به نام مهربان بی همتا

امروز دوشنبه مورخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸  لژیون همسفران وادی عشق به استادی خانم زهره و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه عمومی" بنیان کنگره ۶۰" با حضور همسفران عزیز در ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.

خانم محبوبه در روز رهایی خود گفتند که زیارت مشهد رفته بودیم و شخصی آنجا شفا گرفت و همه به سمت پنجره فولاد رفتند و روی او ریختند و ... اینجا در کنگره هر هفته داره این ‌معجزه اتفاق می افته.اینجا مرده زنده می شه و اگر تک تک ماها بی تفاوت رد شویم دچار بی حسی شده ایم و اگر از جشن گلریزان براحتی بگذریم دچار بی حسی شدیم و بی حسی درد خیلی بزرگی است...

ابتدا همسفران در مورد دستور جلسه مشارکت نمودند.

همسفر زهره ش: این روز عزیز را به تمام اعضای کنگره و آقای مهندس و خانم آنی و خانواده محترمشان و تمام کسانی که زحمت کشیده اند تا ما به راحتی در اینجا بنشینیم تبریک میگویم .من در سایت صحبت های خانم کماندار را می خواندم که فرمودند ،پدر من از اول، اندیشه خدمت به انسانها را داشتند و این اندیشه باعث شد که بتوانند کنگره را راه اندازی کنند و آقای مهندس عملاً تمام وادیها را انجام دادند و با تفکر و تلاش و کوشش و عشق، خداوند این لطف را شامل حالشان کرد تا بتوانند بنیانگذار جایی باشند که انسانهای دردمند و فرورفته در تاریکی را نجات بدهند.در این زمانه تمام انسان ها تنها هستند و غم بزرگ تنهایی را دارند و حتی خانواده ها از هم دور هستند ولی کنگره جایی است که می توانیم به نوعی تشبیه به مجاز کنیم که در سی دی مجاز گفته شد که هزینه ندارد و از این نظر که در اینجا بین ما پیوند محبت برقرار شده و حتی من که دور شده ام دلم برای شما تنگ می شود و می دانم که دل شما هم برای من تنگ می شود، در اینجا غم دیگران غم ماست و با غم او اشک می ریزیم و این خیلی مساله بزرگی است و نمی توان ساده گذشت و این نشانه تفکر عمیق در پشت آن است و از یک جایی شروع شد و معلوم نیست در ادامه به کجا برسد و اینها قابل توصیف نیست و پایه های کنگره محکم تحویل ما داده شد و طلب می کند که ما هم خیلی محکم این را تحویل آیندگان بدهیم و از نظر من تنها چیزی که می تواند پایه های کنگره را مستحکم کند تنها فرمانبرداری است و در احکام دین چرا وجود ندارد و فقط عمل و در کنار آن‌تزکیه و پالایش داشته باشیم تا حس هایمان باز شود و این محبت را بتوانیم به بقیه بدهیم.خانم آنی فرمودند انسان ها در این زمانه بی محبت شدند ولی شما کار و عمل ات را با محبت کن تا انتقال دهی و بعدها تحویل بگیری. آقایی در جلسه اردستان استاد بودند و فرمودند در اثر اعتیاد بسیار ترد شده بودم و منزوی بودم و یک سوپری بود که عشق من این شده بود که بروم و از او خرید کنم و به من می گفت عشق منی و من روزها با این جمله سر میکردم.حالا ببینید این افراد چقدر نیازمند محبت هستند،پس اینجا واقعا مکان امن و مقدسی است و به امید رهایی تمام افرادی که دچار اهریمن اعتیاد هستند.

همسفر زهرا ق: من گریزی می زنم به سی دی بنیان که بنیان در اصل به معنای ریشه است‌ که صفر تا صد آن بر عهده آقای مهندس بوده و بنیان گذار یعنی مجری  کسی که ایده ها را اجرا می کند و آن را تاسیس می کند برای همین می‌گویند بنیان گذار یک بنیانی را اجرا کرده ولی بنیان اصل تفکر است. من هم این هفته بزرگ را به تمام افرادی که صادقانه در کنگره خدمت می کنند تبریک میگم، به بزرگ مرد کنگره آقای مهندس و بزرگ بانوی کنگره خانم آنی تبریک میگم و انشالله راهشان مستدام باشه و ما بتوانیم از خدمت گذاران صدیق کنگره باشیم.خدمت گزار زیاد است ولی خدمتگزاری که با قلبش خدمت میکند کم است.انشالله بتوانیم راه کنگره را ادامه بدهیم.

همسفر اعظم: من هم به نوبه خودم این هفته را به آقای مهندس و خانم آنی و خانواده محترمشان تبریک می گویم و انشالله ماهم بتوانیم در این راه خیر قدمی برداریم.

همسفر نسرین: من هم این روز را به جناب مهندس و خانواده خوبشان و تمام اعضای کنگره تبریک می گویم و واقعا کنگره مکان مقدسی است که هیچ جای دنیا نمی توان نظیرش را پیدا کرد و اذن به افراد خاصی برای حضور داده می شود.من دوستان و فامیل های زیادی دارم ولی آرامشی که چهره اعضای کنگره به من می دهد هیچ‌کس نمی تواند بدهد.هروقت که جان به لب می شوم لژیون را تجسم میکنم.چهره تک تک افراد را..خداراشکر میکنم که راهم باز شد به اینجا.

همسفر مهری: منم زمانی که خداراشکر از ناراحتی رها شدم بهشت را به من داده بودند و چه حس و حالی داشتم و خدارا بابت رهایی شکر میکنم و خیلی ممنونم بابت نعماتی که خداوند به من داد.

همسفر مریم: من هم شاکر خداوندم که در جمع شما هستم.ممنونم از آقای مهندس و خانواده شان و دستشان را از دور می بوسم و قبل آمدن به لژیون ها برگشت همسرم به زندگی را نمی دانستم چگونه است و این برگشت خیلی زیباتر بود .دیدن جشن رهایی ها و حتی گوش دادن سی دی ها کاری کرد که من در دوشنبه ها حضور پیدا کنم و خوشحالم که در جمع شما و استادی مانند خانم زهره هستم و حتی سی دی ها را بارها گوش داده ام و دوشنبه ها برایم طوری دیگر است و خوشحالم در جمعتان هستم.

خانم زهره: خوشحالم که امروز هم توفیق پیدا کردیم که در کنار هم باشیم و در ابتدا تبریک می گویم رهایی خانم مریم عزیز و نوشتن چهل سی دی خانم فاطمه عزیز را..

خانم زهره در ادامه پیام های مرزبانی را به اطلاع دوستان رساندند.

بچه ها هیچ همسفری نمی تواند در کنگره با هیچ مسافری حتی با مسافر خود یا دیده بان صحبت کند.

به هیچ عنوان همسفری نمی تواند با کمک راهنمای مسافرش صحبت کند و در زمان تهران رفتن باید تمام حرمت ها حفظ شود.

بچه ها بحث کنترل کردن مسافر ها خیلی مدنظر است و گفته شده که بعضی از همسفران به جای اینکه بال پرواز باشد بند شده است و نیازی نیست شما مسافرانتان را کنترل کنید.

ایستگاه اتوبوس زده شده و خبر خوبی است برای کسانی که می خواهند با اتوبوس بیایند می توانند و تبریک می گویم.

دیرآمدگی ها را جدی بگیریم و رهجوهایی که بیش از ۶ماه است‌کنگره می آیند و تغییری در آنها بوجود نیامده راهنما می تواند عذر آن رهجو را بخواهد.

پنج شنبه ها زمان صحبت استاد اجازه رفتن پیش مرزبانان را ندارید.

هفته آینده ساعت ۲تا۳امتحان است و همه آماده باشند.

خانم زهره:بنیان از ریشه می آید آقای مهندس واقعا از خود گذشتگی کردند چون می توانستند بعد از رهایی خود دنبال زندگیشان‌ بروند و ‌آن زمان که آقای مهندس رها شدند بدهی و مشکلات داشتند و دنبال کار خود نرفتند و ماندند جا دارد از آقای مهندس و خانم آنی تشکر کنم.از دختران گلشان و از آقای امین تشکر میکنم و ما می توانیم در هفته آینده با شرکت در گلریزان ایشان را به اهدافشان نزدیک کنیم و شکر می کنم که در زمانی زندگی می کنم که آقای مهندس در این حیات هستند و از خدا طول عمر برایشان‌می خواهم تا نسل بعد من هم از ایشان استفاده کنند.

پیامی که خانم رویا در سایت نوشته بودند تولد بنیان کنگره، یعنی تولد همه ما..این‌جمله معنای عمیقی دارد.من هم از صمیم قلبم تبریک عرض میکنم و دلم می خواهد فریاد بزنم و بگویم تولدتان مبارک و از تمام دیده بان های عزیز و پیشکسوتان عزیز مخصوصا آقای خدامی و اقای جمال کبیر رضایی و آقای سید مهدی حسینی و سرکار خانم سودابه عزیز تشکر کنم که این چهار نفر پایه گذار کنگره اصفهان بودند و این هفته ها برای این است که یادی از این عزیزان کنیم . وقتی اونها می آیند در کنگره تغییرات را متوجه می شوند.راهنمای عزیزم فرمودند چند همسفر بودیم و هرکس یک وسیله می آورد تا به سختی بتوانیم یک چای برای عزیزانی که از تهران می آمدند درست کنیم و مشکلات زیاد بود ولی آنها ایستادند تا ما امروز بتوانیم به راحتی اینجا بنشینیم و هفته بنیان برای یادآوری اینستکه بدانیم کنگره ازکجا به کجا رسیده است.آقای مهندس در زمانی که اعتیاد جرم بود و معتاد مجرم بود این روش را پیاده کردند و خواستند که از تریاک بعنوان دارو استفاده کنند و آنطور که خودشان گفته اند بارهاشد که در جلسه بودم و درجمع با دستبند مرا می بردند ولی ایستادگی و‌مقاومت کردند.فراموش نکنیم این عزیزان و این زحمات را و دچار بی تفاوتی و بی حسی نشویم.

به قول آقای حکیمی ما انسان های خوشبختی هستیم به شرطی که این خوشبختی را باور کنیم

به من بگویید کدام یک از شما باور دارید ما اهالی کنگره انسان های خوشبختی هستیم؟ چه کسی باور می کند که خوشبخت است؟

همسفر مهری: سالم شدن پسرم و آرامش که در خانه حاکم شد ممنون آقای مهندسم.

همسفر زهرا پن: قبل آمدن به کنگره خودم را بدبخت می دانستم.۳مصرف کننده من آرامش شانزده نفر را گرفته بودند.آرامش آنها خوشبختی است و دوست داشتن خیلی ها و دوست داشته شدن از طرف آنها،اینکه کسی هست که مارا دوست دارد که هرهفته یک سی دی به ما می دهد.خوشبختم که خداوند بهترین راه را برایم باز کرد.

همسفر اعظم: کسی که در حال زندگی می کند و از داشته ها و نداشته هایش لذت می برد او خوشبخت است.

همسفر زهراق: کسی که قدر نعمت ها و مشکلات اش را بداند و مشکلاتش را جهت تکمیل شدن شخصیت اش بداند حتی داشتن یک‌مصرف کننده را نعمت بداند او خوشبخت است.

همسفر زهره ش: هرچه اتفاق در جهان بیرون می افتد ابتدا در ذهن ما اتفاق می افتد و اگر در ذهنمان باور کنیم خوشبختیم پس هستیم.در سایت می خواندم که شما گفتید که میزان رنجی که به آدمها می رسد مهم نیست،میزان تفسیری که آدمها از رنجشان می کنند مهم است و اینجا خوشبختی معلوم می شود که اتفاقی که برای من می افتد را بااندیشه تفسیر کنم یا نه..

