تبلیغات
همسفران وادی عشق - دلنوشته
به نام قدرت مطلق الله

تشنهٔ آموزش


کاری که این مکان با او کرده ؛چیزی شبیه به معجزه است. می گویند انسانها را نمی توان تغییر داد مگر اینکه خود بخواهند ولی من میگویم  اگر به حال خود بود؛ شاید اکنون در شرایط بدتری بسر میبرد


آنچه در باورش نمیگنجد این است که انسان بهم ریخته ای که توان جمع کردن فکر خود را نداشت و فکرش در پس کوچه های بدبختی و ناامیدی و حسرت و... پرسه میزد ؛ اکنون تشنه  آموزش و تعلیم در پرتو آسایش بدست آمده؛ است. و خدا را شاکر میباشد که شکر شکر شکر  لایق این لطف الهی قرار گرفته که بتواند با وجود اینکه مشکلاتش هنوز تا حدودی همان مشکلات است ولی بتواند سر وسامانی به خود وزندگی اش بدهد.     

دیگر از آ ن بیقراری ها خبری نیست ؛دیگر با نفرت در آینه نگاه نمیکند ؛دیگران را برای بدبختی خود مقصر نمی داند .قبلا هر گاه میخواست دو کلمه با کسی صحبت کند یا از خود دفاع کند؛اشک امانش نمیداد و توان مقابله با این در غلطان را نداشت . اکنون او میتواند به دیگران کمک فکری مثبت  بدهد و نزدیکانش متوجه تغییرات مثبت او شده اند.کسی که دلش برای هیچ کس تنگ نمیشد اکنون  نه تنها برای دوستانش دلتنگ میشود بلکه  آنها و بقیه همدردان خود را از صمیم قلب دوست دارد. با شادی آنها شاد میشود وبا ناراحتی آنها ناراحت .

کاری که این مکان با او کرده ؛چیزی شبیه به معجزه است  .می گویند انسانها را نمی توان تغییر داد مگر اینکه خود بخواهند ولی من میگویم  اگر به حال خود بود ؛ شاید اکنون در شرایط بدتری بسر میبرد

حال او مانده است که چگونه میتواند  قدری از این موهبت را جبران کند  . هر چه فکر میکند میبیند نمیتواند بدرستی زکات  بدست آورده هایش را بپردازد مگر اینکه حداقل حرمتها را رعایت کند  وسعی کند یک نمونه کوچکی از این مجموعه عظیم باشد و آموخته هایش را کاربردی کرده و سعی در پیشرفت و ارتقا درجه خویش داشته باشد.

باشد که خداوند بیش از پیش یاری کند.

با احترام؛ همسفر فهیمه الف 

 
طبقه بندی: دلنوشته، 

تاریخ : جمعه 22 دی 1396 | 12:18 ق.ظ | نویسنده : فهیمه الف | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.