به نام مهربان بی همتا

امروز دوشنبه مورخ دوم دی ماه ۱۳۹۸  لژیون همسفران وادی عشق به استادی خانم زهره و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه " ازدواج + وادی ششم" با حضور همسفران عزیز در ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.تمام بازی زندگی این است که ما یک روزی به فرمان عقل برسیم یعنی به آن نقطه ای برسیم که آن چیزهایی که می دانیم درست است را انجام دهیم و آن چیزهایی که غلط است را انجام ندهیم.

برای رسیدن به فرمان عقل هم به گفته آقای مهندس نمی خواهید بروید به بیکران و ریاضت بکشید و کارهای آنچنانی کنید. همین کارهای روزمره و جزئی را درست انجام دهید. همین کارهای کوچک را در صور آشکار درست و به موقع انجام دهیم تا بتوانیم فرمانهایی را که عقل در صور پنهان می دهد را هم درست انجام دهیم وقتی عقل فرمان می دهد که مثلا اجاق گاز را پاک کن همان موقع پاک می کنیم یا وقتی فرمان می دهد مسواک بزن مسواک می زنیم و ... قطعا هر موقع هم در درون فرمان می دهد که سکوت کن ، صبر کن، و ... اجرا می کنیم. و به میزانی که فرمانهای عقل را اجرا کنیم در صلح و آرامش هستیم و به میزانی که فرمانهای عقل را اجرا نکنیم در رنج و عذاب هستیم.

در مورد اینکه روح چه چیزی است....

 خانم زهر خوشحالم که یک بار دیگر خداوند اجازه داد کنار همدیگر باشیم. در ابتدا همسفر فاطمه جایگاه دبیری را به همسفر زهرا تحویل دادند.
سپس در مورد دستور جلسه ازدواج همسفران مشارکت کردند.

همسفر زهرا پن:  من اولین سیدی که گوش کردم ازدواج بود که نواقص خودم را پیدا کردم و روی آنها کار کردم و هنر زندگی کردن را از این سی دی یاد گرفتم.

همسفر زهرا ق: همیشه به ما میگفتند برای ازدواج چشمتان را باز کنید اما وقتی ازدواج کردید چشمتان را ببندید و در کنگره هم یاد گرفتیم که اگر می خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم نقاط قوت شخص مقابل را ببینیم و تمام نکته های مثبتش را ببینیم و منفی ها را نبینیم و روی نقاط مشترک همدیگر کار کنیم.

همسفر اعظم: من موقعی که ازدواج کردم از زندگی ام، راضی نبودم چون در ناآگاهی بودم و هدف خود را از ازدواج نمیدانستم  و شما خانم زهره به من گفتی که تو باید زندگی را بسازی و خوشبختی را تو باید بسازی اما  من همیشه از مسافرم انتظار داشتم و از درون داغون بودم و هیچوقت خوبیهای مسافرم را نمیدیدم.

همسفر زهره م: هر مخلوقی مخلوقات دیگری را بهانه میکند برای شکوفایی خودش و انسان تا خودش به اون درجه نرسد عیبهای خودش را نمیداند و ما در زندگی جایگاه مسافرانمان را اشغال کردیم و انها نمیتوانند کارهایشان را انجام بدهند و ما باید جایگاهشان را بهشون بر گردونیم و ما باید بتوانیم در کنار مسافرانمان رشد کنیم.

همسفر الهام: ازدواج یک نیاز است عشق و محبت است و زن و مرد باید با همدیگر کنار بیایند و ناامید نشوند

همسفر زهرا پر: اکثر ما قبل از ازدواج یک رویاهایی داشتیم ولی بعد از ازدواج انگار تقریبا هیچ کس از ازدواجش راضی نیست خانم زهره شما یک روز سر لژیون حرف قشنگی زدید که ما چیزی را مالکش میشویم که خودمان خلق کرده باشیم و اینکه ما خوشبخت نیستیم یکی از دلایلش چون میخواهیم مالک شوهرانمان باشیم و ما تنها مالک چیزی که خودمان ساخته باشیم میتوانیم باشیم.

همسفر زهره ش: در قرآن میگوید ازدواج باعث آرامش انسان میشود ولی الان اینجوری نیست به خاطر اینکه جایگاهها اشتباه شده است و ما در کنگره یاد گرفتیم که باید جایگاه مرد را بهش بدهیم و ارزشش را بهش برگردونیم و اندازه ها را رعایت کنیم.

همسفر مهری: به نظر من در ازدواج اخلاق از همه چیز مهمتر است.

 خانم زهره: یکی از هدفهای ازدواج حب بقا و ادامه نسل است اما این تنها دلیل نیست یکی دیگر تکامل تک تک طرفین است. به همین خاطر خیلی وقتها خداوند اون کسی را که ما میخواهیم بهمون نمیدهد و کسی را که لازم داریم به ما میدهد برای اینکه ما به اون بیداری برسیم چون می داند نیاز توست که با این مرد با این خصوصیات در کنار هم قرار بگیری. اگر انسان این را بفهمد با بدترین شوهر بهترین زندگی را میکند همین مردی که احساس میکنیم بد ترین است برای رشد و تکامل من بهترین نمونه میشود. و تا خودمان تغییر نکنیم مسافرانمان تغییر نمیکنند پس اگر مسافر من هنوز اون کسی که من میخواهم نشده است باید به دنبال اشکال در درون خودم بگردم و ازدواج فقط خواست نیست تقدیر هم است و خودمان با اعمال خودمان تقدیرمان را رقم میزنیم مثال کم صبر بودن من، نا مهربانی من، حسادت من، منیت من و ... باعث می شود که تقدیر ما با این مسافر باشد که اینها را یاد بگیریم .اگر با این تفکر به مسافرانمان نگاه کنیم قطعا دوستشان خواهیم داشت با هر میزان خصوصیات خوب و بد که داشته باشند.

خانم نسرین: داستان استاد خرقانی را تعریف کردند که با داشتن یک همسری که بد دهان و بد رفتار و بداخلاق بود باعث شده بود که ایشان به جایگاه بالایی برسد.

خانم زهره: سیدی بند محکم تر را گوش کنید این داستان کامل توضیح داده شده .پس ما در کنار انسانها با خصوصیات متفاوت قرار میگیریم که ساخته بشویم کسانی که از ازدواجشان نارا ضی هستند اینها کسانی هستند که باورهای غلط از ازدواج دارند و می خواهند دیگرا بیایند و آنها را خوشبخت کنند در صورتی که خوشبختی چیزی است که در درون ما است و خودمان باید آن را بسازیم. یک زن باید هنرمند باشد و ما باید روی نقاط مشترک همدیگر کار کنیم  و باید سعی کنیم خوبیهای همدیگر را ببینیم و به زبان بیاوریم و مردها دوست دارند که به عنوان یک تکیه گاه زن خانواده بهشون تکیه کنه وقتی که ما محلشان نمیگذاریم دودش در چشم خودمان میرود.

سوال همسفر فاطمه: اینکه ما مالک مسافرانمان نیستیم یعنی چه؟

 خانم زهره :گاهی که ما مرتب به مسافرانمان میگوییم چرا این کار را کردی یا چرا این کار را نکردی باید فلان کار را می کردی اینجاست که خود را مالک مسافرانمان میدانیم در واقع خود را جای خالق او که خداوند است قرار میدهیم در صورتی که مالک و خالق او خداوند است و ما فقط مالک چیزهایی هستیم که خودمان خلق کردیم مثلا اگر یک عروسک بسازیم می توانیم در موردش نظر دهیم که کجا قرار بگیرد، دستش یا چشمش چگونه باشد و ... پس ما مالک مسافرانمان نیستیم و  همانطور که در سی دی موانع محبت داریم هر چه احساس مالکیت ما به مسافرانمان به بالا برسد عشق محبت به صفر میرسد۰و اینجاست که پیوند محبت سست می شود و زندگی در کنار همدیگر سخت می شود.

وادی ششم

همسفر الهام: مغز جایگاه عقل است. انسان هم میتواند تفکر مثبت و هم منفی داشته باشد به تفکری که مثبت باشد تعقل می گویند. عقل از کلمه عقال به معنای هدایت کننده می آید عقال طنابی است که از بینی شتر رد می کردند تا بتوانند شتر را به سمت راست یا چپ هدایت کنند.

خانم زهره: حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نماییم. وقتی می گوید حکم عقل یعنی عقل کارش حکم صادر کردن است که ما باید آن را کاملا اجرا نماییم و به میزانی که ناقص اجرا کنیم دچار مشکلات و سختی میشویم.

عقل در تکامل مانند ماشین تابع خود می باشد. عقل همیشه رو به کامل شدن است. عقل مانند ماشین تابع خود است یعنی همانطور که ما وقتی می خواهیم ماشین را روشن کنیم فقط بنزین در آن می ریزیم و استارت می زنیم دیگر خود موتور ماشین بقیه کارها را انجام می دهد و ماشین حرکت می کند عقل هم خودش خودش را کامل می کند فقط ما باید شرایط را برای عقل فراهم کنیم و با اموزش گرفتن داناییمان را بالا ببریم و خود عقل ذره ذره خودش را کامل میکند.

در حالی که روح با لطافت منحصر به فرد خود، با ارادۀ عقل رهبری می شود. روح فقط القا مثبت می کند و عقل می تواند حرف روح را بپذیرد یا نپذیرد. یعنی روح القا می کند که این کار درست است اما باز عقل فرمان می دهد که این کار را بکن یا نکن.عقل تصمیم گیرنده است.
کارهایی را که جن و روح به ما القا می کنند که  انجام بدهید تصمیم نهایی را عقل می گیرد که انجام دهیم یا نه.

در مورد اینکه روح چه چیزی است خیلی کمتر صحبت شده اما این را می دانیم که روح انسان را به خوبیها هدایت می کند و در سی دی جهان بینی 1 و 2 آقای امین در مورد روح اینگونه می گویند که ما در قرآن آیه ای داریم که می فرماید:« ما زمین و آسمان را مسخر شما گردانیدیم.» مخاطبش انسانهاست. حالا تمام اینها به واسطه چه چیزی برای انسان قابل تسخیر است ؟ به واسطه روح. یعنی روح قابلیتی دارد که به واسطه آن انسان می تواند از علم خداوند بهره مند شود.

حال به نظر خود من با توجه به صحبت آقای امین من این برداشت را داشتم که وقتی می گوییم خداوند از روح خودش در ما دمید یعنی از صفات خودش در ما قرار داد ما به واسطه روحی که در ما هست ما می توانیم این صفات را زنده کنیم یعنی قابلیت و توانایی کسب صفات الهی را داریم اما یک حیوان چون روح ندارد این قابلیت و توانایی را ندارد یعنی اگر هزاران سال بخواهیم زمان صرف کنیم تا به یک گوسفند علمی بیاموزیم یا صفتی یاد بدهیم نمی توانیم. چون روح ندارد اما اگر به یک انسان یاد بدهیم یاد می گیرد. پس یک گیاه یا یک حیوان مانند شیر یا حیوان دیگری هیچ وقت نمی تواند صبر را یاد بگیرد، مهربانی و احترام را یاد بگیرد، زبان انگلیسی یا فرانسوی و ... را یاد بگیرد اما انسان به واسطه روحی که دارد می تواند فرا بگیرد.همسفر الهام: عقل آغاز و پایان مشخصی ندارد. و یکی از مهمترین و سرنوشت سازترین مولفه های صور پنهان است و مغز جز صور آشکار است و جایگاه عقل در مغز نیست چون عقل فنا ناپذیر است و بعد از مرگ ارز بین نمی رود بقا دارد.

همسفر زهره م: عقل کل مانند خورشید است و ما بسان خانه هایی هستیم که روزنه هایی دارد و هر چه به سمت ارزشها حرکت کنیم نور بیشتری دریافت می کنیم و هر چه به سمت ضدارزشها برویم روزنه تنگ تر می شود و نور کمتری ذریافت می کنیم.

خانم زهره: عقل فر ایزدی دارد یعنی همانطور که خداوند همیشه انسان را به سمت خوبی و درستی هدایت می کند عقل هم انسان را به سمت خوبی ها هدایت می کند و همیشه خوبی انسان را می خواهد.

تمام بازی زندگی این است که ما یک روزی به فرمان عقل برسیم یعنی به آن نقطه ای برسیم که آن چیزهایی که می دانیم درست است را انجام دهیم و آن چیزهایی که غلط است را انجام ندهیم.

برای رسیدن به فرمان عقل هم به گفته آقای مهندس نمی خواهید بروید به بیکران و ریاضت بکشید و کارهای آنچنانی کنید. همین کارهای روزمره و جزئی را درست انجام دهید. همین کارهای کوچک را در صور آشکار درست و به موقع انجام دهیم تا بتوانیم فرمانهایی را که عقل در صور پنهان می دهد را هم درست انجام دهیم وقتی عقل فرمان می دهد که مثلا اجاق گاز را پاک کن همان موقع پاک می کنیم یا وقتی فرمان می دهد مسواک بزن مسواک می زنیم و ... قطعا هر موقع هم در درون فرمان می دهد که سکوت کن ، صبر کن، و ... اجرا می کنیم. و به میزانی که فرمانهای عقل را اجرا کنیم در صلح و آرامش هستیم و به میزانی که فرمانهای عقل را اجرا نکنیم در رنج و عذاب هستیم.

موضوع مورد بحث هفته آینده دوشنبه موزخ 9 دی ماه: ادامه وادی ششم + وادی هفتم

 نویسنده: همسفر فاطمه ح 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، وادی ششم، ازدواج، همسفران وادی عشق،  

تاریخ : یکشنبه 8 دی 1398 | 03:33 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات