به نام خدایی که عشق را آفرید

روز دوشنبه 96/05/09جلسه سوم از دور سیزدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر سارا و استادی همسفر زهره و دبیری همسفر مهتاب با دستور جلسه :«از سایت کنگره ۶۰ چگونه استفاده می کنم؟ مقاله نویسی»و تقدیر از وبلاگ نویسان قسمت همسفران راس ساعت 16  آغاز به کار کرد.

چیزی که به قلم من توانایی نوشتن میدهد جهان بینی من است.نوع نگاه من٬ به قلمم توانایی میدهد و یا توان قلمم را میگیرد....سخنان استاد:

همانطورکه میدانید آقای مهندس نگاهشان به قضیه ی درمان اعتیاد از همان ابتدا یک نگاه ژرف و جهانی  بود و این تفکر را داشتند که جمعیت احیای انسانی  کنگره 60 مربوط به تمامی انسان های گرفتار در دام اعتیاد است وبرای اینکه همه انسان ها بتوانند از علم بیکران کنگره 60 استفاده بکنند با درایت آقای مهندس سایت کنگره 60 طراحی شد. ایشان معتقد بودند که ما از طریق سایت است که دیده می شویم و میتوانیم نغمه ی رهایی را به تمام انسان ها و جهانیان برسانیم و به همین منظور واهمیت این موضوع آقای مهندس در بین دستور جلسات سالیانه هفته ای را به سایت اختصاص دادند و عنوان دستور جلسه را سؤالی مطرح کردند و گفتند چگونه از سایت کنگره 60 استفاده میکنم؟

اگر دقت کنیم در سوره های قرآن٬ خداوند در بعضی آیات که نیاز هست انسان قدری تفکر و تعمق بکند آن آیات را سؤالی مطرح می کند. مثلا در سوره ی غاشیه خداوند میفرمایند آیا نمی نگرند که ما شتر را چگونه خلق کردیم؟ چگونه آسمان برافراشته شد؟ چگونه کوه ها را نصب کردیم ؟ چگونه زمین را گسترانیدیم؟ چون میخواهد ما روی این موارد تمرکز کنیم و چیزهایی را متوجه شویم. آقای مهندس هم در بعضی از دستور جلسه ها که نیاز میبینند روی دستور جلسه متمرکز شویم آنها را سوالی بیان نمودند بعنوان مثال من در استحکام پایه های علمی ومالی کنگره چه کرده ام؟ یعنی تو باید کاری بکنی.من چگونه از نشریات کنگره 60استفاده بکنم؟یعنی تو باید استفاده کنی. چگونه از سایت کنگره 60 استفاده بکنم ؟ یعنی توباید استفاده بکنی. چرا که استفاده از سایت مسیر سفر اول و دوم را برای همه مسافران و همسفران آسان تر مینماید.

آیا کسانی که از سایت کنگره 60 استفاده میکنند با کسانی که استفاده نمیکنند برابرند؟ قطعا کسانی که از سایت کنگره 60 استفاده میکنند چه به عنوان فضای آموزشی یا فضای خدمتی٬ سفری به مراتب بهتر، راحتتر و با کیفیت و راندمان بالاتری دارند چرا که بسیاری از سوالات و گره هایی که ما در اندیشه ها یمان وجود دارد را میتوانیم از طریق سایت پاسخ بگیریم.

ولی چرا ما باید در سایت کنگره 60 خدمت کنیم؟

برای پاسخ این سوال ما ابتدا باید بدانیم خدمت چه فوایدی برای ما دارد؟ چون اصولا انسان موجودی است که تا دلیل کاری را نداند هرگز از انجام دادن آن کار لذت نمیبرد. ولی اگر دلیلش را فهمید عاشقانه کار را انجام میدهد. واژه خدمت و خدمت کردن واژه ی پر معنا و والایی است و انسان باید به درجه ی بالایی از درک و شعور رسیده باشد تا متوجه شود که ما با خدمت به دیگران است که خودمان را بدست می آوریم، انسان باید به درجه بالایی از شعور و آگاهی رسیده باشد که متوجه شود که ما خدمت نمیکنیم که دیده شویم  بلکه خدمت میکنیم تا بببینیم. وقتی انسان آموزش میبیند ولی خدمت نمیکند حس بیهودگی در زندگی به او دست میدهد. گره‌ٰ ی کار خیلی از همسفرانی که میگویند ما مدتی هست به کنگره می آییم ولی حالمان خوب نیست در خدمت نکردن است زیرا بسیاری از آموزش ها در خدمت کردن بدست می آید. تک تک شما ها توانایی این را دارید که در بالاترین جایگاه ها قرار بگیرید اما تعیین کننده ی جایگاه سعی وتلاش فرد هست. در وجود تک تک ما استعدادها و توانایی هایی هست که در زیر غبار ضد ارزشها و ترکش های اعتیاد پوشیده شده است٬ اینجا آمدیم تا نمایانشان بکنیم. اما باید تلاش کنیم، باید زحمت بکشیم،باید بگذریم، باید ببخشیم از وقتمان٬ از تفریحمان٬ از پولمان٬ تا توانایی هایمان را بدست آوریم تا بتوانیم خودمان را باور بکنیم و احساس مفید بودن بکنیم. تا نگذریم نمیتوانیم بدست آوریم. من نمیتوانم بگویم من در زمین خودم چیزی نمیکارم اما میخواهم برداشت بکنم و حالم خوب باشد.

یکی از پارامترهای بسیار مهم برای رسیدن به حال خوش خدمت کردن است. اکثرا میگویند فضای خدمتی برای ما نیست و ما چون در سفر اول هستیم و مسافرمان درست حرکت نمیکند به ما خدمت نمی دهند ولی امروز میخواهیم بگوییم به اندازه ی تک تک کسانی که در جلسه حضور دارند خدمت وجود دارد باید بگردیم و فضای خدمتی مان را پیدا بکنیم. نکته ظریف این است که ما فقط خدمت هایی را که دیده میشود خدمت تلقی می کنیم مهماندار و میکرفون گردانی و نگهبان شدن و ... را خدمت میبینیم اما گاهی نوشتن یک دلنوشته و مقاله و مشارکت مکتوب را خدمت به حساب نمی آوریم در صورتی که  گاهی نوشتن دلنوشته و تجربیات شما میتواند بسیار تا بسیار با ارزش تر باشد.

به چه دلیل باید بنویسیم؟

 ۱- افراد مصرف کننده و ما خانواده های آنان گنجینه هایی از تجربیات اعتیاد هستیم که بابت هر کدام از آنها تاوان ها داده ایم ما باید بتوانیم تجربیاتمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم.مفهوم درمان اعتیاد شاید برای ما یک امرعادی شده است اما بدانیم که هنوز خیلی ها در بیرون از کنگره دنبال راهی برای خروج از اعتیاد هستند. تمامی جهانیان حق دارند که بدانند اعتیاد یک بیماری است که درمان قطعی دارد.پس یکی از دلایلی که  ما باید بنویسیم این است که ما که راه درمان اعتیاد را پیدا کرده ایم مسئول هستیم و رسالتی بر عهده داریم  و رسالت ما این است که تجربیات خودمان را در اختیار همه انسانها قرار دهیم.

۲- نوشتن مقاله در انسان توانایی ایجاد می کند یکسری از توانایی ها در نوشتن اتفاق می افتد.

۳- آقای مهندس اعتقاد دارند چیزی که مکتوب شد ماندگار می ماند و می تواند به آیندگان هم برسد.

خیلی ها میگویند ما دوست داریم بنویسیم اما توانایی نوشتن نداریم تمام کسانی که سواد خواندن و نوشتن دارند میتوانند بنویسند چیزی که به قلم من توانایی نوشتن میدهد جهان بینی من است. نوع نگاه من٬ به قلمم توانایی میدهد ویا توان قلمم را میگیرد. مهم است که من با چه دیدی مینویسم گاهی مینویسم چون راهنما مجبورم کرده است.ویا مینویسم تا به خودم و دیگران آرامش بدهم پس طرز نگاه خیلی مهم است. هدف های والا برای نوشته هایتان در نظر بگیرید تا تأثیر گذار شود.

خدمت در سایت به من قدرت داد من با خدمت در سایت همیشه انرژی داشتم خدمت در سایت به من هنر نویسندگی وگویندگی داد٬ به من اعتماد بنفس داد  من اینقدر از سایت کنگره آموختم که هرچقدر در سایت خدمت بکنم باز هم خودم را بدهکار میدانم.

 رشد وبالندگی سایت با همکاری همه عزیزان امکان پذیراست وکاری گروهی است.من به تمامی اعضای کنگره ۶۰ این هفته را تبریک عرض می کنم.

ضمنا در این جلسه مراسم تقدیر از وبلاگ نویسان شعبه و لژیون برگزار شد. تصاویر گویای این مراسم است:

نویسنده : همسفر الهه

عکاس: همسفر فهیمه و همسفر فاطمه ج

ویرایش متن و عکس: همسفر رویا

طبقه بندی: استادی های همسفران لژیون، 
برچسب ها: کنگره ۶۰، از سایت کنگره ۶۰ چگونه استفاده می کنم؟،  

تاریخ : دوشنبه 16 مرداد 1396 | 05:35 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic