جلسه اول از دور بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی هم‌سفران نمایندگی شیخ بهایی با استادی هم‌سفر زهرا و نگهبانی هم‌سفر الهام و دبیری هم‌سفر مهری با دستور «جلسه نظم، انضباط و احترام» روز دوشنبه 7 بهمن‌ماه 1398 ساعت 15 برگزار شد.

حس منظم بودن و منظم زندگی کردن جزء ضروریات زندگی امروز بشر شده است و مطلبی که باید در نظم و انضباط حتماً توجه داشته باشیم زمان است یعنی مدیریت زمان...


در ابتدای جلسه خانم لیلی بعد از چهارده جلسه نگهبانی این خدمت را به خانم الهام تحویل دادند...

سخنان استاد:

خداوند را شاکرم که این توفیق نصیبم شده که امروز در خدمت شما عزیزان باشم و تشکرمی کنم از استاد خوبم خانم زهره که الآن حضور ندارند و تشکر می‌کنم از نگهبان و مرزبانان و اسیستانت محترم.

نظم و انضباط و احترام یکی از ارکان اصلی و ضروری در زندگی است. در همین جهان مادی و دنیایی که زندگی می‌کنیم می‌بینیم که همه‌چیز مرتب و منظم آفریده‌شده است. انسان هم نیز یکی از این پدیده‌های جهان است، پس طبیعی است که نظم و ترتیب را در زندگی خویش رعایت کند. یعنی نظم و ترتیب جزء احتیاجات اساسی محسوب می‌گردد. و تجربه نشان داده که فرد یا اجتماعی که برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده‌ای دارند از زندگی بهتر و پیشرفته برخوردار هستند و همواره افراد بی‌نظم از رسیدن به اهداف خود بازمانده‌اند! اگر به دستورات اسلام توجه کنیم مثلاً آداب روزه، اوقات نماز، کمیت و کیفیت خوراک، پوشاک، راه رفتن و...برنامه دارد یعنی همه حتی امور انسان‌ها بانظم و برنامه انجام می‌گیرد.

حس منظم بودن و منظم زندگی کردن جزء ضروریات زندگی امروز بشر شده است و مطلبی که باید در نظم و انضباط حتماً توجه داشته باشیم زمان است یعنی مدیریت زمان و ما اگر بخواهیم یک مثالی از این نظم و انضباط و احترام بزنیم که واقعاً همه به‌صورت عینی در سیستم کنگره می‌بینیم مثل فردی که برای درمان به اینجا می‌آید که اگر بانظم و برنامه پیش برود یازده ماه طول می‌کشد تا به درمان برسد. ما خیلی جاها در جلسه‌های مختلف دعوت‌شده‌ایم  به‌طور مثال برای مدرسه بچه‌هایمان که جلسه می‌گذارند هیچ‌وقت سر ساعتی که می‌گویند تشکیل نمی‌شود و من می‌توانم به‌جرئت بگویم جایی که واقعاً همه‌چیز آن به‌صورت منظم و با برنامه دقیق تشکیل می‌شود کنگره هست. مثلاً دوشنبه‌ها جلسه هم‌سفران رأس ساعت سه برگزار می‌شود نه یک دقیقه جلوتر نه یک دقیقه عقب‌تر همه با یک نظم خاصی وارد می‌شوند همه دقیق همه‌چیز را رعایت می‌کنند و در اینجا همه به هم احترام می‌گذارند دیگر کاری به اینکه چه‌کاره هستی؟ پولدار هستی؟  همه به هم احترام می‌گزارند و اینکه ما خداوند را شاکریم که باوجوداین آموزش‌ها و سی‌دی‌ها خیلی بهتر از دیگران هستیم و باید همیشه احترام کمک راهنماها، مرزبان‌ها، اسیستانت، راهنمای تازه واردین و... را داشته باشیم و همیشه به آنان احترام بگزاریم چراکه با این کارهایمان به بچه‌های خود نیز آموزش می‌دهیم.

یکی از اصول موفقیت در زندگی، شغل، تحصیل و دیگر فعالیت‌های انسان نظم است فایده‌های داشتن نظم در زندگی:

1)کاهش استرس و ایجاد آرامش بیشتر

2)ایجاد تعادل بیشتر

3)صرف وقت بیشتر برای خانواده و دوستان

4)الگوبرداری دیگران یعنی آموزش کودکان به‌صورت عینی.

5)پیشرفت در زندگی

 تبریک به کمک راهنمایان تازه واردین

 

در ادامه ی جلسه تقدیر و تشکر از اسیستنت محترم خانم مهین عزیز و معرفی اسیستنت جدید شعبه خانم نگین عزیز

ورود به سفر دوم کمک راهنما همسفر فرزانه با نوشتن 40 سی دی

لژیون خدمت گزار؛ کمک راهنما همسفر زهره لژیون هشتم

تایپ: هم‌سفر مینا از لژیون خدمت‌گزار

عکاس: هم‌سفر الهه

ارسال تصاویر: هم‌سفر نگار  
طبقه بندی: استادی های همسفران لژیون، 

تاریخ : شنبه 21 دی 1398 | 01:00 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات