تبلیغات
همسفران وادی عشق - گزارش عملكرد لژیون (سی دی راه مستقیم)

به نام نامی اولین عاشق که اوست

روز دوشنبه مورخ ۹۶/۰۱/۲۱ لژیون هشتم همسفران شعبه شیخ بهایی با حضور گرم جمعی از همسفران و استادی خانم زهره با دستور جلسه سی دی راه مستقیم آغاز به کار نمود.

برای ورود به صراط مستقیم باید مبدا مان را پیدا کنیم یعنی باید با خودمان صادق باشیم ببینم چقدر تخریب داریم؟ در چه قسمتهایی مشکل داریم؟ مثلا متوجه می شوم که صبرم کم است،منیت دارم، پر حرف  و حاضر جواب هستم(نمی توانم سکوت کنم)٬زود رنج هستم٬هنوز از غیبت کردن لذت می برم و....وقتی عیبهایم را پذیرفتم یعنی ابتدای صراط مستقیم قرار گرفتم و باید در طول مسیر یکی یکی آنها را کنار بگذارم.خانم زهره پس از سپاسگزاری از خداوند٬رهایی خانم مهری٬خانم رویا و خانم فاطمه را تبریک عرض کردند و از آنها خواستند تا از حسشان موقع رهایی برای بچه های لژیون بگویند.

همسفر مهری: من بسیار احساس خوبی دارم و این را مدیون اول خداوند و بعد راهنمایانمان هستم.تلاش و پشتکار و صبوری که داشتم باعث شد این جایگاه را تجربه کنم و این احساس زیبا را برای همه آرزو می کنم.

همسفر رویا:من نمی توانم احساسم را بیان کنم و هر کسی باید خودش این حس را تجربه کند.من زمانی که چند سال پیش به زیارت خانه خدا رفتم برای اولین بار وقتی کعبه را دیدم سجده کردم و فقط می خواستم آنجا را نگاه کنم که چیزی را از دست ندهم و زمانی هم که آقای مهندس را دیدم فقط به ایشان نگاه می کردم تا چیزی را از دست ندهم حسی فراتر از عشق بود و دوست داشتم آن لحظه را از دست ندهم و امیدوارم همه سفر اولی ها آنجا بروند و خودشان این حس را درک کنند و از خانم زهره هم تشکر می کنم.

همسفر فاطمه:من خودم را هنوز یک بیمار می دانم و اگر مسافرم خوب شده فقط به دستان پرتوان آقای مهندس است من هر وقت صدای ایشان را از سی دی هایشان می شنیدم حس خوبی به من دست می داد اما وقتی صدای ایشان را حضوری شنیدم تمام بدنمان به لرزه افتاد و به مسافرم گفتم خوشا به حالت که به حال خوش رسیدی اما من هنوز باید حرکت کنم تا به این حال برسم.امیدوارم که همه سفر اولی ها این حس را تجربه کنند.

خانم زهره چند نکته را یادآور شدند:۱- وقتی زنگ پایان لژیون زده می شود هر چه سریعتر باید سالن را ترک کنیم و اگر کسی با من کاری دارد باید نیم ساعت قبل از جلسه در کنگره حضور داشته باشد.۲- جلسات لژیون برای ما بسیار مقدس است پس سعی کنیم هیچ وقت مسائل خصوصی خود را در لژیون مطرح نکنیم.۳-امتحان کمک راهنمایی را سرسری نگیرید به راحتی فرصت رسیدن به این جایگاه را از دست ندهید خواسته تان را قوی کنید و با تمام وجودتان تلاش کنید تا بتوانید لذتهای بالایی را در کنگره تجربه کنید چه کسی دوست ندارد هنگامی که در اتاق آقای مهندس بند اسارت از دستان خانواده ای باز می شود در کنار این خانواده باشد و شاهد این لحظات ناب باشد؟! اگر بدانید چه حس قشنگی است! اگر بدانید چه لذتی دارد حتی یک لحظه هم فرصت را برای خواندن امتحان کمک راهنمایی از دست نخواهید داد.اگر تک تک ما بعد از رهاییمان در کنگره ماندیم به خاطر رسالتی است که به دوش تک تک ما قرار داده شده است.اگر کسی فقط برای درمان اعتیاد مسافرش به کنگره بیاید ظرف درونی اش خیلی کوچک است.ظرف وجودی ما خیلی باید کوچک باشد که بخواهیم از این دریای علمی که در کنگره هست از این همه لذت و حال خوشی که در کنگره هست فقط بخواهیم اعتیاد مسافرانمان درمان شود و برویم.اما کسانی که با خواسته کمک راهنمایی در کنگره قدم برمی دارند ظرف وجودیشان بزرگ است و در ادامه بزرگتر هم می شود.

همسفر مریم در مورد وادی ۸ گفتند:وقتی حرکت می کنیم توقع داریم خیلی زود نتیجه بگیریم ولی وقتی ما حرکت می کنیم نباید ناامید شویم شاید قراراست ما کیلومتر هفتاد نتیجه بگیریم شاید قرار است کیلومتر ۲۰۰ نتیجه بگیریم و... اما مهم این است که ما بالاخره نتیجه می گیریم.

سی دی راه مستقیم

همسفر مریم:ما در روز ۱۷ رکعت نماز می خوانیم اما در کنارش دروغ هم می گوییم غیبت هم می کنیم و...اما چون نماز می خوانیم فکر می کنیم همه چیز حل است .آقای مهندس می فرمایند نماز و روزه جز واجبات هست اما باید در کنارش ضدارزشهای دیگر را هم کنار بگذاریم.وقتی ما می خواهیم وارد صراط مستقیم شویم باید بدانیم مبدا مان کجاست باید خودمان را بشناسیم و ضدارزشهای درونمان را بیرون بریزیم.وقتی می خواهیم وارد این مسیر بشویم باید بدانیم اصلا آمادگی اش را داریم یا نه ؟ اگر من در کار مسافرم تجسس کنم یعنی اینکه اصلا در صراط مستقیم نیستم هر چند که من نماز بخوانم و روزه هم بگیرم.

همسفر زهره م:تقریبا یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان وجود دارد که حدود ۲۰ میلیارد بار در روز بیان می کنند که خدایا ما را به راه مستقیم هدایت کن .حال این صراط مستقیم چیست؟کوتاهترین فاصله بین دونقطه صراط مستیم است.مثلا کوتاهترین زمان به دنیا امدن بچه ۹ ماه است و.. مبدا صراط مستقیم همین جایی است که ما قرار گرفتیم و مقصدش هم به طور تمثیل بهشت است و هدفش هم رسیدن به ارامش است.

خانم زهره: از نظر ریاضی کوتاهترین فاصله بین دونقطه صراط مستقیم است و هیچ راه میانبری ندارد .برای تفهیم موضوع مثالی می زنم مثلا مشکل من اعتیاد مسافرم است و مقصدم خروج از این مشکل و رسیدن به آرامش است.برای رسیدن به مقصدم چندین راه وجود دارد ۱-صبر همراه با تلاش و کوشش و بالا بردن علم و آگاهی۲- طلاق۳- خودکشی۴- مرتبا اعتراض کردن و به این و آن گفتن و... که اگر بتوانم راه درستی را انتخاب کنم سریعتر به هدفم می رسم و هر چقدر راه را اشتباه تر انتخاب کنیم مسیر طولانی تر می شود. راه درست فقط یکی است.

نكته ای كه اینجا مهم است این است كه ما در انجام همه كارهایمان هدفمان رسیدن به آرامش است اما آیا مطمئن هستیم كه همیشه راهی را هم كه انتخاب می كنیم راهی درست است؟! به عنوان مثال مصرف كننده ای كه به روش سقوط آزاد،متادون درمانی‌ و... مواد خود را ترك می كند هم با هدف رسیدن به درمان این راهها را می رود اما آیا به هدفش می رسد؟!خیر. پس متوجه می شویم كه راه مستقیم هم هدفش درست است و هم راهی كه می رویم صحیح است.

از كجا متوجه بشویم كه راهی كه می رویم صراط مستقیم است؟

آرامشی كه ما در طی مسیر داریم و روز به روز بیشتر می شود نشان می دهد كه ما در صراط مستقیم هستیم.

برای ورود به صراط مستقیم باید مبدا مان را پیدا کنیم یعنی باید با خودمان صادق باشیم ببینم چقدر تخریب داریم؟ در چه قسمتهایی مشکل داریم؟ مثلا متوجه می شوم که صبرم کم است،منیت دارم، پر حرف  و حاضر جواب هستم(نمی توانم سکوت کنم)٬زود رنج هستم٬هنوز از غیبت کردن لذت می برم و....وقتی عیبهایم را پذیرفتم یعنی ابتدای صراط مستقیم قرار گرفتم و باید در طول مسیر یکی یکی آنها را کنار بگذارم.

همسفر فهیمه الف:.

شرط ورود به صراط مستقیم این است که ضدارزشهایم را کنار بگذارم.کسی که مواد مخدر مصرف می کند٬غیبت می کند٬دزدی می کند٬حق و ناحق می کند٬تجسس ی کند٬قضاوت می کند٬رشوه می گیرد و... آمادگی ورود به صراط مستقیم را ندارد.

حالا هر کدام از ما باید ببینیم در صراط مستقیم هستیم یا نیستیم؟آیا آمادگی وارد شدن به صراط مستقیم را داریم که هر روز می گوییم خدایا ما را به راه مستقیم هدایت فرما؟ یا اینکه راهنمای سمت راست را می زنیم و به سمت چپ می پیچیم؟!یعنی به زبان می گوییم خدایا ما را به راه راست هدایت فرما اما در عمل غیبت می کنیم ٬تجسس می کنیم و...

مبدا صراط مستقیم پالایش شدن و تزکیه و تصفیه است. یعنی مبدا صراط مستقیم جدا کردن ضدارزشهاست.

صراط مستقیم یک ویژگی که دارد عریض است این قدر عریض است که تمام مخلوقین الهی در آن جا می گیرند و مثل اتوبان نیست که ترافیک شود.

همسفر سمیه:تمام مسائل جهت بالا بردن درک و فهم انسانهاست .آقای مهندس می فرمایند من هر روز به عظمت این جمله بیشتر پی می برم که اول هر جلسه می گوییم خدایا ما را از دست بالاترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است نجات بده.چون هیچ کس به اندازه خود انسان برای خودش دشمن نیست.یعنی بزرگترین دشمن انسان جن درونش است.

علم بی پایان است یعنی ما هر کجای علم رسیدیم هنوز ابتدای آن هستیم.علم از خداوند است و به ما داده می شود ما آن را نمی سازیم بلکه آن را پیدا می کنیم.

آنچه تزکیه و تصفیه می شود از مرکز خارج و جذب بعد دیگری می شود.

خانم زهره:تمام مشکلات و مسائل ما برای بالابردن درک و فهم ما می باشد.اگر من در کنار مصرف کننده ای قرار گرفتم به دلیل این است که صفتی کسب کنم.هیچ وقت شما نمی توانید بگویید که صبر من فایده ای ندارد چون خداوند گفته که ذره ای کار خوب از بین نمی رود و ذره ای کار بد هم از بین نمی رود .مطمئن باشید اگر صبر کنید و به مسافرانتان فرصت احیا شدن را بدهید پاداش آن را می گیرید٬خداوند سریع الحساب است .او می دهد ما متوجه نمی شویم.اینکه فقط ما مشکلاتمان را می بینیم و نعمتهایی را که خداوند به ما داده را نمی بینیم دلیل بر این نمی شود که او نداده مشکل ما هستیم که نمی بینیم.

تا زمانی که آنچه را که باید از مشکلی بیاموزیم نیاموزیم و کسب نکنیم از آن مشکل جدا نمی شویم و اگر هم به زور مثلا از راه طلاق یا خودکشی و... جدا شویم باز در جای دیگر گریبانگیر آن می شویم.چون خودمان خواستیم و در پیمانی که با خداوند در روز الست بستیم قبول کردیم که ما به زمین می رویم تا مثلا در کنار سختی اعتیاد صفت صبر را کسب کنم چون صفتی که کسب می کنیم در برابر آن سختی ارزش دارد.

آقای مهندس می فرمایند با خواست و توان شخصی می شود هر مشکل لاینحلی را حل کرد کسانی که موفق نمی شوند کسانی هستند که خواسته شان ضعیف است.فقط به زبان می خواهند اما در عمل نمی خواهند.آن خواستن نیست.اگر کسی بخواهد حتما حریف است.

ما به زمین می آییم تا یک سری تواناییها را کسب کنیم و یک سری آموزشها را ببینیم و مانند یک یا چند بال از آنها برای بازگشت استفاده کنیم.اما نکته ای که مهم است این است که ما گاهی نمی دانیم چه می خواهیم؟ نمی دانیم چه هدفی داریم؟ نمی دانیم هدف از خلقتمان چه هست؟ و یکی از دلایلی که ما نمی توانیم در مقابل مشکلاتمان صبر کنیم و محکم بایستیم هم همین است یعنی دانایی ما کم است و نمی دانیم برای چه به این دنیا آمده ایم؟

گاهی مثل پرنده ای می شویم که در اتاقی گیر می کند و مدام خودش را به در و دیوار می زند و زخمی می کند اما اگر کمی بنشیند و خوب اطرافش را ببیند می تواند روزنه ای برای خارج شدن پیدا کند. ما هم اگر در مشکلاتمان دائما اعتراض کنیم جز بدتر کردن شرایط کار دیگری نمی کنیم و مدام بر گرفتاری و مشکلات خود اضافه می کنیم و به خودمان آسیب می زنیم.راضی و شکرگزار بودن را یاد بگیریم اگر ناشکر باشیم شرایط بدتری دچار می شویم.هرگز ناامید نشوید هر بندی زمانی باز می شود و هر تغییری در زمان خودش اتفاق می افتد مهم این است که تسلیم باشیم.

اگر در صراط مستقیم هستید به مشکلی برخورد می کنید صبر کنید اگر صبر کنید راه گشایش به شما داده می شود الهام و القا می شود.

اگر مشاهده کردید که سخنان شما برای آگاه نمودن اشخاص موثر واقع نمی شود باید رها نمایید تا خودش راه خود رابیابد.نمی شود دست آدم ها را گرفت و به زور وارد بهشت کرد.نخواهید با مته بر سر کسی فرو کنید و چیزی را به انها بفهمانید.اگر خودتان تغییر کنید مطمئن باشید دوستانتان٬فرزندانتان٬همسرتان٬خوابتان٬تغذیه تان تغییر می کند.

تصور نکنیم که همه چیز در زمین است بلکه بهترین و کاملترین آنها در آسمانهاست و خوردن و استراحت تنها نیاز بشر نیست بشر باید روح خود را مسلح گرداند و برای ادامه حیات بالاتر آماده نماید تا در آن بعد به آرامش واقعی برسد.البته این دلیل نمی شود که بخواهیم جهان زمین را فدا کنیم برای آخرت هر دوتا ارزشمند است. در این دنیا باید مسائلمان را کاملا حل کنیم تا در جهان دیگر دوباره گرفتارش نشویم.

در صراط مستقیم بودن یعنی خود انسان در صلح و آرامش بودن.

چطور می شود با وجود مشکل اعتیاد در آرامش بود؟

به نظر من نکته ای که در اینجا هست این است که اعتیاد مشکل من نیست اعتیاد مشکل مسافرم است که خودش باید با خواسته و تلاشی که می کند از آن خارج شود. مشکل من بی صبری است٬ مشکل من نپذیرفتن روزیهایم است٬مشکل من ایمان ضعیف من است٬مشکل من ناامیدی است٬ مشکل من منیت است و....که من هم باید از این صفات خارج شوم تا به آرامش برسم وگرنه با داشتن این صفات حتی در کنار همسری که مصرف کننده هم نیست من نمی توانم آرامش داشته باشم.پس من باید  ضدارزشهای درون خودم را ببینم و درمان کنم تا به آرامش برسم.

موضوع بحث هفته آینده مورخ 96/01/28 :سی دی كنترل نقاط حساس صفحه 136 كتاب 60 درجه زیر صفر 

پیروز باشید.
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: كنگره 60، عملكرد لژیون، سی دی راه مستقیم،  

تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1396 | 11:49 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.