به نام قدرت مطلق الله 

روز دوشنبه مورخ 11/تیرماه/۹۷لژیون هشتم با استادی همسفر زهره و حضور جمعی از همسفران با موضوع پرسش و پاسخ از جهان بینی 1  + ادامه سی دی احترام + سی دی اندیشه آغاز به کار نمود.


پس انسانهایی که گرفته اند، انسانهایی که حسود هستند، انسانهایی که زندگی را سخت می گیرند ، انسانهایی که زود می رنجند، انسانهایی که از آدم های دیگر بدشان می آید، انسانهایی که بین انسانها ی دیگر می گویند این خوب است این بد است، انسانهایی که غیبت می کنند، انسانهایی که چشم دیدن بقیه را ندارند اینها به جسمشان آسیب می رسانند و این آسیب در سیستم پزشکی امروز به نام بیماریهای روان تنی یا بیماریهای سایکوسوماتیک طبقه بندی شده

 در ابتدا سوالاتی از جزوه جهان بینی مطرح شد :

-مواد اولیه جهان بینی چه هستند؟صور پنهان

-مواد اولیه جهان بینی ، صور پنهان است یعنی چه؟ ما اول باید عقل، نفس....را بشناسیم.درون خودمان را بشناسیم تا به یک جهان بینی سالم و درست برسیم. وقتی که می خواهیم یک ساختمان را بسازیم مواد اولیه آن آجر، آهن، سیمان و ... است تا بتوانیم یک ساختمان بسازیم و هر قدر جنس این مواد بهتر باشد قطعا آن ساختمان می تواند محکم تر و با دوام تر باشد. درون ما هم که حس، کالبد، آرشیو، روح، نفس، عقل...صور پنهان هستند و بسیار برای ما مهم هستند اینها هستند که جهان بینی ما را می سازند.

-هر کس بنای خویش را با توجه به چه چیزی می سازد؟ توضیح دهید؟

همسفر فهیمه: اگر معنای لغوی بنا را در نظر بگیریم یعنی همان چهارچوب ، که چهار چوب خودش را بر اساس خواسته های درونی ، هدفهایی که دارد، تفکراتی که دارد... بر اساس آنها می تواند بنای خویش را بسازد.سعی کنیم به مثبت ها فکر کنیم تا بتوانیم بنای محکم و درستی را بسازیم و در جهت خواسته هایمان حرکت کنیم.ارزش انسان به علائق او است به چیزهایی که دوست دارد و آن می تواند انسان را بسازد.

همسفر سمیه:خواسته های محکم، قوی و با ریشه بنای محکم و با ریشه برای ما می سازند اینکه ما باید روی خواسته هایمان متمرکز شویم روی آن چیزی که ما از زندگی توقع داریم.بنای ما یعنی همان تقدیر ما.خواسته های ما هستند که تقدیر ما را تشکیل می دهند. وقتی دانایی مان را بالا ببریم خواسته هایمان به خواسته های معقول تبدیل می شوند و سعی کنیم خواسته ها ریشه دار باشند . خواسته های سطحی و مقطعی بنای سطحی و مقطعی می سازند.

- علم جهان بینی به چه علمی تشابه دارد؟چرا؟

همسفر زینب:به علم شیمی، در علم شیمی هر چیزی را که بخواهند مدل سازی می کنند مثل اتم، مولکول....برای اینکه ما بهتر متوجه شویم که رابطه آنها چطور است ، آیا همدیگر را جذب می کنند یا نه، کار کرد سلول ها را در بدن توضیح می دهند .چیزهایی که ما قادر نیستیم آنها را مشاهده کنیم.

خانم زهره: در جهان بینی ما چیزهایی مثل عقل،روح، نفس...را نمی بینیم ولی آقای امین با مدل هایی مثل مدل قلعه عقل ، شهر وجودی...می خواهند اینها را جوری به ما نشان بدهد که اینها وجود دارند اما ما نمی بینیم.از این نظر می گویند که به علم شیمی  شبیه است. در علم شیمی یکسری اتفاقاتی در واکنش ها می افتد ولی ما نمی بینیم، پیوندی که بین اتم ها و مولکول ها برقرار می شود دقیقا در جهان بینی در درون ما هم یکسری ساختارهایی هست که اتفاقاتی درون ما می افتد و ما آنها را نمی بینیم.

