دخترم و شکست او هم به غصه هایم اضافه شد دیگر توان نداشتم که تنها دخترم را با این حال و روز پریشان ببینم، از استرس و ناراحتی دردهای سایکوسوماتیک شروع شده بود پا دردم که منجر به جراحی دو پایم شد.


پسر کوچکم به من پیشنهاد دانشگاه و ادامه تحصیل را داد اول تعجب کردم!!خدایا من با این سن و سال و این همه مسئولیت؛ بالاخره تصمیم خودم را گرفتم تا سرگرم درس شوم تا راهی باشد برای فرار از این همه درد و رنج که بعد از مدتی پسرم تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود این غم بزرگ و دوری از پسری که سالها در کنارم بود ولی الان داشت از من جدا می شد از آن طرف هم محمد عزیزم که مصرف کننده شده بود و ذره ذره آب شدنش را می دیدم روز به روز ضعیف تر می شد. با خواهرش زیاد مشورت می کرد ولی من حاضر نبودم جایی بروم و به عنوان مادر یک معتاد معرفی شوم ولی بعدها پس از تفکر کردن دیدم که او بیمار است و قربانی خیلی مسائل شده است که هم به خودش مربوط است و هم به پدر و مادرش مربوط می شود دخترم مرا به انجیوهای مختلفی برد تا اینکه به کنگره وصل شدیم و تحصیلات من هم به کنگره وصل شد و کنگره به من قدرت بیشتری داد تا روی پاهایم بایستم و به غمهایم فکر نکنم، درس بخوانم، ورزش کنم، کلاس زبان بروم و روز به روز خودم را با آموزش و یادگیری جهان بینی قوی تر کنم و اینکه بچه های من خدای مهربان را دارند چون خدا بزرگ تر از مشکل من است.در آخر اینکه سن یک عدد است و هیچ وقت برای کار و تحصیل و قدرتمند شدن دیر نیست.

نویسنده: همسفر فخری

عکاس: همسفر زهرا ک
طبقه بندی: استادی های همسفران لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، کار تحصیل قدرت، دستور جلسات هفتگی،  

تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397 | 11:07 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic