به نام خالق عشق

برداشت من از سی دی صور پنهان

صورپنهان  

برای اینکه قالب ما ( جسم ما) از دوام و قوام خوبی برخوردار باشد؛ انسان بایستی هر لحظه به آنچه دریافت می کند، دقت کند حالا دریافتهای ما چیست؟.....

انسان هر چه باشد مهم اینستکه دارای عشق و محبت باشد؛ تمام این سختی ها و تلاش ها و مشکلاتی که انسان متحمل می شود، تمام آمدن و رفتنها و آموزش دیدن ها با حضور در کنگره ، با شرکت در لژیونهای مجازی و ... همه و همه برای یک چیزی و در یک چیزی خلاصه می شود....


سلام دوستان زهره هستم یک همسفر:

خدای را سپاس می گویم که بار دیگر توانستم با نکات طلایی سی دی صور پنهان در این وبلاگ با شما همراه شوم.

در هستی هیچ چیزی شر نیست آخرش به خیر ختم می شود؛ انشاا.. که بعد از بیماری کرونا هم ما یک آغاز خیلی خوبی خواهیم داشت چون انسانها یک مقداری تفکرات و دیدگاهشان عوض می شود و قدردان تر و شکرگزارتر می شوند. من فکر می کنم ما اعضای کنگره 60 هم الآن در حال گرفتن انرژی و جمع کردن انرژی هستیم که انشاا.. بعد از پایان این شرایطی که بر جامعه مان حاکم شده، با یک پتانسیل بالا و بسیار پرتوان تر و محکم تر و پرانرژی تر از قبل، در راه آموزش و خدمت به خودمان و دیگران قدم برداریم.

زمین زیباست و ما زیبایی های زیادی در زمین داریم؛ اما آیا همه می توانند این زیبایی ها را ببینند؟! خیر هر کسی نمی تواند این زیبایی ها را ببیند. کسی می تواند این زیبایی ها را ببیند که حس هایش باز باشد، روی حس های خودش کار کرده باشد و در صراط مستقیم حرکت کند. ببینم من چقدر می توانم متوجه زیبایی های اطرافم باشم پس همانقدر مراقب حس های خودم بوده ام که آلوده نشود.

قالب از ما هست شد، نی ما از او         باده از ما مست شد، نی ما از او

ما همه به قالب ها رنگ و جان می دهیم، ما همه آنها را می سازیم؛ وقتی این جمله را از آقای مهندس شنیدم یاد تعریف نفس در جزوه جهان بینی افتادم که می گوید نفس چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن. یعنی نفس من، جسم من را به شکل یک انسان می سازد. در اثر تکامل نفس به اینجا رسیدم که در قالب یک انسان قرار گیرم و از این به بعد هم این من (نفس) هستم که تعیین می کنم که جسمم چگونه باشد؟ آیا جسمم سالم باشد یا بیمار؟ آیا چهره گشاده ای داشته باشم یا چهره ای عبوس و گرفته؟ آیا خوش اخلاق باشم یا بداخلاق؟ و ...

پس حالا که فهمیدیم که این من هستم که جسمم را می سازم پس اگر جسمم از بین برود من می مانم یا به عبارتی انسان بقا دارد.

وقتی جسم از دوام و قوام مرغوبی برخوردار نباشد، مانند درختی است که داخل آن موجوداتی لانه سازی کرده اند اما ما از آنها خبر نداریم. چه جمله زیبایی! گاهی وقت ها هست که ما حالمون خوب نیست حالا یا بیماری جسمی داریم، یا از درون حالمون بده، بی حوصله هستیم، زود عصبانی می شویم، بداخلاق می شویم، حس و حال هیچ کاری را نداریم، چهره ای گرفته ای داریم و ... اینجا می گوید اینها نشانه های این است که درون شما موریانه و حشرات لانه کرده اما شما خودتان از آنها خبر ندارید. حالا این موریانه و حشرات چه هستند که می توانند درون ما لانه سازی کنند و ما را داغون کنند؟! اینها یکی افکار منفی و ناسالم ما هستند مثل حسادت، کینه، بخل، طمع، کینه و ... چون همه اینها از فکر شروع می شود و دوم تغذیه ناسالم ماست.

حالا برای اینکه قالب ما ( جسم ما) از دوام و قوام خوبی برخوردار باشد؛ انسان بایستی هر لحظه به آنچه دریافت می کند، دقت کند. حالا دریافتهای ما چیست؟ انسان هر لحظه در حال دریافت است و به دو صورت دریافت می کند یکی در صور آشکار و دیگری در صور پنهان. در صور آشکار باید دقت کنیم به غذایی که می خوریم ببینیم چه چیزی وارد بدنمان می کنیم و ... در صور پنهان هم دریافتهای ما افکار ماست. یعنی این خیلی مهم است که ببینیم هر لحظه داریم به چه چیزهایی فکر می کنیم و یک راه اینکه اجازه ندهیم افکار منفی وارد ذهن ما شوند این است که هر لحظه حواسمان باشد که چه می بینیم، چه می شنویم و چه می گوییم.

همان طور که امواج دریا و شن های صحرا تلاطم دارند، درون ما هم ثابت نیست؛ اینجا می گوید اینکه انسان گاهی حالش بد می شود طبیعی است و این انتظار زیادی است که من بخواهم همیشه و هر لحظه حالم خوب باشد به نظر من ما اعضای کنگره که در حال آموزش و تغییر هستیم اگر گاهی حالمان بد می شود این نشان دهنده ی این است که ما در حال تزکیه هستیم ( تزکیه با درد همراه است) چون حال بد انسان به خاطر اشتباهاتی هست که خواسته یا ناخواسته مرتکب شده است  و اینکه حالم بد می شود یعنی اینکه من متوجه آن اشتباه شدم و آن اشتباهم را دیدم پس همین متوجه شدن و دیدن یکی از مراحل تزکیه است که باعث می شود انسان دیگر آن کار را انجام ندهد. البته نکته ای که اینجا مهم است اینستکه انسان هی خودش را سرزنش نکند و نگذارد این حال بدی او طولانی شود بلکه باید خودش را ببخشد و سعی کند دیگر اشتباهش را تکرار نکند.  

صور پنهان انسان از بدو خلقت هم می گذرد، صور پنهان انسان سابقه کهن دارد؛ آقای مهندس می گویند اینکه خداوند در قرآن اشاره کرده به اینکه ما یک روزی با خدای خود پیمان بستیم یعنی خداوند گفت آیا من پروردگار شما هستم و ما گفتیم قالوا بلی. این آیه خودش گویای این است که ما از قبل از روز الست بودیم که پیمان بستیم.آنجایی که خداوند انسان را به زمین فرستاد و حضرت آدم و حوا به زمین فرستاده شدند آنجا موقعی بود که انسان در قالب جسمانی قرار گرفت، آنجا خلق جسممان است، خلق صور آشکارمان است و خلق صورپنهانمان قبل از روز الست بوده. پس با این تفاسیر انسان دو خلق دارد خلق صور آشکار(جسم) که در روز است و روزی که پیمان بستیم بوده و خلق صورپنهان( نفس) که خیلی قبل از روز الست بوده و ما دقیقا نمی دانیم که کی است.

انسان هر چه باشد مهم اینستکه دارای عشق و محبت باشد؛ تمام این سختی ها و تلاش ها و مشکلاتی که انسان متحمل می شود، تمام آمدن و رفتنها و آموزش دیدن ها با حضور در کنگره ، با شرکت در لژیونهای مجازی و ... همه و همه برای یک چیزی و در یک چیزی خلاصه می شود و آن رسیدن به عشق و محبت است و برای رسیدن به عشق و محبت باید کاری کنیم که هر روز تعداد دوستانمان را بیشتر کنیم و تعداد دشمنانمان را کمتر. در واقع کاری کنیم که هم دوست بداریم و هم دوست داشته شویم.

با احترام؛ همسفر زهره ت

 
طبقه بندی: برداشت از سی دی، 
برچسب ها: کنگره 60، برداشت از سی دی، سی دی صورپنهان، همسفران وادی عشق،  

تاریخ : جمعه 5 اردیبهشت 1399 | 01:14 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات