به نام نامی اولین عاشق

تکرار تاریخ
 
دلنوشته ای به قلم همسفر زهره


تا وقتی که مسافرم خوب سفر میکرد من هم خوب بودم ولی وقتی گریز می زد و حالش بد بود من هم دیگر هیچ کدام از آموزشها را نمی توانستم کاربردی کنم و با او درگیر میشدم و نمی توانستم بپذیرم که مسافرم حالش خوب نیست و من روز به روز حالم بدتر از مسافرم میشد و همیشه در حال نق زدن و معرکه گیری بودم به ظاهر آموزشها را می گرفتم ولی هیچ کدام در درونم نفوذ نمیکرد و کارهایم شده بود تکرار تاریخ و همان کارهای قبل را تکرار میکردم.

چند روزی از ازدواج ما نگذشته بود که یک شب مسافرم به من گفت:می خواهم حقیقتی را به تو بگویم و امیدوارم که تو ناراحت نشوی من که در آن زمان 14 ساله بودم و هنوز در افکار کودکی ام بودم و  هیچ چیز از زندگی نمی دانستم سراپا گوش دادم تا ببینم که او چه می خواهد بگوید. او به من گفت که تفریحی مواد مصرف می کند و من که نمی دانستم مواد چیست و چه ضرری دارد ناراحت شدم ولی به روی خودم نیاوردم ولی متوجه شدم که چرا شبها دیر به خانه می آید و چرا گاهی خوشحال و گاهی غمگین است .

سالها می گذشت و روز به روز مسافرم در عمق تاریکی فرو می رفت و مصرفش بالاتر می رفت و زندگی ما شده بود پر از غم و غصه و من که همیشه خوشحال بودم و دختری بودم پر از انرژی و همیشه خندان کم کم به انسانی گوشه گیر و افسرده تبدیل شدم و دیگر آن نشاط را نداشتم .

الان دیگر دو فرزند داشتم و به خاطر مشکلات مالی کار میکردم چند بار خواستم طلاق بگیرم ولی به خاطر بچه هایم این کار را نکردم تا اینکه سال 92 اتفاقی افتاد و مسافرم به خاطر شغلش دور از خانه رفت و من و بچه هایم تنها شدیم. چند ماهی گذشت که یکی از بستگانم پیام کنگره را به من داد و مرا به کنگره آورد. آن موقع حالم خیلی بد بود هیچ حرکتی نمی کردم حتی سی دی هم نمی نوشتم تا اینکه فرصت ۶ ماهه من تمام شد و من دیگر نتوانستم به کنگره بیایم . بعد از مدتی دوباره خداوند اذنش را صادر کرد و من دوباره بدون مسافر به کنگره آمدم ولی این بار حسم خوب بود. وارد لژیون خانم زهره شدم و از همان روز شروع به نوشتن سی دی ها کردم و کم کم شروع به مشارکت کردم تا اینکه معجزه کنگره را به چشم خود دیدم و یک روز قبل از اینکه 6 ماهم تمام شود و دیگر نتوانم به کنگره بیایم مسافرم به کنگره آمد و پذیرش شد.

 قبل از اینکه مسافرم به کنگره بیاید همیشه با خودم می گفتم چرا همسفرها اینقدر غر می زنند و مسافرشان را رها نمی کنند من اگر مسافرم به کنگره بیاید کاری به کارش ندارم و او را رها میکنم . ولی  وقتی مسافرم به کنگره آمد من هم نتوانستم او را رها کنم به قول آقای مهندس آیا شما در آن موقعیت قرار گرفتید و جلوی نفس خود را گرفتید؟ تا وقتی که مسافرم خوب سفر میکرد من هم خوب بودم ولی وقتی گریز می زد و حالش بد بود من هم دیگر هیچ کدام از آموزشها را نمی توانستم کاربردی کنم و با او درگیر میشدم و نمی توانستم بپذیرم که مسافرم حالش خوب نیست و من روز به روز حالم بدتر از مسافرم میشد و همیشه در حال نق زدن و معرکه گیری بودم به ظاهر آموزشها را می گرفتم ولی هیچ کدام در درونم نفوذ نمیکرد و کارهایم شده بود تکرار تاریخ و همان کارهای قبل را تکرار میکردم.

در آن زمان تنها چیزی را که قبول کرده بودم این بود که معتاد مجرم نیست و بیمار است . پر از ترس بودم ترس از آینده ، ترس از متلاشی شدن زندگی ام و .....و همین امواج قدرتمند نمی گذاشت تفکر کنم ٬ناامید شده بودم که مسافرم نمی خواهد رها شود تو چرا اینقدر زحمت بکشی. تا اینکه روزی راهنمایم گفت دیدگاهت را عوض کن و اینبار مسافرت را با دیدگاه بهتر ببین، به خودت اهمیت بده و برای خودت ارزش قائل شو و سفرت را  از نو شروع کن و این بار با دانش و آگاهی آغاز کن و فقط روی خودت کار کن و فقط برای خودت به کنگره بیا.

من از آن روز حرف راهنمایم را گوش دادم و بعد از دو  سال٬ حرکت خود را جور دیگری آغاز کردم و دیگر از گریز زدن مسافرم ناراحت نشدم زیرا امیدواری را در خود جوانه زدم و هر روز آبیاری کردم تا بتوانم روزی رهایی مسافرم را ببینم و دیگر با تقدیر خودم نمی جنگم چون فهمیدم با اختیار خودم بوده و خودم زندگی ام را انتخاب کردم و مشکلات همیشه بد نیست و به ما ارتقاء میدهد و ما را به جایگاه بالاتر می رساند.

هنگام نوشتن تکالیفم تمرین میکنم تا با ذهن باز٬ سی دی ها را بنویسم و از آنها بیاموزم و بعد بتوانم کاربردی کنم من از آن روز با خدای خود عهد کردم و شروع کردم به آموزش گرفتن تا بدانم چگونه وظایف خودم را انجام بدهم و با کمک کنگره و راهنمای خوبم یاد گرفتم که باید قبل از هر چیزی عاشق باشم عاشق مسافرم، اطرافیانم ، طبیعت ، و... تا بتوانم روی دیگران تاثیر بگذارم .

 از راهنمای عزیزم یاد گرفتم که یک همسفر باید خودش را باور داشته باشد و کاری به کار مسافرش نداشته باشد و باید نقشش را خوب بازی کند تا مسافرش به رهایی و تعادل برسد. باید علم پرستاری را یاد بگیرد و بداند در این مسیر خیلی از مسائل وجود دارد که شاید باعث آزار او شود ولی باید آنها را با تمام وجود قبول کند و آن مسئله را حل کند. یک همسفر باید بداند که مسافرش بیمار است و احتیاج به محبت دارد و چون بیمار است نمی تواند جواب محبت او را بدهد و از او انتظار نداشته باشد.یک همسفر باید صبور باشد و حس های خوبی داشته باشد و به مسافرش خوبی را القاء کند و باید قوی و شجاع باشد و بتواند مدیریت بحران کند و مسافرش را با دیگران مقایسه نکند و بداند مسافر از درون دچار آشفتگی است و نیاز به زمان دارد تا درمان شود.

امیدوارم که تمام مسافران سفر اول روزی به رهایی برسند و از کمک راهنمای عزیزم خیلی خیلی تشکر میکنم و تا آخر عمرمدیون او هستم انشاءاله که بتوانم علم و آگاهی خود را بالا ببرم و بهترین رهجو برای استادم و کنگره باشم و روزی بتوانم در جایگاه کمک راهنمایی مانند راهنمایم به دیگران خدمت کنم.

با احترام همسفر زهره م  رهجوی خانم زهره توکلی

 از لژیون هشتم

 نگارش متن:همسفر اعظم
طبقه بندی: دلنوشته، 
برچسب ها: دلنوشته،  

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 03:36 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.