به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 31/02/97 لژیون هشتم همسفران شعبه شیخ بهایی با حضور صمیمی  جمعی از همسفران و استادی خانم زهره و دبیری همسفر مینا با دستور جلسه:  دامنه ارتعاشات و وادی دوم  آغاز به کار نمود.

 اگر نتوانی به مسافرت اعتماد کنی کانال های تبادل انرژی را می بندی پس محبت رد و بدل نمی شود و وقتی محبت رد و بدل نشود نمی توانی روی آن تاثیر بگذاری . مسافر و همسفر اول باید به هم اعتماد کنند تا بعد بخشش آنها، گذشت آنها، محبت آنها، سكوت آنها و ... کار ساز باشد ...

همه انسانها قابل اطمینان هستند اما هرکسی در دامنه ارتعاش خودش قابل اطمینان است...

ریشه و نقطه کلیدی زندگی که در کنار هم بتوانیم لذت ببریم اعتماد کردن به همدیگر است ...

 همسفر نگار : در کنگره ساختارهای زیادی هست  ، کار دیده بانها معلوم و مشخص نیست .آنها تصمیمم گیری می کنند ولی کسی کار آنها را نمی بیند، مسئولیت خیلی مهمی دارند.

 انتخاب دیده بانها به چه صورت بوده است ؟جناب آقای مهندس که بنیانگذار کنگره هستند یکسری از افراد که به نقطه های خوبی رسیدند یکی از آنها را انتخاب کردند و با هم مشورت کردند نفر سوم را انتخاب کردند و همین جور این روند ادامه داشت تا به امروز رسید. به خاطر پیشروی که کنگره کرده معیارها عوض شده و یکی  از معیارها اینکه کسی را که می خواهند انتخاب کنند  باید رویای دیده بان شدن را نداشته باشد و هدفش این باشد که به کنگره خدمت کند نه اینکه به مقام برسد،  اگر کسی بخواهد به آن مقام برسد نمی تواند کارش را درست انجام دهد.

یکی از مسئولیتهای دیده بانان وضع کردن قوانین است که با مشورت یکدیگر این قوانین را وضع می کنند ولی اگر هر قسمتی را یک نفره بخواهند اداره کنند درصد خطا خیلی بالا می رود . هر شعبه ای یک شورا آن را اداره می کند که آن شورای مرزبانی است . خطا و اشتباه وجود دارد ولی خیلی خوب است که آن اشتباهات را کم کنیم و نقاط قوت را بیشتر کنیم. 

در نظریه یین و یانگ گفته شده یک قطب مثبت و یک قطب منفی است و یک قطب منفی را نمی شود کامل از بین برد یکسری خطاها بخاطر محدودیتی است که سیستم دارد ولی یکسری خطاها بخاطر اشخاص است و ما می توانیم آن خطاها را کم کنیم  . کنگره ممکن است خطا داشته باشد ولی خوبیها و سازندگی اش بیشتر از خطاهایش است   به همین خاطر است که به سمت جلو حرکت میکند .

خانم زهره : سلسه مراتب کنگره به این شکل  است :

تازه واردین ؛ سفر اولی ؛ سفر دومی ؛ مرزبان ؛ کمک راهنما ؛ راهنما ؛ ایجنت یا اسیستانت ؛ دستیار دیده بان ؛ دیده بان ؛ نگهبان کل .

رنگ شال مرزبان زرد است. رنگ شال کمک راهنما  نارنجی است ، رنگ شال راهنما آبی است، رنگ شال ایجنت و اسیستنت کرم یا شیری رنگ است ، دستیار دیده بان قرمز رنگ و رنگ شال دیده بان  سفید و رنگ شال نگهبان کل  ارغوانی است .ضمنا رنگ شال نگهبان جلسه سبز رنگ است.


  فرق راهنما با کمک راهنما چیست ؟

 كمك راهنما باید توانسته باشد بنا به شرایط 5 یا 3 کمک راهنما داده باشد . باید دوره چهار ساله اش تمام شود، بعد آغاز نامه بدهد ،که کار هر کسی نیست شاید دو یا سه سال طول بکشد که آن کار را انجام دهد و بعد آقای مهندس تایید کنند و شال آن را دریافت کند اما کسی که دیده بان می شود بطور خودکار شال آبی به او اهدا میشود.

یکی از خصوصیات دیده بان این است که خودشان در اندیشه یا رویای دیده بان شدن نیستند چون اگر انسان یکسری جایگاه ها برایش مهم باشد عملا وقتی آن جایگاه را بدست می آورد آن کارایی لازم را ندارد چرا ؟

چون رشد خودش را از دست می دهد فقط می خواهد آن جایگاه را بدست بیاورد و در این مدت شایدخودش را فراموش کند، بعد با یکسری صفات که شاید پسندیده آن جایگاه نیست در آن جایگاه قرار می گیرد و چون این صفات هنوز دنبالش است در آن جایگاه نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد و لذت لازم را نبرد . پس ما همزمان که تلاش می کنیم باید تغییر را هم در خودمان ایجاد کنیم.

همسفر سمیه : کسی که فقط بخاطر جایگاه تلاش کند وقتی که آن را بدست می آورد لذتی برایش ندارد و آن را قانع نمی کند و به دنبال یک جایگاه بالاتری است.

همسفر نگار : در این سی دی گفته شده که اگر کسی به کنگره بیاید و کنگره را مثل یک لباس سفید بداند اگر یک لکه سفید روی این لباس بیفتد طرز فکرش عوض می شود در صورتی که این طرز فکر درست نیست ؛ کنگره هم یکسری خطاها و اشتباهاتی دارد وظیفه دیده بان  این است که نقاط ضعف و نقاط قوت را می بیند و زمانی که می خواهد تصمیمی بگیرد، منفعت جمع برایش مهم باشد حتی اگر مسئله شخصی اش به خطر بیفتد .

وقتی شخصی را به عنوان دیده بان معرفی می کنند همان موقع دیده بان نمی شود می تواند در شورا شرکت کند ، در تصمیم گیری ها از آنها نظر می خواهند که این افراد سیتی زن نام دارند تا چهار سال کاملا زیر نظر قرار می گیرند وقتی که این را گذراندند آن وقت به آنها اجازه می دهند که کاملا در جلسه دیده بانها شرکت کنند.

ممکن است که به یک شخصی خیلی مطمئن باشند که به درد اینکار می خورد ولی موقعی که سر پست قرار میگیرد اصلا نمی تواند آن کار را انجام دهد و از آن جایگاه اصلا لذت نمی برد.همه انسانها قابل اطمینان هستند اما هرکسی در دامنه ارتعاش خودش قابل اطمینان است .اطمینان خوب است ولی هر کسی یه اندازه ای دارد و مثل فنر می ماند به یکی 5 گرم آویزان میشود یکی 5 کیلو یا 50 تن .. دامنه ارتعاش افراد فرق می کند باید به همان اندازه به شخص اعتماد کند، اعتماد کردن خوب است و باید به همه اعتماد کنید .چون یکی از ضروریات زندگی کردن است و اگر اعتماد نکنید نمی توانید از کسی انرژی بگیرید . وقتی انرژی نگیرید قلبت به درد می آید زندگی ات به خطر می افتد و رابطه با هستی قطع می شود پس باید اعتماد کنی ولی به اندازه اش.

خانم زهره : در جزوه جهان بینی 1 اولین مبحثی که به ما یاد می دهد جهان بینی درون و جهان بینی بیرون است جهان بینی بیرون آنچه ما نسبت به هستی، اطرافیان، جامعه و... دریافت و برداشت می کنیم و جهان بینی درون آنچه نسبت به خودمان دریافت و برداشت می کنیم . پس باید برای به تعادل رسیدن هر دو تلاش كنیم تا در زندگی به آرامش برسیم.

نقطه موردنظر این سی دی جهان بیرون است.  همان طور که روی درون کار می کنیم باید یکسری از رفتارهایمان راهم در بیرون درست کنیم هر دو را باید با هم بتوانیم درست کنیم تا به آرامش برسیم اگر فقط روی یکی از آنها زوم کنیم یکی دیگر را ازدست می دهیم . البته اول باید از خود شروع کنیم تا به یک آرامش درونی برسیم تا بعد بتوانیم بفهمیم که طرف مقابل قابل اعتماد هست یا نه.

کسانی که می خواهند بیشتر بدانند که به چه کسی بیشتر می شود اعتماد کرد سی دی ارتباط هم به سی دی دامنه ارتعاشات ربط دارد  و بهتر متوجه این موضوع می شوند. شاید بیشتر آسیب هایی که به همسفران وارد شده اینستکه بیش از اندازه به دیگران  حتی به ماردش اعتماد کرده و چیزهایی که نباید می گفته را گفته و همین تخریب زیادی را الآن برای او بوجود آورده و شایدسالها طول بکشد تا بتواند آن تخریبها را جبران کند والان باید تاوان بدهد.

باید به همه اعتماد کرد اما به اندازه دامنه ارتعاش آن شخص. اصلا چرا باید اعتماد کنیم ؟

اعتماد می کنیم برای اینکه تکامل در جمع صورت می گیرد باید در جمع باشیم انرژی بدهیم و انرژی بگیریم تا بتوانیم رشد کنیم، چون ما نیاز به انرژی داریم و انرژی هم در جمع به دست می آوریم. اگر اعتماد نکنیم، کانال ورودی، خروجی انرژی بسته می شود و انسان منزوی و گوشه گیر می شود و آن وقت قلب انسان به درد می آید و آن موقع آغاز فرو رفتن انسان در تاریکی است.  چون وقتی انسان در گوشه ای بنشیند، فکرهای  منفی درمورد دیگران می کند و تحمل انسانهای شاد را ندارد، حسادت اوج می گیرد ، قیاس اوج می گید ، افکار منفی ، قضاوت ها ....اوج میگیرد و نقطه آغاز ورود به تاریکی ها می شود. 

آقای امین می گویند اگر نتوانی به مسافرت اعتماد کنی کانال های تبادل انرژی را می بندی پس محبت رد و بدل نمی شود و وقتی محبت رد و بدل نشود نمی توانی روی آن تاثیر بگذاری . مسافر و همسفر اول باید به هم اعتماد کنند تا بعد بخشش آنها، گذشت آنها، محبت آنها، سكوت آنها و ... کار ساز باشد.

خانم شانی گفتند مشکل اکثر شماهایی که می بخشید اما بخشش شما فایده ای ندارد ، گذشت می کنید اما حس می کنید که گذشت شما فایده ای ندارد این است كه شما ماهیت خودتان را به عنوان یک زن در خانه از دست داده اید فکر می کنید اگر چیزی نخورید یا ننوشید یا نپوشید و مرتب كار كنید و گونی پیاز جابجا كنید و ...  اسمش گذشت است ،اما خیلی وقت ها این كارها جواب نمی دهد، باید ماهیت خودتان را  درخانواده بدست آورید.

برای اینكه گذشت شما و بخشش شما كارساز باشد اولا باید به عنوان یک همسر شوهرتان را قبول داشته باشید و به او اعتماد داشته باشید و قلبا دوستش داشته باشید، قلبا او را بخشیده باشید و از سر مجبوری با آن زندگی نکیند خیلی وقت ها از سر مجبوری با شوهرتان زندگی میکنید اگر این طور زندگی میکنید مطمئن باشید که گذشت و بخشش شما درست نیست و هیچ وقت نمی توانید کمکش کنید.دوما  اگر قلباً بخشیده باشید ولی جواب نداد،بدانید که ماهیت خودتان را به عنوان یک زن در خانه از دست دادید و اگر حس می کنید که ماهیت خودتان را از دست دادید، سی دی انتقال صفات و مثلث شخصیت را با هم گوش کنید. سوما اگر ماهیت خودتان را درست کردید و جواب نداد آنجا مطمئن باشید چه بخواهید چه نخواهید آن فرد از سر راهتان کنار خواهد رفت.

پله اول این بود که قلباً دوستش داشته باشم چه زمانی می توانم دوستش داشته باشم ؟ زمانی که محبت بدهم و محبت دریافت کنم  .

