به نام قدرت مطلق الله 

روز دوشنبه مورخ ۲۸/خرداد/۹۷لژیون هشتم با استادی همسفر زهره و حضور جمعی از همسفران با موضوع پرسش و پاسخ از جهان بینی 1  و نکاتی در مورد برگزاری همایش هفته آینده آغاز به کار نمود.

اگر رهجو بداند که پا به چه مکانی گذاشته، عاشق می شود و وقتی عاشق شد تمام تلاشش را می کند که حتی یک دقیقه دیر نرسد وقتی عاشق شد دیگر خودش خودکار خدمتگزار می شود و دیگر نیازی نیست که راهنما یا کسی دیگر او را برای خدمت کردن هل دهد. و اگر می بینیم که نمی توانیم خدمت کنیم و ذوق و اشتیاقی برای خدمت کردن نداریم بدانیم که هنوز نمی دانیم که کجا آمدیم یک مقدار بیشتر حواسمان را جمع کنیم. ضمنا خدمت کردن را  فقط مهماندار شدن و میگروفن گردان شدن و ... ندانیم بلکه اگر من هفته دیگه یک دستمال با خود همراه بیاورم و این آب سردکن دم در را تمیز کنم این هم خدمت بزرگی است مرزبانان باید عشق را در من ببینند تا بعد به من خدمت بدهند.


در ابتدا همسفر سمیه با پرسش هایی جلسه را آغاز و در ادامه خانم زهره در باب برگزاری همایش سالانه رهایافتگان کنگره ۶۰که همزمان با هفته دفاع مبارزه با مواد مخدر می باشد صحبت نمودند....

همسفر سمیه:تعریف جهان بینی چیست؟

همسفر اعظم: آنچه ما نسبت به کل هستی برداشت،ادراک،دریافت و احساس می نماییم که شامل جهان بینی درونی و جهان بینی بیرونی می باشد.

همسفر سمیه: مثلث درمان را نام ببرید؟

همسفر زهرا ق:جسم،روان،جهان بینی...

همسفر سمیه: درمورد جسم هم شامل همسفران و هم مسافران می شود ،آقای مهندس مثالی می فرمایند که آیا کسی که دندان درد دارد می تواند به مسائل روحی و روانی خود بپردازد؟؟پس جسم و روان به موازات هم باید ارتقاء پیدا کنند.در کتاب۶۰درجه  در مورد جسم و روان مثالی می زنند که جسم سوار است و روان سوارکار که اگر هرکدام نباشد دیگری هم نیست وبا توضیحاتی که داده شد هردو بالانس می شوند و در مورد مولفه جهان بینی چگونه رشد می کند؟ جهان بینی با منابعی که در نشریات داریم و با پویا بودن و مشارکت در جلسات و گوش دادن به سی دی ها...

نظرشخصی خودم این است که باید پذیرای آموزش ها باشیم و بپذیریم که در ضلع جهان بینی مشکل داریم..این پذیرش ما خیلی تاثیر دارد و اگر من قبول نکنم که صفات بد از جمله منیت،ترس،ناامیدی دارم هرچه قدر هم سی دی گوش کنم فایده ای ندارد و باید هر سه ضلع مثلث باهم رشد کنند تا به امید خدا درمان اتفاق بیفتد...

همسفر فهیمه: خواسته ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

همسفر اعظم: معقول و غیر معقول

خانم زهره: جسم و روان همانند سوار و سوار کار هستند یعنی چه؟

همسفر الهام:این دو به هم وابسته است اگر سوار یک خر لنگ باشد سوارکار هر کاری هم بکند نمی تواند درست حرکت کند.

خانم زهره:  جسم سوار است و روان سوارکار است و فضایی که سوار و سوارکار در آن حرکت می کنند همان جهان بینی است ...وقتی فرد با جهان بینی غلطی حرکت می کند ، انگار که در جاده ای حرکت می کند که مملوء از دره و یخ و یخبندان است اما وقتی جهان بینی درست باشد سوار و سوارکار در جاده ای حرکت می کنند که خرم و فراخ و دشت است.

خانم زهره: تعریف سفرها را بگویید؟

همسفر مهری: سفراول، ازمصرف مواد تا قطع آن و سفردوم، از قطع مواد تا رسیدن به خود و سفر سوم از رسیدن به خود تا رسیدن به قدرت مطلق.

مدت پیمودن سفر دوم بر اساس جایگاه فعلی انسان و میزان خواست و تلاش او مشخص می گردد.

همسفر زهره م: بدانیم که الآن در چه جایگاهی قرار داریم یعنی چقدر تخریب داریم وقتی به کنگره می آییم ، حرکت کنیم و درجایگاهمان استپ نکنیم وادامه دهیم،بعضی همسفرها حرکت نمی کنند و بدون حرکت در جای خود می مانند و باید ببینیم از وقتی به کنگره آمده ایم حرکت کرده ایم؟ کجا بودیم و الان کجا هستیم؟

نکات برگزاری همایش + نکاتی در مورد خدمت کردن همسفران

خانم زهره: نکات مهمی که خانم داوودی و مرزبانان در مورد همایش گفتند باید به اطلاعتتان برسانم در مورد مراسمی که هفته آینده قرار است برگزار گردد:

هفته آینده هفته مبارزه با مواد مخدر است و به همین مناسبت قرار است که همایش هایی در سطح استان برگزار گردد که دو سال پیش اعضای کنگره۶۰ مهمان این همایش بودند و بچه ها با نظم و انضباط و عمل درستی که در این همایش داشتند توجه ها را بخود جلب نمودند و سال گذشته میزبانی این همایش به اعضای کنگره۶۰سپرده شد و سال گذشته این همایش یک روز بود ولی امسال سه برنامه به کنگره اختصاص داده شده که برنامه اول روز سه شنبه مورخ ۵تیر۹۷ ساعت ۹:۳۰صبح  در ورزشگاه آزادی  که این حضور در این همایش الزامی نیست و فقط چند نفر  از کنگره دعوت می شوند و اما برنامه دوم سه شنبه مورخ ۵ تیر ۹۷ساعت  ۸ شب با حضور تمام مسافران و همسفران در باغ نور اصفهان است که حضور تمام رهجویان الزامی می باشد. برنامه سوم روز جمعه مورخ ۸ تیر ۹۷ ساعت ۶ صبح همایش پیاده روی از ورزشگاه تختی با صبحانه به سمت میدان نقش جهان  است دلیل برگزاری این همایش ها و الزامی بودن حضورتان این است که بتوانیم با حضور پرشورمان کنگره را ۶۰به جهانیان بشناسانیم. باید در هر دو همایش حتما با شال یا روسری سفید تشریف بیاورید و به هیچ عنوان در همایش روز سه شنبه نباید بچه با خود بیاورید. از همین الآن باید برای حضور در این دو همایش برنامه ریزی کنید تا بتوانید به موقع حضور داشته باشید. ضمنا حتما باید نیم ساعت قبل از برگزاری همایش در مکان همایش حضور داشته باشید و باید حساب ترافیک و جای پارک ماشین را هم از قبل بکنید.

خانم زهره از بچه های لژیون خواستند که یک مقداری محکم تر از قبل حرکت کنند و گفتند که ننشینید که راهنما حال شما را خوب کند اگر خودتان حرکت نکنید تلاش نکنید راهنما هیچ کاری برای شما نمی تواند انجام دهد اگر کسی منتظر است که کنگره یا راهنما برای او کاری انجام دهد سخت در اشتباه است.

نکتۀ دیگری که در لژیون به آن اشاره شد حضور به موقع رهجویان در جلسات کنگره بود که باید با برنامه ریزی درست سعی کنیم یک ربع مانده به ساعت 4 در جلسه حضور داشته باشیم و اگر هر کار می کنیم باز هم دیر می رسیم شما باید طوری برنامه ریزی کنید که همیشه ساعت 3:30 در جلسه حضور داشته باشید که هیچ وقت بعد از ساعت 4 نیایید. این به موقع آمدن شما نشان از داشتن نظم و برنامه ریزی در زندگی تان دارد. مطمئن باشید به ازای هر ثانیه ای که شما دیر می آیید انرژی از دست می دهید و این را خودتان متوجه نیستید.

اگر رهجو بداند که پا به چه مکانی گذاشته، عاشق می شود و وقتی عاشق شد تمام تلاشش را می کند که حتی یک دقیقه دیر نرسد وقتی عاشق شد دیگر خودش خودکار خدمتگزار می شود و دیگر نیازی نیست که راهنما یا کسی دیگر او را برای خدمت کردن هل دهد. و اگر می بینیم که نمی توانیم خدمت کنیم و ذوق و اشتیاقی برای خدمت کردن نداریم بدانیم که هنوز نمی دانیم که کجا آمدیم یک مقدار بیشتر حواسمان را جمع کنیم. ضمنا خدمت کردن را  فقط مهماندار شدن و میگروفن گردان شدن و ... ندانیم بلکه اگر من هفته دیگه یک دستمال با خود همراه بیاورم و این آب سردکن دم در را تمیز کنم این هم خدمت بزرگی است مرزبانان باید عشق را در من ببینند تا بعد به من خدمت بدهند.

اما اینکه چرا باید خدمت کنیم؟ هفته گذشته در یک مصاحبه ای از آقای امین سوالی با این مضمون پرسیده بودند که چرا گاهی با اینکه افراد خیلی مرتب به کنگره می آیند و ... اما پس از مدتی حتی اشتیاق گوش کردن به یک سی دی را هم ندارند و بی انرژی طی مسیر می کنند؟

ایشان در پاسخ فرموده بودند: « این افراد رو دل کرده‌اند. رو دل کردن یعنی شما زیاد خورده‌اید ولی هضم نکرده‌اید. ما ده‌ دقیقه طول می‌کشد تا غذا بخوریم اما چهار یا پنج‌ ساعت هم طول می‌کشد برای هضم غذا. صرفاً جذب مطلب نیست بلکه هضم مطلب هم هست. اگر ما، مرتب به فراگیری ادامه بدهیم و مطلب اضافه کنیم اما خدمت نکنیم یا تفکری در مورد آن‌ها نداشته باشیم و‌ دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل نکنیم این اتفاق رخ می‌دهد.با گوش دادن یک سی دی، انسان باید آن را در زندگی خود بکار گرفته و عمل نماید تا باعث حرکت در وی بشود


سیستم کائنات مقتصد است هیچ وقت هیچ چیز را مفت و مجانی به من نمی دهد باید کاری کنید تا حالتان خوب شود. تا پرانرژی شوید. تمام تلاشتان را برای حال خوش خودتان انجام دهید.

 موضوع مورد بحث هفته آینده: سی دی احترام+ ادامه جهان بینی 1

نویسنده: همسفر زهرا ق
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 

تاریخ : یکشنبه 3 تیر 1397 | 02:11 ب.ظ | نویسنده : همسفر زهرا ق | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.