تبلیغات
همسفران وادی عشق - استادی دیده بان محترم آقای حکیمی در شعبه سلمان فارسی
 به نام قدرت مطلق

استادی دیده بان محترم آقای حکیمی در شعبه سلمان فارسی

با دستور جلسه: پرسش و پاسخ

بالاترین علم بشر علم زندگی است علمی که بتوانیم با آن درست زندگی کنیم وقتی قرار است درست زندگی کنم یعنی اول باید خودم درست باشم، درست رفتار و گفتار بکنم تا بتوانم یک زندگی درست و متعادل داشته باشم...

منبع: وبلاگ مسافران سلمان فارسی


پرسش و پاسخ

1-فرزند ده‌ساله‌ام را به خاطر مشکل ساییدن دندان‌هایش بر روی‌هم نزد دکتر بردم و علت را افسردگی اعلام کردند و چند نوع قرص برایشان تجویز کرده‌اند آیا با خوردن DSAP مشکل حل می‌شود؟

DSAP هیچ ربطی به افسردگی ندارد و باید ریشه این مشکل را پیدا کنید و همیشه باید به عامل توجه شود نه علامت را برطرف کنیم

2-آیا DSAP را زمان بارداری هم می‌توانیم مصرف کنیم و کودکان بالای ده سال چطور؟_برای بچه‌ها باید یک قاشق مرباخوری DSAP داده شود

3-مسافرم دو سال است که رهاشده است ولی برای درمان سیگار اقدام می‌کند ولی نمی‌تواند باید در این مورد چه‌کاری انجام دهیم؟_به گفته آقای مهندس فردی که سیگار مصرف می‌کند مثل این است که هروئین مصرف می‌کند وقتی فردی مواد مصرف می‌کند و سیگار هم می‌کشد چون مواد پایه دارویی دارد از تخریب سیگار تا حدودی جلوگیری می‌کند ولی وقتی وارد سفر دوم می‌شود مثل این است که سد مواد خراب‌شده است و تخریب سیگار چند برابر می‌شود و برای درمان سیگار نباید توجیهی باشد و بهتر است بعد از دو ماه سفر OT شروع به درمان سیگار هم بکنند و کسانی که درگیر درمان سیگار هستند این اشخاص درگیری ذهنی دارند و می‌ترسند و باید این مسئله را تمامش کند؛ و سی دی جهان ذهن استاد امین می‌تواند برای رفع این مسئله کمک کند

۴-در سی دی کلسیم آقای مهندس میگویند: جگر گاو بخورید چون ویتامین B دارد توضیح دهید؟_جگر گاو بسیار مفید است و برای کسانی که عمل باز قلب انجام داده‌اند بسیار خوب است به شرطی که به‌اندازه مصرف شود.

۵-مسافری رهاشده است ولی با توجیه اینکه مخدر ندارد مشروب مصرف می‌کند؟_وقتی یک واژه غلط را ارتباط با یک کاری قرار می‌دهیم انسان گمراه می‌شود مگر انسان تفریحی مواد مصرف می‌کند مگر انسان تفریحی سرقت می‌کند مگر انسان تفریحی خودزنی می‌کند انسان یک کاری انجام دهد که مخدرهای طبیعی مغزش را از کار بیندازد. ازنظر ما فردی که وارد سفر دوم می‌شود استفاده از الکل مانند هروئین کشیدن است و سرخانه اول برگشته است

6-چند ماهی است که مسافرم به کنگره می‌آید ولی تغییری در رفتارش ایجاد نشده است؟نباید فکر کنیم که به محض این که فردی به کنگره می‌آید کامل می‌شود برای تغییر زمان لازم است جهان‌بینی در سفر اول و دوم تعیین‌کننده رفتار و اخلاقیات ما هستند بعضی‌ها درمان می‌شوند و از خانواده طلبکار هستند و این بستگی به جهان‌بینی دارد.

7-در سی دی پاداش آقای مهندس میگویند کابوس‌ها با مرگ تمام نمی‌شوند و در دنیای دیگر به واقعیت می‌پیوندد توضیح دهید؟وقتی ساختار صور پنهانی انسان حرکتش را آغاز کرد این ساختار یک حقیقت است قبل بوده الآن هم هست و در آینده هم خواهد بود و انسان عمل کردش بر اساس تفکر و اندیشه‌اش است اندیشه و تفکر فرد است که جایگاهش را تعیین می‌کند. خداوند هم در کلام‌الله گفته است انسان نیست به‌جز آنچه کوشش می‌کند و می‌سازد از تفکر و اندیشه‌اش مانند اینکه انسان وقتی شروع به مصرف مواد می‌کند متوجه نیست ولی اول مصرف مواد را در تفکر و اندیشه‌اش شکل می‌دهد بعد آن را در عمل انجام می‌دهد به همین جهت چون این خواسته در لایه دوم است و این لایه دوم به‌واسطه لایه دوم که جسم را درگیر کرده است جسم که کنار می‌رود آن هنوز هست. نفس تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن دوباره نفس تعیین موجودیت می‌کند یک مصرف کنند که با خودش آورده است.

8-برای کم‌خونی DSAP را باید چگونه و چه مدت مصرف کنیم و افراد دیابتی باید با عسل مصرف کنند؟_روزی یک قاشق به مدت یک سال و افراد دیابتی با آب فراوان مصرف کنند.

9-چه‌کار کنیم که مسافر بعد از رهایی به کنگره بیاید؟ما همیشه نمی‌توانم کاری را انجام دهیم همه‌چیز در خانواده‌ها و جامعه بسترسازی است باید به هم دیگر امید دهیم و قضیه‌ای که خیلی مهم است افرادی که بعد از رهایی برگشت می‌خورند یا برایشان مشکل پیش می‌آید پایه‌اش جهان‌بینی در سفر اول است که بعد از رهایی خودشان را با دیگران قیاس می‌کنند که می‌خواهند به دیگران برسند ولی برگشت می‌خورد همان‌طور که درمان آهسته و تدریجی انجام شد کار هم باید به همین صورت انجام شود.

10-شب‌ها وقتی می‌خواهم بخوابم به مرگ فکر می‌کنم و هر کاری می‌کنم نمی‌توانم به این موضوع فکر نکنم لطفاً راهنمایم کنید؟بعضی‌اوقات فکر کردن به این موضوع از خود آن موضوع برای انسان عذاب‌آور می‌شود. مرگ را هر شب تجربه می‌کنیم مرگ ترس ندارد باید بدانیم این موضوع دست ما هست یا نیست چون تسلط روی این موضوع ندارم پس نباید بترسیم باید تسلیم شویم.

 11- استفاده از عصاره DSAP برای کم‌خونی به چه صورت است؟- به همان روشی که قبلاً توضیح دادم به مدت یک سال استفاده کنند.

12- بیش‌تر خواب‌هایم در مورد مردگان است و این موضوع باعث رنج برای من شده است، چه‌کار باید انجام دهم؟- این‌ها مواردی است که خودت با دست خودت برای خود فراهم می‌کنید چون دوست دارید یعنی به آن فکر می‌کنید درصورتی‌که نباید به آن فکر کنید؛ انسان نباید از همه‌چیز سر دربیاورد و اگر ظرف دانستن هر چیزی را نداشته باشد از آن‌طرف پشت‌بام خواهد افتاد.

13- آیا در زمان تیپر کردن دارو بخصوص در پله‌های آخر، استعمال دخانیات و همچنین مصرف غذاها و میوه‌ها با طبع سرد باعث تداخل در جریان درمان می‌شود و آیا تأثیری در میزان ترشح مواد شبه افیونی بدن دارد؟- درمان DST هیچ‌گونه پرهیز غذایی ندارد ولی اعتقاد دارد که هر چیزی استفاده می‌شود باید به‌اندازه باشد و این اندازه نگه‌داشتن بسیار مهم است چراکه اگر خارج از تعادل استفاده کنید تأثیرگذار خواهد بود.

14- من همیشه سی دی گوش می‌کنم و ذکر می‌گویم ولی دلم آرام نیست و همیشه منتظر اتفاق بد هستم از شما خواهش می‌کنم به من راهکاری ارائه کنید؟- عمدتاً این‌گونه افراد یک سری خواسته دارند که شاید حتی خودشان هم ندانند ولی این افراد که عموماً استرس هم دارند اصلاً به داشته‌های خودشان توجهی ندارند؛ در وادی یازدهم می‌گوید جدال برای به دست آوردن بود ولی برای نگهداری چندان نیرو به خرج نمی‌دادند، فرد در سفر اول بسیار تلاش می‌کند و وارد سفر دوم می‌شود ولی وقتی به سفر دوم رسید کنگره را رها می‌کند یعنی جدال کرده به دست آورده ولی برای او عادی شده؛ درصورتی‌که نباید این‌گونه باشد؛ مثل‌اینکه در اسفندماه خانه را نوسازی کرده این‌همه خرج کرده بعد خیلی زود برایش عادی می‌شود و برای نگهداری آن چندان نیرو به خرج نمی‌دهد؛ یا مثل کسی که تلاش می‌کند خودش را لاغر می‌کند و بعد از مدتی آن را از دست می‌دهد؛ آیا تابه‌حال یک فرد دیالیزی را دیده‌اید که چه زجری می‌کشد و اگر ببینی آن‌وقت قدر کلیه‌ات را می‌دانی، اگر یک بیمار قلبی را ببینی درحالی‌که خودت به‌راحتی ورزش می‌کنی و فوتبال بازی می‌کنی آن‌وقت قدر داشته‌هایت را می‌دانی؛ ما خیلی چیزها داریم که نمی‌بینیم و وقتی داشته‌هایمان را نمی‌بینیم آن‌وقت نداشته هایمان می‌گردیم و این آرامش ما را به هم خواهد ریخت.

15- آیا برای سفر اولی که مصرف‌کننده هروئین و شیشه بوده است حجامت خوب است؟- خیر در سفر اول اصلاً انجام نشود.

16- آیا هر اشتباهی انسان در زندگی‌اش انجام دهد قابل جبران است؟- بله کاملاً قابل جبران است.

17- هم‌سفری هستم که مسافرم از وقتی درمان شده به کنگره نمی‌آید، چه‌کار کنم؟- مسافر شما ازلحاظ جسمی درمان شده ولی در تفکر و اندیشه مشکل دارد بهتر است از افرادی که مسافرتان از آن‌ها حرف‌شنوی دارد استفاده کنید.

18- زمانی که ما در خواب ناظر خودمان هستیم و خودمان را می‌بینیم که مشغول کاری هستیم آیا این نفس است یا روح؟- این نفس است.

19- آیا همه معتادان دروغ می‌گویند؟ چگونه می‌توان به یک معتاد اعتماد کرد؟ مسافر من تابه‌حال چند بار به کمپ رفته والان دو ماه است که به کنگره می‌آید ولی من امیدی ندارم لطفاً به من یک راهکاری بدهید که چه‌کار کنم؟- باید صبر کنید؛ کسی که معتاد می‌شود یک مثلثی را شکل می‌دهد: دروغ؛ توجیه و انکار و عوض شدن این زمان می‌برد و مهم‌تر این‌که وقتی انسان یک بیراهه را به‌جای راه انتخاب می‌کند به مقصد نمی‌رسد و داخل کمپ چگونه می‌خواهند اعتیاد را به او توضیح دهند فقط می‌گویند که شما معتادید و مصرف نکنید تا خوب شوید درحالی‌که باید برای او توضیح دهند که شما در اثر مصرف تریاک طی یک تا سه سال مواد مخدر بیرونی را جایگزین مخدرهای درونی مغز کردید و وقتی مواد را قطع کنید دیگر کارخانه‌های مخدر مغز کار نمی‌کنند و کل سیستم شما دچار مشکل می‌شود و فکر نکنید که بعد از بیست روز آبریزش بینی ما قطع‌شده شما دیگر خوب شده‌اید درحالی‌که مصیبت بعدازآن تازه شروع می‌شود و می‌بینیم که همه بعدازآن برگشت می‌کنند بعد به آن فرد می‌گویند که اراده نداشته‌ای درصورتی‌که راه غلط بوده است پس صبر کنید و به او اعتماد داشته باشید شما از مجری چیزی را بخواهید که بتواند اجرا کند، شما از مجری چیزی را می‌خواستید که نمی‌توانست اجرا کند ولی در روش DST می‌تواند کاملاً اجرا کند و شما هم به‌جای سو ظن و ناامیدی به او انگیزه و امید بدهید.

20- بااینکه همیشه امید به رحمت الهی دارم ولی به دلیل نداشتن حس و انرژی حال خوبی ندارم برای بهتر شدن این موضوع چه پیشنهادی می‌کنید؟- سی دی امید و ناامیدی آقای مهندس و سی دی ناامیدی از آقای امین و سی دی شکل‌گیری نیروها و سی دی قیاس و سی دی احترام و پادزهر که این سی‌دی‌ها خیلی می‌تواند کمک کند و وقتی گوش می‌کنیم باید بنویسیم و گوش کردن تنها کفایت نمی‌کند، زمانی هست که کمک راهنما به ره‌جو می‌گوید سی دی گوش می‌کنی، می‌گوید بله داخل ماشین حین رانندگی گوش می‌کنم ولی من می‌گویم پس وقتی تو ماشین سی دی گوش می‌کنی پس کی رانندگی می‌کند، تو ماشین جای سی دی گوش کردن نیست، حتماً باید مستقر بشوید و تمرکز کنید و سی دی بنویسید.

21- اگر می‌شود اجازه‌ تأسیس شعبه شهر رضا را از آقای مهندس بگیرید:- عزیزان یک‌چیزهایی هست که قابل‌گفتن در جمع نیست اگر به ساختار کنگره و مؤسس آن ایمان‌دارید و قبول دارید و احترام می‌گذارید خب اگر قرار باشد شعبه‌ای درجایی تأسیس شود ما خودمان خیلی بیشتر از اعضا قلبمان می‌تپد تا در آنجا شعبه‌ای تأسیس کنیم و اگر می‌خواهید به کنگره 60 اصفهان لطمه بزنید تقاضای اضافه کردن شعبه کنید این را خیلی جدی و سربسته می‌گویم و تا 5 سال آینده اگر خود آقای مهندس بگوید لژیون جدید بزنیم من مخالفت می‌کنم، این اضافه کردن شعبه همین‌جوری که نیست که همان‌طور که صور آشکار دارد صور پنهان هم دارد ما نمی‌خواهیم که به کنگره لطمه بزنیم.

22- من سی دی بخشش را گوش کردم ولی متوجه نشدم چگونه باید ببخشم؟- شما باید چند بار سی دی را گوش کنید تا راهکار را پیدا کنید شما چون از قبل قضاوت کردی که نمی‌توانم ببخشم راه را پیدا نکردید ولی اگر در فکر این باشید که چگونه ببخشم راه را پیدا خواهید کرد.

23- آقای مهندس فرمودند که یکی از جهان‌هایی که در آن زندگی می‌کنیم جهان ذهنی است؛ من چه‌کار باید بکنم که درگیر این موضوع نشوم اکنون‌که شما صحبت می‌کردید به شما گوش می‌کردم ولی ذهنم جای دیگری است؟

- تمرکز کردن؛ توصیه می‌کنم به این افراد که شروع کنند قسمت‌هایی از کتاب 60 درجه را حفظ کنند در مدت‌زمان طولانی و این باعث می‌شود که کم‌کم تمرکز زیادتر شود و دوم این‌که با صدای ملایم موزیک یا رادیو شروع کنید به کتاب خواندن و اگر در مدت‌زمان طولانی این کار را انجام دهید کم‌کم عادت می‌کنید که در محیط شلوغ هم بتوانید به‌راحتی تمرکز کنید.

24- چه‌کار کنم که در سفر دوم رابطه‌ام با کنگره قطع نشود؟ خدمت کنید؛ قدر گوهری که به دست آورده‌ای را بدان و خدمت کن. وقتی یک ماشین در حال حرکت است برای این‌که به عقب برگردد اول باید بایستد بعد به عقب برگردد و مسیر حرکت انسان هم همین‌طور است انسانی را که می‌خواهند به عقب برگردانند اول متوقفش می‌کنند یعنی اول می‌گویند کنگره نرو و آموزش آن را متوقف می‌کنند بعد یک سری آموزش به او می‌دهند بعد می‌گویند که چه‌کار کن.

25- خواب در زندگی روزمره چه تأثیری دارد و بهترین ساعت خواب چه ساعتی است و خواب در طول روز چطور است؟ در طول روز خواب توصیه نمی‌شود و در شب بهترین ساعت از ده شب تا شش صبح بهترین ساعت خواب است.

26- من حدود هجده ماه است که رهاشده‌ام ولی هنوز مشکلات گوارشی مانند نفخ و معده درد دارم چه‌کاری باید انجام بدهم؟ بعضی افراد مشکل گوارش دارند و بعد از مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌ها گفته می‌شود که سالم است و در این حالت یعنی این‌که از یکجایی فرمان غلط می‌گیرد و آنجایی که فرمان غلط می‌دهد تفکر و اندیشه و اعمال آدم است؛ آدم‌های خشمگین و افرادی که استرس و ناامیدی دارند گوارش به‌هم‌ریخته‌ای دارند و خود من تا پنج سال بعد رهایی این مشکل را داشتم و از دارو هم نتیجه‌ای نمی‌گرفتم و بعد پنج سال فهمیدم که از خشم است و از وقتی‌که سعی کردم خشمم را کنترل کنم مشکل حل شد.

27- چرا استانداردسازی درمان در کنگره انجام می‌گیرد؟ آیا برای ورود به کنگره باید حکم صادرشده باشد؟ و اگر حکم صادر شد پس سخت‌گیری برای استانداردسازی به چه دلیل است؟ بله ازنظر ما برای تغییر باید حکم باشد چراکه اگر حکمی نباشد تغییر هم صورت نمی‌گیرد و سخت‌گیری به این دلیل که گیلاس وقتی رسید باید آن را بکنی و اگر زیاد از حد بماند به چیزی تبدیل می‌شود که دیگر به درد کسی نمی‌خورد و وقتی می‌پرسی که استانداردسازی برای چیست مثل این است که بگویی برای بارداری هر کس هرچقدر که دوست دارد باشد درحالی‌که یک فرایند استاندارد دارد.

28- آیا روش درمان کنگره برای درمان شیشه هم مؤثر است؟ قبلاً در کنگره هر راهنمایی یک اتیکت داشت که بر روی آن نوشته بود که در چه زمینه‌ای تخصص دارد ولی بعداً این سؤال پیش آمد که آیا جراح قلب اول بر روی قلب خودش جراحی می‌کند تا کارآزموده شود؟ از طرفی وقتی ما منشأ اشکال را می‌دانیم این‌که ما تقسیم‌بندی کنیم ما را به بیراهه می‌برد؛ ادعای کنگره این است که هر ماده مخدری که انسان مصرف کند مخدرهای طبیعی بدنش را از کار می‌اندازد و برای راه‌اندازی مجدد این مخدرها هیچ داروی غیر از تریاک مؤثر نیست و حالا مصرف شیشه یا هرویین یا حشیش یا از هر نوعی که باشد، ما باید ببینیم که کجا را می‌زند، ما به علامت کاری نداریم باید عامل را پیدا کنی، وقتی عامل را بگیری علامت هم می‌رود، ما در کنگره کمک راهنماهای زیادی داریم که قبلاً مصرف شیشه داشته‌اند و اگر آن‌ها توانستند حتماً شما هم می‌توانید.

29- برای وارد شدن به مرحله تسلیم که در وادی پنج گفته‌شده شرایط لازم چیست؟ دوری کردن از ضد ارزش‌ها در عمل و انجام فرمان‌ها الهی؛ وقتی فردی به تسلیم می‌رسد دیگر نفع خودش معنی ندارد و فقط دستور را اجرا می‌کند.

30- چرا کنگره در صداوسیما تبلیغ نمی‌کند؟ برای این‌که مراجعه‌کننده خیلی زیاد خواهد شد؛ برای ما کیفیت کار خیلی مهم است ما می‌خواهیم فرد درمان شود نه این‌که زخمی شود؛ درمان یعنی این فرد بعد از رهایی در انبار مواد باشد ولی برای او اتفاقی نیفتد.

نگارش : مسافر مجید ، مسافر سعید

ویرایش : مسافر فرزاد

منبع: وبلاگ مسافران سلمان فارسی
طبقه بندی: مطالب آموزنده، 

تاریخ : شنبه 23 دی 1396 | 11:58 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.