چه زمانی می توانم محبت کنم و محبت دریافت کنم؟ زمانی که اعتماد کنم ، اعتماد همین طور به دست نمی آید، باید دانایی مان را بالا ببریم .فعلا تقدیر من این شوهر است اگر می خواهم شوهرم خوب باشد باید زوم کنم روی خودم خودم را تغییر دهم ، اگر من لایق شوهر بالاتر هستم خداوند به من می دهد. اگر هنوز سفرش طولانی شده، هنوز یکسری صفات ناخالصی درون من هست ،اینها را درست کنید .مطمئنا خداوند شوهر دلخواهتان را به شما می دهد.

سوال همسفر سمیه : دامنه ارتعاش را چطور تشخیص دهیم ؟ تا چه حدی می توانم جلو بروم که وارد تجسس و قضاوت نشوم ؟

 خانم زهره: سی دی ارتباط پاسخ این سوال را می دهد. در این سی دی افراد را به سه دسته تقسیم می كند لایه اول افرادی كه سطح انرژی یكسانی دارند در این لایه قرار می گیرند، لایه دوم افرادی كه از نظر تفكر و اندیشه در یك سطح قرار دارند در این لایه قرار می گیرند و لایه سوم افرادی كه خواست قلبی آنها یكی است در این لایه قرار می گیرند.

اگر حس می كنی با طرف مقابلت فقط سطح انرژ‍ی یكسانی دارید باید در حد یك دیدار كوتاه به او اعتماد كنی مثلا در حد همان یك چای خوردن و احترام گذاشتن به یكدیگر و  اگر بیشتر شود آسیب می بینی اما اگر حس می كنی كه از نظر طرز تفكر و عقیده هم با طرف مقابلت یكی هستید اینجا می تواند دوستی شكل بگیرد كه البته این دوستی هم طیف خودش را دارد. وقتی حس كردی كه با طرف مقابلت علاوه بر دو مورد قبلی خواسته قلبی تان هم یكی است اینجا می توانی اعتماد كنی. كه البته همه اینها بر اساس شناخت از همدیگر كه نیازمند گذر زمان است صورت می گیرد.  

اگر من به مسافرم اعتماد نداشته باشم اصلا نمی توانم با آن زندگی کنم ، اعتماد از ضروریات حیات است ، گاهی آنچه قرار است اتفاق بیفتد می افتد.

در مورد فرزندان ما آنچه باید به فرزندانمان به عنوان یك مادر یاد بدهیم را یاد بدهیم و به آنها اعتماد كنیم دیگر بقیه اش دست ما نیست. اعتماد کردن این نیست که آن را به خودم بچسبانم و مانع رشد آن بشوم . آیا می توانیم 24 ساعته دنبال فرزندانمان یا دنبال مسافرمان باشیم ؟ نه. اگر اعتماد نکنیم خودمان ضربه می خوریم ، مرتب نگران هستیم ، مرتب در حال فرستادن امواج منفی هستیم و کار خراب می شود.

ریشه و نقطه کلیدی زندگی که در کنار هم بتوانیم لذت ببریم اعتماد کردن به همدیگر است .

وادی دوم

همسفر اسماء : "هیچ مخلوقی جهت بیهودگی پا به حیات نمی نهد ، هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم ."

جنگ نرم : جنگی است که سلاح آن آگاهی و اطلاعات است تفکر و اندیشه است .

ما جهت را سالها گم کرده بودیم یعنی آن چیزهایی که ارزش نداشته برای ما ارزش شده بود و چیزهایی که مهم بودند به آن اهمیت نمی دادیم .

برای یافتن راه اول باید تفکر کنیم و در  راه رسیدن به تفکرمان تلاش کنیم .

خانم زهره: همه مطالب در درون و برون ماست . خداوند تمام خوبی ها و بدی ها ، تمام فضائل و رذایل را در درون ما بصورت بالقوه گذاشته، آقای مهندس از زبان امام علی میگویند: که  انسان جهان اصغر است، یعنی  همه چیز درونش هست. اما بصورت قله های آتشفشان آرام و بی صدا است. باید بهش جهت بدهیم ما به اندازه ای که حرکت می کنیم و در آن زمینه هایی که حرکت می کنیم توانایی های خودمان را بالا می بریم. انسان هیچ وقت نباید ناامید شود انسان یکی از مخلوقات خداوند است که تواناییهایش خیلی زیاد است باید بتواند آنها را بالفعل کند . اما باید توانایی های خودم را در  جهت اصلاح خودم استفاده کنم.

خیلی وقت ها همسفر به کنگره می آید و توانایی هایی بدست می آورد و می خواهد در جهت اصلاح مسافر استفاده کند. توانایی های یک انسان مثل گذشت ، صبر ....نیروهای زیادی در درون ما نهفته است که باید آنها را بیدار کنیم برای رسیدن به تکامل .

برای اینکه بتوانم همسر خوبی باشم ، وقتی به کنگره می آییم خیلی از توانایی های مثل نویسندگی ، گویندگی ، ...پیداکردیم . چون در جهتش حرکت می کنیم.

وادی دوم می خواهد بگوید که خودت را هیچ فرض نکن تو بسیار انسان با ارزشی هستی و هر کاری بخواهی می توانی انجام دهی و به هرجایی بخواهی می توانی برسی به شرط اینکه بتوانی توانایی هایت را زنده کنی. .

سوال همسفر : جایی می گوید ما فقط جسم نیستیم ، نفس هم هستیم و بعد می گوید که روح هم داخل ما است و هم خارج یعنی چه ؟

خانم زهره : آقای مهندس می گویند این جمله همه مطالب درون و برون ماست هم درون و هم برون را می توانیم چند برداشت کنیم یکی همین است که روح و نفس داخل ماست هم خارج . جایی می گویند هر چیزی که بیرون ماست در درون ما هم هست، جایی می گویند انسان جهان اصغر است . جایی می گویند همه فضائل و رذایل درون ماست و همه آنها می تواند یک معنی بدهد .و همه مطالب هم در درون ماست و هم در بیرون ما منظور از روح و نفس و جن .. صور پنهان ماست که ما هم می توانیم در درون خودمان مشاهده کنیم. وقتی می خوابیم در بیرون از خودمان مشاهده می کنیم و همه مطالب در همه انسانها یکسان است ولی یک نفر بیشتر آنها را بالفعل میکند یکی کمتر .

در وادی دوم گفتیم که انسان توانایی های زیادی دارد و نباید خودش را هیچ فرض کند و باید از آن توانایی ها در جهت اصلاح خودش استفاده کند . اگر ما نتوانیم برای خودمان کار کنیم هیچ وقت هیچ کس نمی تواند برای ما کاری انجام دهد خیلی وقتمان را هدر می دهیم که برای دیگران کاری انجام دهیم برای خواهر یا مادر یا... زمانی من می توانم برای کسی کاری انجام دهم که برای خودم کاری انجام داده باشم ، خودم تغییر کرده باشم . زمانی می توانم به پدر و مادر احترام بگذارم که به خودم احترام بگذارم . این وادی می گوید تو اشرف مخلوقات هستی تو باید مقام جانشینی خداوند روی زمین را داشته باشی، باید در هفته حداقل یک روز را به خودتان اختصاص دهید ، یک روزی كه در آن فقط فکرهای مثبت کنید و به آنچه دوست دارید فکر کنید، روزی كه در آن غصه فرزند، غصه شوهر و ... را نخورید. آیا تا به امروز با این جور فكرها به جایی رسیدیم؟! غیر از اینكه جسم و روحمان را داغون كردیم.

وقتی خودمان را هیچ فرض می کنیم ، اطرافیانمان هم ما را هیچ فرض می کنند . همان وقار و ماهیتمان را از دست می دهیم .برای خودتان ارزش قائل شوید تا دیگران هم برای شما ارزش قائل شوند ، باید جایگاه خودتان را بدست بیاورید تا بتوانید روی مسافرتان تاثیر بگذارید.

موضوع هفته آینده: سی دی شك + وادی سوم

نویسنده: همسفر الهه

تایپ: همسفر رویا 

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: كنگره 60، سی دی دامنه ارتعاشات، عملكرد لژیون، همسفران وادی عشق،  

تاریخ : یکشنبه 6 خرداد 1397 | 09:44 ق.ظ | نویسنده : همسفر رویا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.