حسی وصف نشدنی از لیاقت خدمت به دیگران

گفت و گو با  همسفر نرگس 

از قبول شدگان آزمون کمک راهنمایی


لطفاً به‌رسم ‌کنگره خودتان را معرفی کنید.

هم‌سفر نرگس: سلام دوستان نرگس هستم یک هم‌سفر، ماهم با تخریب چند سال وارد کنگره شدیم و آخرین آنتی ایکس مسافرم تریاک و متادون بود و ۱۴ ماه سفر کردیم با روش دی اس تی و شربت شفابخش اوتی و به راهنمایی کمک راهنمای محترم مسافرم مجید اعتباریان و کمک راهنمای خوب خودم خانم زهره توکلی والان هم به شکر خدا ۴ سال و یک ماه هست که آزاد و رها هستیم و ورزش هردوی ما والیبال.

ضمن عرض تبریک خدمت شما برای رسیدن به این جایگاه مقدس؛ لطف کنید از حس و حال زمان دریافت شال مقدس کمک راهنمایی از دستان آقای مهندس برایمان بگویید؟

هم‌سفر نرگس: از بدو ورودم به کنگره دو حس بسیار خوب را تجربه کردم یکی اجرای پیمان وادی هشتم و دیگری دریافت شال کمک راهنمایی و این حس واقعاً توصیف نشدنی است و اینکه جایگاه جدیدی به من داده شد یعنی خانم نرگس مسئولیتت سنگین‌تر شده و باید بیشتر روی خودت کارکنی.

 از حس و حال زمانی که در جایگاه کمک راهنمایی قرار گرفتید برایمان بگویید؟

 زمانی که حس می‌کنی خداوند اجازه داده تا به بندگان خوب خدا خدمت کنی اصلاً گفتنی نیست و انسان باید در هر جایگاهی که قرار می‌گیرد خودش تجربه کند و حس بسیار لذت بخشی است و امیدوارم همه مسافران و هم‌سفرانی که دوست دارند در این جایگاه برسند با تلاش خود در این ‌جایگاه قرار بگیرند.

به نظر شما چه ویژگی‌هایی در یک هم‌سفر می‌تواند او را تا مرز قبولی در آزمون سوق دهد؟

 اول، ایمان و باور خود نسبت به جایگاهی که در آن قرار دارد و دوم اینکه یک هم‌سفر باید تمام منابع را مطالعه کامل کند و سی‌دی‌ها را گوش کند تا بتواند در صور آشکار و پنهان خود آن را فرابگیرد.


تأثیر حضور کمک راهنما در کنگره را چگونه می‌بینید؟

 راهنما، الگوی یک ره‌جو است و وقتی یک راهنما نظم و انضباط، حرمت و قوانین کنگره را رعایت کند، تمام حرکات راهنما به ره‌جو منتقل می‌شود و این‌گونه یک راهنما الگوی ره‌جوی خود تأثیر می‌گذارد

 چگونه یک‌ کمک راهنما می‌تواند اعتقاد و باور را در ره‌جوی خود به وجود آورد؟

 توسط آموزش دادن مطالب کنگره و انتقال دادن این مطالب به‌طور صحیح به ره‌جو و انتقال حس.

آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌های خود می‌فرمایند: «شرایط انسان را تغییر می‌دهد» برداشت شما با توجه به قبولی در آزمون کمک راهنمایی از این جمله چیست؟

یعنی انسان در هر جایگاهی که قرار می‌گیرد نسبت به آن جایگاه تغییراتی در فرد به وجود می‌آید، مثلاً یک کمک راهنما وقتی از درستی و نیکی صحبت می‌کند خود نیز ملزم به رعایت این صفات می‌شود.

خانم نرگس عزیز با توجه به این‌که در این آزمون شما و مسافر محترمتان باهم قبول شدید، فکر می‌کنید چه عاملی سبب موفقیت شما شد؟

 هر دوی‌مان وقتی در کنگره بودیم، همیشه با آمادگی کامل در جلسات شرکت می‌کردیم و حتی درزمانی که در حال خدمت بودیم و در لژیون نبودیم از منابع غافل نبودیم و در تمام امتحانات شعبه حضور داشتیم و این صحبت آقای مهندس که قبل از امتحان فرمودند: بخوانید، بخوانید و بخوانید را اجرا کردیم.

چه اهدافی بعد از تشکیل لژیون دارید؟

همان‌گونه که تمام توانم را برای قرار گرفتن در این جایگاه به کاربردم، سعی می‌کنم تمام توانم را بعد از تشکیل لژیونم برای آن بگذارم فرمان‌بردار خوبی باشم و بتوانم آموزش‌های خوبی بگیرم تا بتوانم تزکیه و پالایش را در خودم انجام دهم و به افراد دیگر هم کمک شایانی نمایم.

خدمت‌هایی که تابه‌حال در کنگره داشته‌اید؟

 نشریات، لژیون سردار، مرزبان ورزش و ورزشبان ورزش و حضوروغیاب هم‌سفران.

کلام آخر

 از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند تا ما کنگره‌ای‌ها خوشبخت‌ترین افراد باشیم چون خیلی مشکلات وجود دارد در بیرون ازاینجا و به دلیل عدم آموزش، افراد قادر به حل آن‌ها نیستند. از تمام عزیزانی که به ما برای تجربه این حس زیبا اعم از اسیستانت، ایجنت، مرزبانان و کمک راهنمایانمان تشکر می‌کنم و از شما خانم زهرا هم سپاسگزارم.

تهیه و تایپ گزارش: هم‌سفر زهرا ق
طبقه بندی: گفت و گو، 

تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1398 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic