کنگره برای درمان و ریکاوری و بازتوانی فرد مصرف کننده بستر بسیار خوبی می باشد که با درست حرکت کردن ، این سیستم بازسازی شده و بدلیل اینکه شخص نیاز به این مواد از بیرون ندارد هیچ وسوسه و کمبودی ندارد .


دستور جلسه اول: در مورد سیستم ایکس می باشد که دلیل این نام مجهول بودن این سیستم است. در ریاضیات موقعی که ما دنبال جوابی هستیم از کلمه ایکس استفاده می کنیم ، ولی در مقوله اعتیاد چیزی که با آن روبرو هستیم سیستمی هست که در موجودات ، بخصوص انسانها وجود دارد . در هر انسانی یک سیستمی وجود دارد به نام سیستم عصبی که در کل بدن می باشد و تشکیل شده است از مغز نخاع و رشته های عصبی که در تمام بدن پخش شده است که این سیستم عصبی کار خاصی انجام می دهد و مسئول اجرای اکثر دستوراتی است که در مغز انجام می شودوبدلیل ناشناخته بودن آن به سیستم ایکس نامگذاری شده است .


 هرمونها و مواد شیمیایی که در بدن ما ساخته می شود در مواقع خاص به مقدار مشخصی به بدن داده می شود تا باعث تعادل بدن شود بطور مثال وقتی می خواهیم بخوابیم باید در بدن ما اسید کولین ، دوپامین و آدرنالین به میزان مشخص ترشح شود تا بتوانیم بخوابیم و بموقع بیدار شویم وقتی می خواهیم بخندیم باید دینورفین و اندورفین ترشح شود یا دوپامین ترشح شود تا از چیزی لذت ببریم .اکسیتوسین هرمون عشق است که تا در بدن ما ترشح نشود احساس وابستگی به ما دست نمی دهد و نمی توانیم دوست داشتن را بفهمیم تمام این حالات بستگی به درست کار کردن یا کار نکردن این سیستم در بدن ما دارد یک فرد مصرف کننده بدلیل بهم ریختگی که با استفاده از مواد مخدر در بدن خود بوجود آورده  نمی تواند دوست داشته باشد ، بخندد ، گریه کند و عشق بورزد ولی با متد دی اس تی اگر در زمان مشخص و داروی اوتی به میزان مشخص درست سفر کند این سیستم بطور کامل بازسازی می شود و شخص به تعادل کامل می رسد.


 کنگره برای درمان و ریکاوری و بازتوانی فرد مصرف کننده بستر بسیار خوبی می باشد که با درست حرکت کردن ، این سیستم بازسازی شده و بدلیل اینکه شخص نیاز به این مواد از بیرون ندارد هیچ وسوسه و کمبودی ندارد و می تواند به راحتی به زندگی و امورات خود برسد و پرونده اعتیاد او برای همیشه بسته می شود.


واما دستور جلسه دوم:
پنجمین سال رهایی و آزاد مردی مسافر مهدی و همسفرشون خانم زهره  که هر دو عزیز از خدمتگذاران خوب کنگره هستند و الگوهایی هستند برای حرکت کردن افرادی که وارد کنگره می شوند  را خدمت آقای مهندس دژاکام و همه شما تبریک عرض می کنم . آقا مهدی ۲دوره  مرزبان بودند و خدمات زیادی انجام دادند و موقعی که ما دنبال شعبه برای اجاره بودیم این عزیز به اتفاق یکی از دوستان اجاره یکسال شعبه را پرداخت کردند و باعث شدند که شعبه شیخ بهایی تاسیس شود.

پس از سخنان استاد، مشارکت‌های مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 پنجمین سالروز رهایی و آزادی مسافر مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر مسافر مهدی
آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره ، تخریب ۱۳ سال ،  مدت ۱۳ماه به راهنمایی راهنمای عزیزم آقای مجید اعتباریان سفر کردم و الان هم ۵سال است که آزاد و رها هستم .
آرزو مسافر مهدی:


آرزو می کنم پرچم کنگره بر قله های مرتفع دنیا زده شود و به نام ایران همه افراد دنیا از این علم استفاده کنند.

آرزوی همسفر زهره:


من هم آرزو می کنم هرچه زودتر آقای مهندس دژاکام به اهداف خود در کنگره برسند

آرزوی همسفر ماهان


آرزوی طول عمر باعزت برای آقای مهندس دژاکام و پدر و مادرم را دارم.


سخنان مسافر مهدی:
به نام نامی عشق
خدا را شکر می کنم بابت این لطف که خداوند  به من عطا کردند و این لیاقت را به من و خانواده ام دادند تا بتوانم بوسیله خدمت به خلق آموزش بگیرم و حرکت کنم در کلام الله خداوند میفرماید انسان چیزی نیست بجز سعی و تلاش خودش و هرچه هستیم نتیجه اعمال و رفتار دیروز ما می باشد و تقدیر فردای ما نتیجه عملکرد امروز ماست .


هدف از خلقت انسان ، رفتن و رسیدن به صراط مستقیم می باشد و خداوند به همه انسانها امر کرده که این مسیر را باید بروند و کنگره مکان خیلی مناسب برای رسیدن به صراط مستقیم می باشد، وقتی می خواهیم سفری برویم اگر با پای پیاده و بدون راهنما باشیم به مقصد نمی رسیم و دچار سر در گمی می شویم ولی آموزشهایی که در کنگره وجود دارد مانند وسیلهٔ خیلی خوب با راهنما در سفر می باشد که اگر به علائم و قوانین توجه کنیم قطعا به سلامت به مقصد می رسیم و توصیه ای هم برای عزیزان دارم ، حتی سفر اولی ها که وقتی وارد کنگره می شوید دیگر خودتان تنها نیستید و افرادی چشم به شما دوخته اند و باور آنها من و شما هستیم و اگر در طول سفر گریز بزنید یا کار ضد ارزشی انجام دهید آنها از آمدن به کنگره سرد می شوند و ممکن است تا آخر عمر مصرف کننده باقی بمانندو مقصر افراد کنگره هستند که همچون الگوهایی بین مصرف کنندگان میدرخشند و هرچه در کنگره بیشتر بمانیم مسئولیت ما سنگین تر می شود و یک سفر دومی یا من که راهنما هستم اگر گریز بزنم  یا کار ضد ارزشی انجام دهیم خیلی از افراد که چشم آنها به ما می باشد و باور آنهاییم را به قعر تاریکی می بریم و مسئولیت همه آنها به دوش ما می باشد.

سخنان هم‌سفر زهره:

خداوند مهربان را بسیار سپاسگزارم و بسیار خرسندم از اینکه دوستان خوبی چون شماها را در کنگره یافتم. واقعاً دیدن این‌همه عشق و محبت آدم را در کنگره تحت تأثیر قرار می‌دهد چون تو حس می‌کنی از نقطه‌ای که همه از تو فرار می‌کردند و تو از همه فرار می‌کردی رسیدی به نقطه‌ای که حس می‌کنی دیگران دوستت دارند و دوستشان داری. به‌هرحال امیدوارم که بتوانیم در کنگره باشیم و محبت‌های شما دوستان را جبران کنیم.

بارها این جمله را از آقای مهندس شنیدیم که می‌فرمایند: «سرنوشت‌ها با خواست افراد رقم‌زده می‌شود.» من امروز می‌خواهم تجربهٔ خودم را و اتفاقاتی که در درونم افتاده در قالب این جملهٔ پر مفهوم آقای مهندس عنوان کنم. یادم می‌آید زمانی که تقریباً هشت یا نه‌ساله بودم همیشه با خودم فکر می‌کردم چه انسان‌هایی می‌توانند در این دنیا بهترین انسان‌های خداوند باشند نهایتاً با ذهن بچگی خودم به این نتیجه می‌رسیدم که کسانی می‌توانند بهترین انسان‌های خداوند باشند که عبادت خداوند را به‌جای بیاورند تا بتوانند وارد بهشت خداوند بشوند. همان بهشتی که زیر درختانش نهرها جاری بود و ... به همین خاطر هرچند برایم سخت بود اما سعی می‌کردم به‌موقع نماز و روزه‌ام را به‌جای آورم.

تا اینکه برای اولین بار در کتاب دینی‌مان خواندم که «بالاترین عبادت خدمت به خلق است.» فکر کردن به این جمله من را خیلی اذیت می‌کرد چون نمی‌دانستم چطور باید به خلق خداوند خدمت کنم. تا اینکه با مسافرم آشنا شدم و همان روزهای اول آشنایی‌مان متوجه شدم که ایشان مصرف‌کننده است و بدون اینکه اجازه دهم کسی از این موضوع بویی ببرد با اطمینان کامل خودم تصمیم گرفتم با یک فرد مصرف‌کننده زندگی کنم.۱۳ سال سختی اعتیاد را پشت سر گذاشتیم تا اینکه وارد کنگره شدیم. همان ماه‌های اول متوجه شدم اینجا همان‌جایی است که من سال‌ها به دنبالش می‌گشتم چون من نیازمندترین٬ناامیدترین٬ درراه مانده‌ترین مخلوقین خداوند را در کنگره پیداکرده بودم (چون خودم هم با همین خصوصیات وارد کنگره شده بودم.) و کنگره را بستری برای رسیدن به اهداف خودم می‌دانستم به همین خاطر با تلاشی که کردم همان سال‌های اول در امتحان کمک راهنمایی قبول شدم و وقتی در این جایگاه قرار گرفتم تازه متوجه شدم که بالاترین عبادت خدمت به خلق است یعنی چه؟ بیست سال زمان برد تا من به خواسته‌ام برسم و حالا هرروز بیشتر به این جملهٔ آقای مهندس ایمان می‌آورم که واقعاً سرنوشت‌ها با خواست افراد رقم‌زده می‌شود یا وقتی می‌گویند تو زندگی‌ات را با اختیار خودت انتخاب کردی یعنی چه؟ من امروز کاملاً می‌پذیرم که خودم خواستم ۱۳ سال سختی‌های اعتیاد را تحمل‌کنم چون لذت‌های امروز برایم خیلی ارزش دارد.

من بالاترین لذت‌ها را در کنگره چشیدم٬ من بهشت خداوند را در کنگره حس کردم٬ چون حالا می‌دانم که بهشت چیزی جز جوشش چشمه‌های خمر درونی نیست.

آری بالاترین عبادت٬ خدمت به خلق است. چرا؟ چون تو در خدمت کردن به دیگران خودت را به دست می‌آوری٬ صفت‌های خوب و بد خودت را می‌بینی٬ و این دیدن صفات در قضیهٔ تزکیه و پالایش مسئلهٔ بسیار مهمی است. به عبارتی بالاترین عبادت همان تزکیه و پالایشی است که تو می‌توانی در خدمت کردن به مخلوقین خداوند به دست آوری. جایگاه‌های خدمتی در کنگره دوربین‌هایی را در اختیار شخص قرار می‌دهد که به‌واسطهٔ آن دوربین انسان می‌تواند صفات ارزشی و ضد ارزشی درون خود را ببیند. امیدوارم بتوانیم از این ابزارهای خوب دیدن٬ که کنگره در اختیار ما قرار داده برای تغییر صفات خودمان استفاده کنیم. امیدوارم که بیش‌ازپیش درک کنم که کجا آمده‌ام و قرارِ چه‌کار کنم.

از جناب آقای مهندس و سرکار خانم آنی کمال تشکر رادارم. از راهنمایان گران‌قدرمان جناب آقای مجید اعتباریان و سرکار خانم اسماعیلی بسیار سپاسگزارم. از دیده‌بان محترم جناب آقای کامران شریفیان کمال سپاسگزاری رادارم حضورشان امروز برای ما بسیار ارزشمند بود. از سرکار خانم داوودی٬ آقای امینی و کل اعضای کنگره ۶۰ هم سپاسگزارم. به مسافرم تبریک عرض می‌کنم و از اینکه همیشه تکیه‌گاه محکمی برای من در زندگی بوده و از اینکه به من اجازهٔ خدمت در کنگره را داده ممنونم و به فرزندان گلم هم تبریک عرض می‌کنم.

و در ادامه....

نویسنده: مسافر مجید

عکاس: مسافر مجتبی
طبقه بندی: جشن تولدهای لژیون، 

تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1396 | 10:38 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic