تبلیغات
همسفران وادی عشق - گزارش عملکرد لژیون ( سی دی گلریزان )تاریخ 1/8/96

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ ۰1/۰8/96 لژیون هشتم همسفران شعبه شیخ بهایی با حضور جمعی از همسفران و استادی خانم زهره و دبیری همسفر افسانه با دستور جلسه: سی دی گلریزان  آغاز به کار نمود.

اگر گاهی بخشیدن قسمتی از مالمان برایمان سخت است به خاطر بی ایمانی ماست می ترسیم نکند این پول را بدهم و نتوانم دیگر بدست بیاورم انسانهای بی ایمان می ترسند . چون ایمان ندارند که وعده خداوند دروغ نیست. در هستی امکان ندارد تو چیزی را بدهی و نستانی. این قانون هستی است که در مقابل هر چیزی که می دهیم می ستانیم... .


در ابتدا آزمون داخلی لژیون برگزار گردید.

خانم زهره: ما در کنگره در بخش همسفران چیزی به نام دارو نداریم که به کسانی که حالشان بد است بدهیم تا خوب شوند  تنها داروی ما همین امتحان گرفتن ها، نوشتن سی دی ها و مطالعهٔ متون کنگره٬ مشارکت کردن و... است که حال ما را خوب میکند. امتحان گرفتن ها را به این دید بدهید که برای حال خوب خودم امتحان می دهم. پس وقتی می خوانید با عشق بخوانید و از خواندن لذت ببرید و اگر از خواندنتان لذت نمی برید بدانید جایی از کارتان اشکال دارد.

در ادامه به خانم حکمت عزیز و فرزانه عزیز  و زهرای عزیز بابت قبول در آزمونی کمک راهنمایی تبریک گفتند و از این که لژیون ما را برای کار ورزی انتخاب کردند ابراز خوشحالی کردند.

سی دی گلریزان

همسفر مهتاب : در ابتدای آقای مهندس پیامی خواندند اگر بنایی آباد باشد امّا ساکنین آن خراب باشند، بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود. اما ساکنین آباد در بناهای خراب و یا ویرانه‌ها را هم می‌توانند احیا نمایند.

وقتی من از نظر روحی٬ روانی آشفته باشم اگر بهترین زندگی را داشته باشم باز هم آشفته ام اما اگر کمترین امکانات داشته باشم و روح و روانم آرام باشم می توانم بدترین امکانات را و ویرانه ترین بناها را آباد کنم.

خانم زهره : یک برداشت از این جمله این است که هر انسانی ساکن شهر وجودی خودش است حال اگر این ساکنین به هم ریخته باشند می توانند این جسم را خراب کنند.

  چه کسانی انسانهای به هم ریخته ای  هستند که میتوانند جسم خودشان را خراب کنند ؟

همسفر فرزانه: انسانهای ناامید ، وقتی به هیچ چیز امید ندارند دست به هیچ کاری نمی زنند راکد میمانند و می گویند من توانایی انجام کاری را ندارم و به پس رفت خواهند رفت و به عمق تاریکی ها می مانند و مثل آبی که می ماند و به مرداب تبدیل می شود.

همسفر حکمت : انسانهای به هم ریخته یا  از لحاظ روحی  به هم ریخته اند یا از  لحاظ جمسی مثل تغذیه ناسالم که وقتی ویتامین کمی داریم باید غذای خوب  مرتبط با کمبود ویتامین را تهیه و آن را جبران کنیم پس ابتدا باید جسم را اصلاح کنیم .پس ما می توانیم به انواع مختلف بلد و شهر وجودیمان را خراب کنیم.

خانم زهره: در اینجا گفته می شود ساکنین به هم ریخته می توانند جسم را خراب کنند حتی اگر جسم سالم داشته باشند.دقت کنید  وقتی ما حالمان  خراب باشد٬ فکر منفی کنیم٬ نا امید باشیم اصلا به تغذیهٔ خود اهمیت نمی دهیم و حوصله اینکه یک غذای خوب را بپزیم نداریم و فقط می خواهیم یک چیزی طبق وظیفه پخته باشیم و اصلا مهم نیست آیا این غذا ویتامین های مورد نیاز بدنم را تامین می کند یا نه؟

آقای امین  در سی دی تغذیه در رمضان می فرمایند دو چیز در پختن غذا اهمیت دارد یکی خاصیت موجی و دیگری  خاصیت ذره ای. خاصیت ‌ذره ای یعنی موادی که من باید در آن غذا بکار ببرم و از مصالح مناسب و از مواد سالم و تازه استفاده کنم و خاصیت موجی یعنی حسی که من با آن غذا را درست می کنم. با چه حسی غذا درست می کنم بسیار مهم است آیا من غذا درست می کنم که رفع تکلیف کرده باشم یا واقعا با حس قشنگ این کار را انجام می دهیم .حال کسی که به هم ریخته نباشد می تواند این کار ها را انجام دهد.

پس حس هم در پختن غذا نقش مهمی دارد به عنوان مثال گاهی وقتها که ما مهمان داریم چون با حس ترس غذا را درست می کنیم که نکند خراب شود نکند مورد تایید واقع نشود و .... غذای ما خیلی خوب نمی شود.

آقای امین می گویند چرا جوانان امروز ما دنبال فست فود و غذاهای آماده هستند چون حس ها آلوده شده است٬ مزاجها تغییر کرده است. پس این افراد باید روی حسشان کار کنند و مادران هم باید در پختن غذا دو پارامتر حس و مواد سالم را در نظر بگیرند تا فرزندانمان را به سمت خانه بکشانیم.

همسفر حکمت س: وقتی خاصیت موجی باشد بدون گفتن و بدون اینکه حسمان را نشان بدهیم در پخت غذا نشان داده می شود و وقتی ما غذای آماده از بیرون می خریم قطعا فرزندانمان متوجه می شوند  که غذای مادر در منزل بهتر است.

همسفر مهتاب : طب سنتی خوب و مفید است ولی وقتی درست استفاده شود ولی بعضی از طب سنتی به یک نحو دیگر استفاده می کنند مثلا می گویند ابوالفضل درمانی یا کسی که مرگ مغزی شده بود و می خواستند اعضای بدنش را اهدا کنند و کسی گفته بود که قطره 124 هزار پیغمبر داریم که بچتون را خوب می کند. آقای مهندس می فرمایند ما اعتقاد به اهل بیت داریم ولی از اسم اهل بیت برای منافع مالی خودتان سوء استفاده نکنید.

جمله ای که آقای مهندس به آن تاکید می کنند که غذای ما دوای ماست ودوای ما غذای ماست  یعنی ما اگر بدانیم چه غذایی می خوریم و چه استفاده هایی برای بدنمان دارد مثلا کسی که کم خونی دارد به جای قرص آهن می تواند با تغذیه درست کم خونی اش را برطرف کند و از غذاهایی که ویتامین آ دارد مثل هویج استفاده کند .

خانم زهره: در مورد اینکه خیلی ها از اسم ائمه سوء استفاده می کنند٬ این موضوع خیلی رایج است که ما در طول سال چقدر کارهای ضدارزشی انجام می دهیم اما شاید ده شب در محرم مراسم دعا و روزه می رویم و از ائمه می خواهیم که شفاعتمان کنند. من یک مثالی می زنم: بعضی اوقات راهنما احساس می کند رهجویی دارد که خیلی خوب عمل می کند هرچه راهنما و مرزبان ها گفته اند عمل کرده است٬ هیچ وقت غیبت نداشته حال مشکلی پیش آمده و رهجو نتوانسته سه جلسه به کنگره بیاید قانون کنگره این است که این رهجو از لژیون حذف شود حال راهنما به مرزبان می گوید که رهجو کسی است که دو سه سال است مرتب آمده و خوب بوده اینجا یعنی راهنما شفاعت رهجو را  می کند در واقع  تلاش خود شخص و خوبی خودشخص باعث شده که اشتباهش نادیده گرفته شود. وقتی گفته می شود که ائمه در روز قیامت شفیع ما شوند موقعی است که آنقدر بنده خوبی بوده و کارهای خوبی کرده و از دستورات الهی پیروی کرده آن موقع ائمه شفاعت ما را می کنند.

همسفر مهتاب: ما خیلی اوقات غذاها را می گذاریم تا فاسد شود و بعد استفاده می کنیم مثلا سبزی های فریزری که مدتها می ماند و یا اینکه خوک غذا را می گذارد تا فاسد شود و بعد استفاده کند یا سوسمار یا کوروکودیل طعمه اش را می گذارد تا فاسد شود و بعد استفاده می کند و ما انسانها هم همین کار راداریم انجام می دهیم ما باید سعی کنیم هر چیزی را در فصل خودش استفاده کنیم و از غذاهای فریز شده استفاده نکنیم .

خانم زهره : چرا ما این طور شده ایم که خیلی از  غذا ها  را نمی خوریم ؟چون مزا ج هایمان تغییر کرده است . حال چرا مزاج ها تغییر کرده است ؟ چون حس ها عوض شده است .

همسفر فهیمه الف: مهم نیست که غذایی که می خوریم حتما گران قیمت باشد غذا از نظر کیفیت باید سلامت باشد مثلا بادمجان سرخ شده را در فریزر قرار می دهیم و بعد از شش ماه می خواهیم آنرا استفاده کنیم و این بی احتیاطی ها را انجام می دهیم و چیزهایی که برای بدنمان ضرر دارد را استفاده میکنیم بعد هم یک سری افراد با مصرف سیگار و تریاک تخریب اضافه تری وارد جسم خودشان می کنند و باعث می شود که ساکنین بی لیاقتی که در جسم به وجود می آید باعث تخریب شهر وجودی شود و از تغذیه ناسالم است که بسیاری از افکار واندیشه ها مثل ناامیدی ، خیال بافی تصویر منفی سازی ،عدم اعتماد به نفس و خودش را قربانی فرض کردن و...  این جور افکار توانایی های خراب کردن جسم را  پیدا میکنند و جسم را روبه نابودی می برند .

خانم زهره : انسان با افکار منفی جسمش را داغون می کند یعنی وقتی انسان جسمش داغون می شود بالاتبع روان و جهان بینی اش هم داغون میشودحال انسانی که جهان بینی اش خراب می شود طعمه خوبی است برای نیروهای بازدارنده .یعنی انسانی که جسمش سالم است و پر انرژی به راحتی در  دام نیروهای بازدارنده نمی افتد پس جسم خیلی مهم است . یکی از دلایلی که ما باید جسم سالم داشته باشیم این است که به راحتی در دام نیروهای بازدارنده نیفتیم .

همسفر فهیمه الف: در مورد ساکنین خانواده هم به همین منوال است اگر ساکنین خانواده افرادی فهیم باشند می توانند خانه را آباد و رو به آبادانی ببرند و کسانی که نمی خواهند از آگاهی استفاده کنند حتی خانه شیک و لوکس هم به ویرانه تبدیل می کنند و این مهم نیست که حتما انسانها باید پول دار باشند تا آبادانی را انجام دهند انسانهایی هستند که پول دار نیستند اما با تدبیرشان ثروت را به وجود می آورند.پس ساکنین مهم است نه ثروت

خانم زهره : چرا گفته می شود مهم نیست که ساکنین ثروتمند باشند یا نه؟

چون ثروت چیزی است که شما می توانید بدست آورید اگر ساکنین آبادی باشند ثروت را می توانند به وجود آورند اگر حس می کنید آدم خوشبختی نیستید اگر خودتان را درست کنید می توانید خوشبخت باشید چون خوشبختی و ثروت چیزی است که باید به وجود آورد چیزی نیست که از قبل باید به من برسد حال برای این کار باید چکارکنیم ؟ باید دیدگاهمان را عوض کنیم ما با باورهایمان زندگی می کنیم فکر می کنیم خانه ای آباد است که ثروتمند است چون با این باور زندگی می کنیم هیچ وقت احساس خوشبختی نمی کند حال بایددیدگاهمان را چرخشی بدهیم و دیدگاهمان را درست کنیم .

اگر در کنار کسی زندگی میکنید و احساس می کنید که خوشبخت نیستید برگردید به خودتان ببینید چه اشکالاتی در خودتان وجود دارد چرا از کسی که دوستش دارید لذت نمی برید چرا ؟ اگر دیدگاه را عوض کنید لذت می برید اگر بدانید خداوند هر کسی را که  شما می خواهید به شما نمی دهد هرکسی که نیاز دارید برای تکامل به شما می دهد آن موقع می بینید چقدر دوستش دارید. خداوند همسرم را به من داده چون لازم ونیاز برای تکامل دارم همین باعث می شود دید  و جهان بینی ما عوض شود یعنی دیدگاه عوض شدن و بعد هم لذت بردن از زندگی .

همسفر زهره م: به پیامبر اکرم گفتند که چطور می توانیم یک همسر خوب انتخاب کنیم ؟گفتند اگر من دعا کنم جبرئیل و اسرافیل و.. دعا کنند جز آن چیزی که خداوند برایتان مقدر کرده است برایتان اتفاق نمی افتد خداوند به ظاهر و باطن شما و به پیشینه شما نگاه می کند و همسری را برای شما انتخاب می کند که برای رشد و تکامل شما باشد و خداوند به خاطر اینکه ما ارتقا پیدا کنیم ما را درکنار این مسافران حال خراب گذاشته است.

همسفر فهیمه الف :  مصداق ساکنین آباد در کنگره هست اگر افرادی که در کنگره هستند افرادی فعال باشند و تلاش کنند می تواند شعبه شان رهایی بیشتری باشد و پیشرفت داشته باشند و اگر راهنما و رهجو ها به قوانین احترام نگذارند ساکنین خراب هستند و آقای مهندس با این شعب برخورد می کنند .

برداشت همسفران از سی دی گلریزان

همسفر الهه : آقای مهندس می فرمایند در قدیم یک سری رسم و رسوماتی بود که نسل جدید این رسومات را از بین بردند در قدیم رسم گلریزان بود و کسی که مشکلی داشت یا مریضی داشت که برزگان شهر در زور خانه جمع می شدند و مبلغی را به آن شخص می دادند که مشکلش برطرف شود. یا کسی که زندانی افتاده بود را از زندان در می آوردند. قبلا دستور جلسه لژیون مالی بود ولی امسال اسم دستور جلسه را گلریزان گذاشتیم که بتوانیم  برای آیندگان شعب جدید راه اندازی کنیم و همچنین برای آکادمی که مهلت اجاره آنجا تمام شده و باید جایی را اجاره کنند مکانی را تهیه نماییم و جایی باشد که سکونت اطرافش نباشد و همه باید کمک کنند.

همسفر زهره م: من سال گذشته مشکل مالی داشتم و پولی را پس انداز کرده بودم ولی در زمان گلریزان تصمیم گرفتم پولم را به کنگره بیاورم و به کنگره کمک کنم وقتی کمک کردم بعد از چند روز چند مشتری خیلی خوب داشتم که چند برابرش پول رادر آوردم و فهمیدم که اگر کمکی به کنگره بکنم و بدانم که اینجا دردمندترین انسانها می آیند و پرورش پیدا میکند و آنقدر مقدس است که انسانهای مرده احیا می شوند و برکتش را در زندگی خودم می بینم.

همسفر حکمت س : من سال گذشته اطلاعی از دستور جلسه نداشتم و می گفتم خدایا من این پولی را برای کاری  کنار گذاشتم بدهم یا نه؟ ولی کمک کردم و به یک هفته نگذشته پولی که برای جای دیگر گذاشته بودم جور شد و این باعث شد که  من امسال از هفته قبل برای هفته گلریزان برنامه ریزی کنم.

همسفر افسانه : اینجا بنایی است که افراد اینجا ساکنین آن هستند و اگر بخواهم که این بنا باشد وظیفه خودم می بینم که کمک کنم و  اگر بخواهم بدانم آموزش هایی که دیده ام هدر نرود و ناسپاسی نکنم باید کمک کنم و نبردی بین من و نفسم باشد و اگر عاقل باشم و خواسته نفسم را کنار بگذارم کمک می کنم .

خانم زهره : ما د رکنگره یاد گرفتیم که هر کاری می کنیم باید بدانیم علتش چیست مثلا وقتی می خواهیم دروغ نگوییم باید علت آن را بدانیم. دلیل اینکه بعضی اوقات کاری را می خواهیم انجام دهیم ولی نمی توانیم چون دلیلش را نمی دانیم اگر ما می خواهیم چیزی را ببخشیم باید بدانیم برای چه می خواهیم ببخشیم، بخشیدن ما به چه درد ما می خورد، اگر با آگاهی و حس قشنگ ببخشیم آن موقع برای ما لذت دارد و اما اگر با ناآگاهی ببخشیم حس قشنگی هم نداریم.

اگر گاهی بخشیدن قسمتی از مالمان برایمان سخت است به خاطر بی ایمانی ماست می ترسیم نکند این پول را بدهم و نتوانم دیگر بدست بیاورم انسانهای بی ایمان می ترسند . چون ایمان ندارند که وعده خداوند دروغ نیست. در هستی امکان ندارد تو چیزی را بدهی و نستانی. این قانون هستی است که در مقابل هر چیزی که می دهیم می ستانیم . انسان بی ایمان مثل یک بیابان است که هر چه در آن بکاری و هر چه به آن آب دهی باز چیزی به تو نمی دهد٬ اما انسانهای با ایمان مثل زمین حاصلخیزی هستند که اگر مقدار کمی هم آب به آنها بدهیم چندین برابر آن را به ما می دهند. حال در مقابل آنچه کنگره به ما داده اگر بخواهیم بازپرداختی نداشته باشیم٬ مثل همان بیابان هستیم.

حال چرا می بخشیم ؟ چون لذت می بریم، به آرامش می رسیم ،قدردارنی می کنیم ما  می بخشیم تا خودمان را بدست آوریم. باید ببخشیم و با آگاهی ببخشیم .انسان با بخشش ،حس مفید بودن را بدست می آورد.گاهی ما نیاز نداریم جایگاه و مقام و ثروت داشته باشیم ولی نیاز داریم حس مفید بودن داشته باشیم .

یکی دیگر از دلایلی که نمی توانیم ببخشیم؛ ندیدن هاست وقتی من نمی بینم و درک نمی کنم که کنگره چه چیزی به من داده است. وقتی که درک نکردم که کنگره مکان مقدسی هست نمی توانم ببخشم من باید ببینم و درک کنم. بالاترین درد بی حسی است یعنی نمی بینیم این همه خدمتی که به ما می کنند.

همسفر افسانه : بی تفاوتی یک بیماری است وقتی انسان بی تفاوت باشد ضررش به خود شخص بر می گردد.

موضوع مورد بحث هفتهٔ آینده: ادامه بحث گلریزان + سی دی پادزهر و اعتیاد و مراسم آیینی

نویسنده: همسفر رویا

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: کنگره ۶۰، سی دی گلریزان، گزارش عملکرد لژیون،  

تاریخ : چهارشنبه 3 آبان 1396 | 11:16 ق.ظ | نویسنده : همسفر رویا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.