سوال همسفر مینا: هر کس بر اساس خواسته هایش مسیر زندگی اش فرق می کند؟

خانم زهره:هر کس براساس خواسته هایش زندگی اش را می سازد.بخاطر همین تمام زوم ما باید این باشد که خواسته هایمان را عوض کنیم.اگر می خواهیم زندگی مان بهتر شود باید خواسته هایمان را عوض کنیم.

ادامه سی دی احترام

خانم زهره:آقای امین گفتند تا زمانی که من با حس های منفی ام حرکت می کردم به نتیجه نمی رسیدم اما زمانی که  یک نفر از من راهنمایی خواست و من تجربیاتی که در این چند سال موفق نشده بودم را در اختیارش قرار دادم آن موقع حرکت من رو به پیشرفت کرد و شروع کردم به پیشرفت و ترقی کردن. پس متوجه می شویم خیلی وقتها علت اینکه ما به چیزی که تلاش می کنیم و می خواهیم ،نمی رسیم  وجود حس های منفی در درون خودمان است.

نشانه داشتن ظرفیت : وقتی شما چیزی را می خواهید اما آن را ندارید   ا- طرف مقابل از شما سوال می کند و شما آن توانایی رسیدن به آن چیز را در طرف می بینید، اگر تجربیاتتان را خیلی صادقانه  در اختیارش قرار دادید 2- و یا اینکه طرف به آن چیز رسیده باشد و شما نرسیده اید و خوشحال باشید نشانه این است که شما هم ظرفیت آن چیز را دارید و به زودی به آن خواهید رسید.

همسفر نگار: در این سی دی می گوید که انتخاب خیلی مهم است یعنی انتخاب های ماست که باعث می شود ناخالصی وارد ما شود یا ناخالصی.اگر به داستان زندگی خودمان توجه کنیم می توانیم یک حکیمی شویم .

خانم زهره:چرا ما به زندگی خودمان توجه نمی کنیم؟ چرا اینقدر حواسمان به بقیه است؟ به دلیل احساس هایی که درونمان داریم مثل کینه، نفرت، حسادت، قیاس و... همش به زندگی دیگران توجه می کنیم.

همسفر نگار: نیروی تاریکی همیشه به دنبال اطلاعات است و همیشه مطالب مفید را تبدیل به اطلاعات می کنند ولی نیروهای الهی همیشه دنبال علم هستند.

خانم زهره:چطور می توانیم بفهمیم که جزء نیروهای الهی هستیم یا نیروهای تاریکی؟

همسفر افسانه:وقتی شروع به صحبت کردن می کنیم نشان می دهد که درون ما چه خبر است.وقتی می گوییم چه خبر یعنی دنبال اطلاعات هستیم نشان می دهدکه درون من پر از نیروهای منفی است.ولی اگر جزء نیروهای الهی باشیم از حال آن شخص سوال می کنیم اگر بگوید حالم خوب است خوشحال می شویم و اگر می گوید حالم بد است سعی می کنیم به آن امید بدهیم.

همسفر نگار:بعضی وقتها هست که به جایی رسیدیم ولی می بینیم که شاد نیستیم بخاطر اینکه آن جایگاه خواسته ات نبوده و بخاطر اینکه از دیگران تقلید کردی.

خانم زهره: وقتی دیگران را دائما چک کنیم چه اتفاقاتی برایمان می افتد؟

1-زمان را از دست می دهیم. 2-اعصابمان دائما خرد است. 3-هیچ وقت متوجه نمی شویم که خواسته درونی ما چیست و چه علایقی داریم، از اینها دور می شویم.فقط می خواهیم از دیگران عقب نمانیم اما اصلا به این کار نداریم که آیا به این کار علاقه داریم یا نه. 4-از خواسته اصلی خودمان دور می شویم ، که این خودش باعث رنجش و دلتنگی می شود.چون همیشه به دنبال توجه کردن و کنترل کردن دیگران هستیم.

سوال: از کجا بدانیم آن چیزی که می خواهیم خواسته اصلی ما است یا نه؟

همسفر مینا:در یک موقعیتی قرار می گیریم و به یک رشته تحصیلی می رویم و به مرور زمان چون با استدلال وارد آن رشته نشدیم و چیز دیگری برایمان ملاک بوده متوجه می شویم که اصلا برای این کار ساخته نشده ایم و باعث می شود که ما در جایگاه اصلی خودمان قرار نگیریم .وقتی هر نفر در جایگاه اصلی خودش قرار نگرفت جامعه رو به اختلال می رود ولی اگر هر کس روی علاقه خودش حتی اگر سطح پایین باشد عمل کند و در جایگاه خودش قرار بگیرد خیلی جامعه شادتر است.

خانم زهره:وقتی در آن مسیر قدم برداشتم و حالم خوب است و احساس کردم که گمشده خودم را پیدا کردم، بدانم که در جهت خواسته اصلی حرکت می کنم.آقای فنایی در جلسه ای که استاد بودند گفتند انسان زمانی که با کل همسو شود آن وقت است که از کاری که انجام می دهد لذت می برد، یعنی  آن وقت است که خواسته ما با خواسته ای که خداوند برای ما می خواهد در یک جهت قرار گرفته، یعنی خداوند در تقدیر من نوشته شده که به انسانها چندین سال خدمت کنم .وقتی که به کنگره می آیم و در این مسیر قرار می گیرم لذت می برم چون خواسته من با خواسته ای که خداوند برای من رقم زده یکی می شود.فکر نکنید که خواسته  اصلی حتما باید خیلی بزرگ باشد.آقای امین می گویند یکی خواسته اصلی اش مربا درست کردن است اینکه خودش بتواند یک مربای خانگی جدیدی که کسی درست نکرده را درست کند .اگر مرتب می خواهید زندگی دیگران را کنترل کنید از خواسته اصلی خودتان دور می شوید و همیشه رنج و عذاب می کشید و حس می کنید سر در گم هستید،انرژی ندارید..

همسفر الهام:اگر خیر خواه دیگران و اطرافیان باشیم آن خیر به ما می رسد و اگر بدی کنیم و بد دیگران را بخواهیم در آخر این آوار سر خودمان خراب می شود.

آقای مهندس می گویند که اگر من در جهت مستقیم نباشم همه چیز و همه کس با من لجاجت می کنند ولی اگر در صراط مستقیم باشیم همه چیز دست به دست هم می دهند که به من کمک شود.

خانم زهره:آقای مهندس در آخر سی دی می فرمایند که اگر در صراط مستقیم نباشید آسفالت خیابان، پل، ماشین و ... همه چیز با ما لجاجت می کند اما همیشه وقتی مشکلات برایتان پیش می آید این نیست که در مسیر درست نیستید، شاید تغییر جایگاه داده اید، مثلا کمک راهنما می شوید و مشکلات هزار برابر می شود اینجا بخاطر تغییر جایگاه است که نیروهای منفی می خواهند او را بر گردانند به سمت عقب و می خواهند او را از این مسیر دور کنند که اینجا باید حواستان جمع شود اگر یک مدت مقاومت کردید و تسلیم نیروهای منفی نشدید آنجا راه برایتان باز می شود.


سی دی اندیشه

همسفر مرضیه:آقای مهندس می گویند زمانی که مشکلی برایتان پیش می آید درست فکر کنید که مشکل بزرگتری برایتان پیش نیاید. بعضی وقتها می خواهیم مشکلی را حل کنیم و راهی را انتخاب می کنیم که مشکلات بیشتری برای ما بوجود می آورد که می شود از چاله در آمدن و به چاه افتادن.همیشه سعی کنید تدبیری داشته باشید که در زندگی مشکلی برایتان پیش نیاید و اگر هم بوجود آمد درست اندیشه کنید که مشکل بزرگتری بوجود نیاید و اگر مشکل مالی برایتان بوجود آمد سعی کنید چیزی بفروشید وآن بدهی را بدهید ولی نزول نگیرید یا از چند نفر قرض بگیرید .

در کارها شریک نگیرید که اگر شریک خوب بود خداوند هم برای خودش شریک انتخاب می کرد.

خانم زهره: زمانی که مشکل مالی برایمان بوجود آمد چه باید بکنیم؟

1-آقای مهندس می گویند که اول باید تدبیر کنیم که دچار چنین مشکلاتی نشویم.

2-اگر چیزی داریم بفروشیم و بدهی مان را پرداخت کنیم قبل از اینکه بخواهیم قرض کنیم.

3-اگر چیزی نداشتیم قرض بگیریم ولی از چند نفر بگیریم که آنها بتوانند به ما بدهند.

همسفر مرضیه:در اطرافیان و خودمان این موضوع را فراوان می بینیم که می خواهیم از افسردگی در بیاییم روی می آوریم به خوردن قرص، درست است آن موقع مشکل حل می شود ولی در ادامه مشکلات بیشتری برای ما بوجود می آید.قرص مصرف کنید ولی حد و اندازه را نگه دارید.

همسفر زهرا:قلبت را گشاده کن تا جسمت از آسیب در امان باشد.اگر از کینه، بخل، حسادت...دور شویم و قلبمان را صیقل دهیم جسممان از آسیب در امان است.کسانی که زندگی را سخت می گیرند و چشم دیدن دیگران را ندارند اینها به جسم خودشان آسیب می رسانند.

همسفر: اکثر بیماریهایی که داریم به خاطر فراخ نبودن سینه مان است به خاطر اینکه حرص می خوریم ،بخل داریم، غیبت می کنیم، چشم و هم چشمی می کنیم و دچار بیماری می شویم یا اینکه در زندگی مان اینقدر تشنج بوجود می آوریم که از زندگی لذت نمی بریم و برای خودمان و اطرافیانمان مشکل ایجاد می کنیم.

همسفر مهری: یک مخترع زمانی اختراع می کند که فکرش آزاد باشد و از گرفتاری و پریشانی دور باشد ولی کسی که دائما در حال غیبت کردن، دروغ گفتن، تجسس کردن...است نمی تواند یک مخترع باشد چون همیشه فکرش مشغول است.ما زمانی می توانیم تغییر کنیم که مشغول اطرافیانمان نباشیم و به درون خودمان بپردازیم تا بتوانیم ابداع کنیم.

همسفر زهره م: بیماری هایی مثل ام اس بخاطر این بوجود می آید که خیلی چشم و هم چشمی می کنند و حسادت می کنند .اگر فلبی گشاده نداشته باشیم به صحبتهایی که دیگران می کنند بیش از اندازه فکر می کنیم و دچار سر درد و بیماری می شویم.

خانم زهره:بیماریهای سایکو سوماتیک یا بیماریهای روان تنی ،بیماریهایی هستند که  اختلات روانی روی  جسم تاثیر می گذارد.آقای حکیمی  در صحبتهایشان گفتند که افرادی که حسود هستند دچار معده درد می شوند، افرادی که خودشان را زیاد در گیر سیاست می کنند و همه چیز را تقصیر سیاست و اجتماع می دانند دچار کولیت روده می شوند، کسانی که قیاس می کنند، قضاوت می کنند دچار صرع یا سردردهای مزمن می شوند.

این بیماری های جسمی علت و ریشه اش در اثر ضد ارزشهایی است که درون خودمان است که باعث می شود که روح و روان ما ناآرام شود و این روح وروان نا آرام ما روی جسم اثر می گذارد.بخاطر همین است که می گوییم الله سریع الحساب، وقتی که ما کوچکترین ضد ارزشی انجام دهیم ولو جزئی باشد مطمئنا روی روح و روان ما تاثیر می گذارد و حال ما را بد می کند.و در ادامه روی جسم ما تاثیر می گذارد و این خود جهنم است به همین خاطر است که می گوییم پاداش خداوند حاضر و نقد است هیچ چیز نسیه نیست خداوند نسیه عمل نمی کند.

