به نام خدای خوبیها

روز دوشنبه مورخ 96/12/07 لژیون هشتم همسفران شعبه شیخ بهایی با حضور صمیمی  جمعی از همسفران و استادی خانم زهره با دستور جلسه: سی دی موج و ذرهآغاز به کار نمود.ما تا زمانی که نتوانیم عشق و محبت را در خانواده مان برقرار کنیم حتی اگر به جایگاههای بالای اجتماعی هم برسیم هیچ فایده ای ندارد.
. اما وقتی کنگره آمدم متوجه شدم که این خود خواهی نیست این خویشتن دوستی است.خویشتن دوستی یعنی اینکه من برای جایگاه انسانی خودم ارزش قائل شوم من به عنوان یک انسان خودم را قبول داشته باشم.خودم را به خاطر اشتباهاتم سرزنش نکنم .اگر این کار را کردم خاصیت ذره ای در ما شکل می گیرد.

به نام قدرت مطلق الله

در ابتدا خانم زهره تاکید کردند به اعضای لژیون که در آزمون های داخلی شعبه سعی کنند شرکت کنند و همه اینها به خاطر اینستکه ما حالمان خوش شود.

و سپس پیامهایی از خانم داودی را بیان کردند:

این هفته، هفته دیده بان است و روز پنجشنبه یکی از دیده بانان به شعبه ما حضور می آورند و حتما با شال سفید حضور داشته باشید.حضور پر رنگی داشته باشید.باید از این عزیزان قدردانی کنیم هر چند پاکت هایی که ما می گذاریم جوابگوی زحمات آنها نیست.آقای مهندس فرمودند که اگر ما در چنین مراسم هایی  شکرگزاری نکنیم یعنی هیچ چیزی یاد نگرفته ایم.

روز جمعه همایشی در پارک شهدای شهرداری بر گزار می شود و در این روز نیز با شال سفید حضور پیدا کنید و حضورتان پر رنگ باشد.چند نفر از سران استان یا کشور در آنجا حضور خواهند داشت  وما با این همایش می خواهیم چهره کنگره را به جهانیان نشان بدهیم.

-در کنگره کم وبیش دیده شده که همسفران کار بازاریابی انجام می دهند،ما کاری به حلال و حرام بودن آن نداریم در کنگره هیچ رابطه کاری نباید با هم داشته باشیم.

ما وظیفه داریم که قوانین را برای شما بازگو کنیم واین شما هستید که اختیار دارید که انجام بدهید یا انجام ندهید.آقای مهندس می فرمایند که کنگره اختیاری است، هیچ کس برای هیچ کس کارت دعوت نمی فرستد و شخص به اختیار خودش انتخاب می کند که بیاید یا نه ولی اگر انتخاب کرد که به کنگره بیاید باید قوانین این سیستم را رعایت کند و به آنها احترام بگذارد.

سی دی موج و ذره:

همسفر زهره م:موقعی که کنگره تاسیس شد سایت راه اندازی نشده بود وبرای ضبط صدا از کاست استفاده می کردند که ممکن بود یک طرف آن صدا ضبط نشود و خیلی کم به دست افراد می رسد ولی الان سایت خیلی راحت در دسترس افراد است و خیلی از سایت کنگره بازدید می شود.و ما می توانیم تجربه هایمان را در قالب یک دلنوشته یا مقاله ...در سایت قرار دهیم.من خودم تا قبل از اینکه دلنوشته ها را بخوانم دوست نداشتم که کسی از  زندگی ام خبر داشته باشد ولی موقعی که یک دلنوشته خواندم خیلی در من تاثیر گذاشت و سایت خیلی به من کمک کرد.

همسفر زینب:هر کسی وارد کنگره می شود یک تجربه ای کسب می کند،تغییراتی در زندگی اش  اتفاق می افتد و این رسالت بر عهده اش هست که این حال خوش را به دیگران هم انتقال بدهد و چه خوب است که در قالب مقاله یا دلنوشته باشد.ما خیلی از کارهایمان را از کنگره یاد گرفتیم حرف زدن،رعایت کردن حد وحدود فاصله ها و حتی نوشتن را از همین جا می توانیم شروع کنیم و می توانیم دبیر شویم یا با حسی که دارم قلم به دست بگیریم و مقاله بنویسیم.

همسفر افسانه:آقای امین در مورد شکوفا شدن توانایی ها گفتند که بسیاری از ما نمی توانیم درست صحبت کنیم یا آنچه درون ما هست را به زبان بیاوریم و با نوشتن می توانیم آن را در اختیار دیگران قرار بدهیم.

همسفر اعظم:تنها پل ارتباطی و منبع اطلاعاتی که می توانیم از آن استفاده کنیم سایت است.سایت برای کسانی که به کنگره می آیند مثل یک دسر بغل غذا است ولی برای کسانی که به کنگره دسترسی ندارند یک اصل است .

خانم زهره:من در زمان دبیرستان بسیار درس خوان بودم و خیلی خوب می خواندم ولی وقتی از من سوال می کردند نمی توانستم جواب بدهم ومی ترسیدم و همیشه نمره امتحانات کتبی خوبی می گرفتم ولی نمره امحتانات شفاهی خراب می شد،فردی بودم بسیار ترسو،اصلا نمی توانستم در جمع صحبت کنم، اعتماد به نفس پایینی داشتم ، تا اینکه همسر یک فرد مصرف کننده شدم و این وضعیت بدتر شد و هیچ وقت دوست نداشتم در جمع بروم و با کوله باری از ناتوانی وارد کنگره شده بودم، فکر می کردم چون من همسر یک مصرف کننده هستم نباید کلاس بروم و فوت وفن یاد بگیرم و فکر می کردم باید زانوی غم به بغل بگیرم و دعا کنم تا مشکل من حل شود.دو سه ماه بعد از اینکه به کنگره وارد شدم راهنمایم به من گفت که برای لژیون وبلاگ درست کردیم وباید حتما در آن فعالیت کنی.من در آن زمان تازه شروع به ادامه تحصیل کرده بودم وبچه کوچک داشتم و اصلا کار با کامپیوتر بلد نبودم و با تمام وجود چون می خواستم حالم خوب شود جوری برنامه ریزی می کردم و وبلاگ لژیون را خیلی خوب پیش می بردم، بعضی شبها از خستگی گریه می کردم ولی سعی می کردم تا وبلاگ را بنویسم.الان که اینجا هستم واینقدر با شما محکم صحبت می کنم بخاطر این است که با گوشت و پوست واستخوان این مراحل را در کنگره طی کردم،گهگاهی شیطان به سراغم می آمد و می گفتم که راهنما یم من را اصلا درک نمی کند با اینکه می داند من بچه کوچک دارم،دانشگاه می روم ...می گفت که چرا مطالب را خلاصه گذاشتی،چرا کامل نگذاشتی...اما همین الان دستانش را می بوسم که من را مجبور کرد که این کار را بکنم چون خیلی چیزها از سایت یاد گرفتم.

من به عشق وبلاگ از خواب بیدار می شوم، به عشق وبلاگ کار انجام می دهم با تمام انرژی چون انرژی ام را از آن می گیرم.من 24ساعته از آن انرژی می گیرم،چون دیدم به وبلاگ عوض شده.شاید قبلا به زور انجام می دادم ولی الان وقتی آقای مهندس می گویند که ما تنها از طریق وبلاگ و سایت کنگره است که می توانیم پیام کنگره را به جهانیان برسانیم تازه می فهمم که چه کار مهمی است، وقتی آقای امین می گویند که وقتی آقای مهندس وارد کنگره می شود هر روز اولین کاری که می کند سایت کنگره را چک می کند چه انرژی به اعضایی که در سایت فعالیت می کنند می دهد،حتی کسی که یک دلنوشته می نویسد که در سایت گذاشته شود،چقدر انرژی می گیرند چرا؟

چون خاصیت ذره ای در شما شکل می گیرد اتفاقاتی که در صور آشکارمان می افتد درصور پنهانمان هم اتفاق می افتد.تغییرات را در خودمان می بینیم واعتماد به نفس پیدا می کنیم.آقای امین می گویند بر دوش تک تک اعضای کنگره که علم اعتیاد را یاد گرفتند حتی اگر مسافرشان هنوز به درمان نرسیده،رسالتی است و این رسالت به دوش ما هست که بخواهیم آنچه را که در کنگره به دست آوردیم در اختیار دیگران هم قرار بدهیم..

اگر کسی به دید خوبی به سایت نگاه کرد مطمئن باشید که از کوچکترین خدمت در سایت فرو گذار نمی کند.بیشتر اعضای کنگره از طریق سایت با کنگره آشنا شدند و وقتی ما یک تغییری در زندگی مان اتفاق می افتد و ما آن را در سایت می گذاریم این نوشته ما ممکن است که در زندگی یک نفر تاثیر بسزایی داشته باشد.من خودم هنوز وقتی مطلبی در سایت می خوانم قطعا درون خودم چیزی پیدا می کنم و راهم را عوض می کنم،اگر بتوانیم در سایت خدمت کنیم هم خاصیت موجی مان را بالا می بریم و هم خاصیت ذره ای را بالا می بریم. 

 همسفرمینا:زمانی که کنگره تاسیس شد لژیونی وجود نداشت و فقط جلسات عمومی بود و آقای امین این جلسات را ربط دادند به خاصیت موجی و ذره ای.لژیونها  مثل ژنراتورهای  کنگره می ماند یعنی هر فردی هم باید در لژیون شرکت داشته باشد وهم در جلسه، چون وقتی یک رهجو در هر دو شرکت می کنند باعث می شود که رشد متقارنی داشته باشد در صورتی که فقط یکی از اینها برایش مهم باشد به آن رشد متقارن نمی رسد.وقتی در جمع هستیم خاصیت موجی ما تقویت می شود با دیگران ارتباط برقرار می کنیم و اگر فقط در لژیون حضور داشته باشیم فقط در آن جمع رشد پیدا می کنیم ولی در جلسات رشد پیدا نمی کند.کلا جهان هستی دو خاصیت دارد، خاصیت موجی و ذره ای .خاصیت ذره ای یعنی به هرانسانی موجودیت می دهد، وقتی یک نفر اعتماد به نفس ندارد یعنی خاصیت ذره ای آن شخص ضعیف شده وقتی شخص در تمام جلسات شرکت می کند،مشارکت می کند اعتماد به نفس بالا می رود و خاصیت ذره ای رشد پیدا می کند وقتی در لژیون می آید می تواند با دیگران تبادل نظر کند ارتباط برقرار کند خاصیت موجی آن افزایش پیدا می کند و زمانی یک انسان به تعادل می رسد که این دو خاصیت با هم رشد کند.

همسفر نگار:خاصیت موجی و ذره ای مثل یک ترازو می ماند که در واقع روی این ترازو ایستاده ایم،اگر خاصیت موجی مان یا ذره ای کم باشد تعادل در زندگی نداریم.

 وقتی که خاصیت ذره ای زیاد می شود در شخص چه حالاتی بوجود می آید؟

همسفر اسما:وقتی خاصیت ذره ای زیاد شود فقط برای خودش دنبال مقام و جایگاه است.فقط به فکر خودش است و خود محور می شود.ولی خاصیت موجی می گوید که در کنار خاصیت ذره ای باید آن ارتباط باشد.در جلسه گفته می شود که از ضمیر ما استفاده نکنید و از طرف خودتان صحبت کنید واین به خاطر این است که خاصیت ذره ای ما شکل می گیرد ودر لژیون که با هم لژیونی هایمان ارتباط برقرار می کنیم خاصیت موجی ما شکل می گیرد.

همسفر اعظم:زمانی که شخص احساس تنهایی می کند و اجازه نمی دهد که کسی در کارهایش دخالت کند آن خاصیت ذره ای رشد پیدا می کند یا بر عکس زمانی که می خواهد به جمع برگردد و از تنهایی بیرون بیاید خاصیت موجی زیاد می شود.

سوال همسفر سمیه:بخاطر اشتباهاتم خودم را سرزنش می کنم و از هیچ چیزی لذت نمی برم؟چرا؟

خانم زهره:اگر ما جهان بینی کار میکنیم فقط باید روی خودمان کار کنیم .اگر بخواهیم جهان بینی را روی افراد دیگر کار کنیم سنگ روی سنگ بند نمی شود و باعث تخریب خودمان می شود.وقتی که روی خودت کار می کنی می بینی که چقدر منیت داشتی چقدر ...تزکیه وپالایش با درد همراه است باید این درد را بپذیریم ولی اینجا هست که نیروهای بازدارنده از حس شما بر علیه خودتان استفاده می کنند.در تزکیه و پالایش سختی کار پذیرفتن ودیدن آن صفتی است که در من وجود دارد و اگر پذیرفتم 50٪راه را رفته ام و این خیلی مهم است که ببینم ولی نا امید نشوم و به حرکت وتلاش خودم ادامه بدهم و خودم را سرزنش نکنم

اگر سرزنش کنیم خاصیت ذره ای و اعتماد به نفس مان را از دست می دهیم و نمی توانیم ادامه بدهیم.ما نباید به خاطر اشتباهات گذشته خودمان را سرزنش کنیم ما باید اشتباه می کردیم که الان متوجه شویم که نباید آن را انجام می دادیم.

ما آمده ایم تا به آخر امر خلق انسان برسیم یعنی برسیم به آنجایی که از آنجا انشعاب گرفتیم اما در این مسیراشتباهات هم جزئی ازمرحله تکامل ما است. ما اگر بخواهیم همیشه خودمان را مقصر بدانیم اشتباه است.اینقدر مطالب کنگره بسیار قوی است و آقای مهندس می گویند که اگر رهجویی حالش خرابه فقط نوشتن سی دی حال او را خوب می کند و در این سی دی ها متوجه اشتباهاتش می شود.

مثال هایی در مورد خاصیت موجی و ذره ای:

پختن غذا:وقتی می خواهیم غذای خوب بپذیم باید دو خاصیت در آن باشد، خاصیت ذره ای که مواد غذایی سالم و تازه در آن بکار ببریم و خاصیت موجی باید با عشق و با حس خوب آن غذا را بپذیم وقتی این دو با هم باشد آن وقت غذایی خوب می شود.

ورزش کنگره:خاصیت موجی اینکه بازی گروهی انجام می شود وتبادل انرژی صورت می گیرد و خاصیت ذره ای آنجایی شکل می گیرد که خودت باید به تنهایی توپ را پرتاب کنی .

تغذیه مناسب یا سیستم ایکس:غذای سالمی که می خوریم خاصیت ذره ای،افکارمثبت یا منفی خاصیت موجی ما هستند که باعث می شوند سیستم ایکس ما بازسازی شوند یا تخریب شود.

در وادی اول گفته می شود که وقتی جایی برایتان مشکلی پیش می آید و نمی توانید آن را حل کنید باید با دیگران مشورت کنید اما تصمیم نهایی را خودتان بگیرید باز آنجا خاصیت موجی و ذره ای گفته می شود.حتی انسان در خانه اش خاصیت موجی اش با محبت و عشق شکل می گیرد و باید در اجتماع برود تا خاصیت ذره ای اش شکل بگیرد.

وقتی مسافر وهمسفر وارد کنگره می شوند خاصیت موجی و ذره ای هر دوی آنها ضعیف شده و به همین علت است که هیچ وقت آرامش ندارند.مسافر خاصیت موجی اش را این طور از دست داد که حس می کند کسی او را دوست ندارد و همسفر چون می بیند که او معتاد است می خواهد همه کارها را  خودش انجام دهد و مردانگی مرد را ازش بگیرد، در صورتی که باید کمکش کند.آنجایی که گفته می شود در کار مسافر دخالت نکن بخاطر این است که اعتماد به نفس او بالا برود خیلی از ما واقعا اعتماد به نفس مسافرانمان را از آنها گرفتیم.من همسفر هم به دلیل تخریب هایی که در من ایجاد شد خیلی جاها شخصیتم ترک خورد، خاصیت موجی و ذره ای دچار تخریب شد.حالا در کنگره آمده ایم تا آنها را درست کنیم و در مورد مسافران با دخالت نکردن در سفرشان با اینکه مدیریت خانه را آرام آرام به دستشان بدهیم و بخواهیم که او تصمیم بگیرد و جایگاه مرد بودنش را، جایگاه پدر خانواده را به او بر گردانیم و این کمک می کند که خاصیت ذره ای اش شکل بگیرد و با محبتی که به او می کنیم و حس دوست داشتنی که از عمق وجودمان است و به او ابراز می کنیم خاصیت موجی اش را درست می کنیم.