گاهی انسان در زندان جهل خودش، زندان حسادت خودش به سر می برد و بستگی به عمق آن تاریکی می بینیم که ما دو ساعت، دو روز ، دو ماه در گیر چیزی می شویم که اصلا از زندگی لذتی نمی بریم اینها به دلیل این است که خداوند سریع الحساب است.البته فقط در ضد ارزشها نیست اگر در راه مستقیم هم قدم برداریم کمک به کسی کنیم قطعا خداوند آنجا هم سریع الحساب است شاید یک مقدارش را متوجه شویم ولی خیلی ها را متوجه نمی شویم.شاید خیلی وقتها خیلی از بلایا از زندگی ما دور می شود اما خودمان متوجه نیستیم.

پس انسانهایی که گرفته اند، انسانهایی که حسود هستند، انسانهایی که زندگی را سخت می گیرند ، انسانهایی که زود می رنجند، انسانهایی که از آدم های دیگر بدشان می آید، انسانهایی که بین انسانها ی دیگر می گویند این خوب است این بد است، انسانهایی که غیبت می کنند، انسانهایی که چشم دیدن بقیه را ندارند اینها به جسمشان آسیب می رسانند و این آسیب در سیستم پزشکی امروز به نام بیماریهای روان تنی یا بیماریهای سایکوسوماتیک طبقه بندی شده، به همین خاطر آقای مهندس زوم کردند روی جهان بینی ، روی صور پنهان ما که اگر ما صور پنهانمان را بشناسیم و از ضد ارزشها دوری کنیم قطعا هیچ انسانی در هیچ کجای دنیا دچار بیماری نمی شود.اگر صور پنهان را بشناسیم هیچ پزشکی دست به چاقوی جراحی نمی گذارد علت اکثر بیماریهای ناشناخته مثل سرطان، صرع،....که علم پزشکی ما از درمان آنها عاجز هستند را در اینها می بینند که اگر اینها درمان شوند خیلی از بیماریها درمان می شوند.

همسفر اعظم: انسانی که قلبی گشاده داشته باشد دو نوع رهایی دارد،رهایی اول همان موج است که اگر اندیشه خراب باشد روی جسم هم اثر می گذارد و رهایی اندیشه لازمه حیات ما است.گاهی ما زندانی جهل خودمان هستیم.اندشه مسموم هم داریم افرادی باورهای غلطی دارند و روی آنها زوم کردند مثلا می گوید که من را جادو کردند که اصلا چنین چیزی وجود ندارد.

اندیشه غلط، که خیلی از نویسندگان ما دچار ایبن اندیشه بودند و دست به خود کشی می زدند.ما می توانیم اندیشه هایمان را پرواز دهیم ولی باید ببینیم کجا می خواهیم آنها را پرواز دهیم

خانم زهره:ما باید درهر لحظه دچار تغییرات باشیم، هر لحظه باید تغییر کنید اگر گرفته هستید ، شاد باشید در لحظه باید تغییر کنید .

 اگر کلام حق و حقیقت باشد در اعماق جانها نفوذ می کند.خودش قدرتی پپیدا می کند، صلابتی ایجاد می کند، چنانچه آقای مهندس در برهه ای از زمان که می گفتند اعتیاد جرم است و اینقدر سخت بود ایشان کلام حق و حقیقتشان را بیان می کنند .

موضوع مورد بحث دو هفته آینده: امتحان از وادی 5 + سی دی حرمت

نویسنده: همسفر الهه
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، سی دی احترام، سی دی اندیشه، جهان بینی، عملکرد لژیون،  

تاریخ : یکشنبه 17 تیر 1397 | 05:36 ب.ظ | نویسنده : همسفر الهه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.