ما همسفرها هم که بستر برایمان مهیا است، سر ساعت در جلسه حضور داشته باشیم،برای چه می گویند سر ساعت بخاطر اینکه با محیط هم حس شویم و آماده دریافت القائات و آماده دریافت آموزش ها شویم و آن 14 ثانیه سکوت را انجام دهیم متمرکز شویم که کجا آمده ایم و می خواهیم چیکار کنیم آن وقت آماده دریافت الهامات و القائات توسط افرادی که در کنارتان هستند شوید و بعد در لژیون در کنار همدیگر باشیم از عمق وجود همدیگر را دوست داشته باشیم و برای هم آرزو های قشنگ کنیم تا خاصیت موجی هم در ما شکل بگیرد.

گاهی اوقات ما خیلی وقتها بخاطر احساس مادری مان خیلی جاها خودمان را نادیده گرفتیم یکی از علت های اینکه خاصیت ذره ای ما ضعیف شده این است که ما خیلی جاها خودمان را نادیده می گیریم یعنی فکر می کنیم شب و روز باید به بچه و شوهر رسید و خودمان را کنار می گذاریم، آنجا هست که ما احساس نا امیدی و احساس پوچی می کنیم، احساس بی هدفی می کنیم چون هیچ وقت برای خودمان ارزش قائل نبودیم. اینجا خاصیت موجی تقویت و خاصیت ذره ای تضعیف می شود در نتیجه اصلا احساس آرامش نداریم.

کنگره می گوید تا زمانی که برای خودت ارزش قائل نشوی تا زمانی که خودت را دوست نداشته باشی تا زمانی که برای خودت وقت نگذاری نمی توانی به مسافرت کمک کنی.ما فکر می کردیم که این از خود گذشتگی است. من خودم شخصا فکر می کردم که اگر کسی مثل من مصرف کننده دارد اگر کلاس های هنری یا علمی برود یا مسافرت برود انسان خود خواهی است. اما وقتی کنگره آمدم متوجه شدم که این خود خواهی نیست این خویشتن دوستی است.خویشتن دوستی یعنی اینکه من برای جایگاه انسانی خودم ارزش قائل شوم من به عنوان یک انسان خودم را قبول داشته باشم.خودم را به خاطر اشتباهاتم سرزنش نکنم .اگر این کار را کردم خاصیت ذره ای در ما شکل می گیرد.

فکر می کردیم که زندگی همش باید غم وماتم شود و اینها همه باعث شده بود که خاصیت ذره ای در ما ضعیف شود اما در کنگره یاد گرفتیم که ما از خویشتن دوستی به دیگر دوستی می رسیم و می توانیم به دیگران کمک کنیم.وقتی ما خودمان به خودمان احترام نمی گذاریم دیگران هم به ما احترام نمی گذارند.

ما از بس خودمان را نادیده گرفتیم و هیچ سهمی در زندگی برای خودمان قائل نشدیم واقعا می بینیم که مسافر سفرش تمام شده و حالش خوب است ولی همسفرهنوز حالش خوب نیست.

مسافران ما قبل از اینکه از ما توقعات آنچنانی داشته باشند یک زن سر حال با اخلاق خوش می خواهند و زمانی من اخلاقم خوش است که به خودم اهمیت بدهم.زمانی احساس رضایت می کنیم و در چهره مان مشخص می شود که خودمان را به عنوان یک انسان دوست داشته باشیم.

ما تا زمانی که نتوانیم عشق و محبت را در خانواده مان برقرار کنیم حتی اگر به جایگاههای بالای اجتماعی هم برسیم هیچ فایده ای ندارد.

موضوع مورد بحث هفته اینده: سی دی تشخیص+ جزوه جهان بینی 1

نویسنده: همسفر الهه

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، گزارش عملکرد لژیون، سی دی موج و ذره،  

تاریخ : شنبه 12 اسفند 1396 | 02:24 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.