خانم زهره: فکر کنیم با پیدا شدن راه کنگره آیا انسان های خوشبختی هستیم یا نه..وقتی خداوند به ما اجازه دانستن مطالب درستش را داده یعنی خوشبختیم وقتی با آمدن به کنگره به ما اجازه تغییر داده می شود یعنی خوشبختیم.آقای مهندس می فرمایند: علم تک تک افراد کنگره اگر با افرادبیرون کنگره بسنجیم سی سال چهل سال جلوتریم.در زمینه درمان اعتیاد راهنمایان کنگره از دکترهایی که در این زمینه تلاش می کنند بسیار بالاتر است .تمام مطالبی که یاد میگیریم درست است زیرا در روزمره با آنها دست و پنجه نرم می کنیم و تجربه می کنیم.همینکه اجازه تغییر به ما داده می شود و این بستری که برای هفته گلریزان به ما می دهند برای بخشنده شدن است و شاید با همین مال ما بیرون کنگره بخشنده نمی شدیم ولی در کنگره به قول آقای زرکش جشن‌گلریزان بستری است که در آن روز اجازه داده می شود حتی با دادن پنجاه هزارتومن انسان بخشنده ای شوی و صفت کسب کنی و این کم نیست.آقای حکیمی فرمودند اگر هم وزن مان در کوله پشتی مان طلا  بریزیم و به کشورهای پیشرفته مثل امریکا یا اروپا یا هر کشور دیگری برویم و بگوییم راه درمان اعتیاد را به ما یاد بدهید اصلا همچین انسانی پیدا می کنیم؟!.

خانم محبوبه در روز رهایی خود گفتند که زیارت مشهد رفته بودیم و شخصی آنجا شفا گرفت و همه به سمت پنجره فولاد رفتند و روی او ریختند و ... اینجا در کنگره هر هفته داره این ‌معجزه اتفاق می افته.اینجا مرده زنده می شه و اگر تک تک ماها بی تفاوت رد شویم دچار بی حسی شده ایم و اگر از جشن گلریزان براحتی بگذریم دچار بی حسی شدیم و بی حسی درد خیلی بزرگی است و کسی که خواسته کمک کردن ندارند و فقط بخاطر حرف راهنما یا وظیفه رهجو بودنشان کمک کنند دچار بی حسی شدند و انسان های خنثی شده اند ،اینها را گفتم که هفته آینده با اگاهی و تمام توانمان در این جشن شرکت کنیم . اونی که پنجاه هزارتومن میدهد تا کسی که پنجاه میلیون می دهد مهم نیست بلکه آنچه که بین خود و خدای خودمان است مهم است.حتی  اگر پنجاه هزارتومان کمک می کنید این مهم است که با اعتماد به نفس  بالااین‌کار را انجام دهید نه اینکه خجالت بکشید و اینجا بحث خجالت و قیاس نداریم بلکه عمل سالم مهم است.

آقای زرکش گفتند شما نسبت به افراد دیابتی ها یا هپاتیتی ها مسئول نیستید ولی نسبت به یک کوکائینی در آمریکا مسئولید.اگر یک نفر در اثر مصرف مواد در امریکا زجر می کشد  من در قبال او مسئولم.

به خانم رویا تبریک میگویم بابت اینکه یک دوره مرزبانی را با موفقیت طی کرد و خوشحالم چنین رهجویی در لژیون بود و حرکت خانم رویا و بقیه خیلی تاثیر روی حرکت بچه های لژیون داشت.ایشان درک کردند که به کجا آمدند و ان شالله در جایگاه کمک راهنمایی خواهند درخشید.

همسفر رویا: هفته بنیان را به تمام اعضاء تبریک میگم و مهم نیست برای آقای مهندس جشن‌بگیریم بلکه بدانیم که ایشان برای کنگره و مردم دنیا چه کردند مهم است و تولد بنیان یعنی تولد تک تک ماست و بدانیم که آقای مهندس برای ما چه کردند..هرکسی هر طور می تواند باید بهایش را پرداخت کند و کمک کند.خوشحالم که یک دوره مرزبانی را پشت سر گذاشتم و خواسته داشتم ولی شرایط سخت بود و یک روز حس کردم با مرزبان نشدنم از راهنمایم فرمان برداری نکرده ام،هرچیزی که کمک راهنما گفت حتما گوش بدهید،شرایط من واقعا سخت بود ولی وقتی خانم زهره گفتند راه برایت باز می شود و در حال خدمت این را خواهی دید برای خوشحال کردن ایشان مرزبان شدم و واقعا قدردان هستم زیرا زندگی ام متحول شد و نعمتهای زیادی بدست آوردم و سالیان سال منتظر بودم تا بتوانم با مسافرم حرف بزنم و این دوره طلایی برای من بود چون زمان هایی که می آمدم با مسافرم حرف می زدم بسیار لذت بخش بود‌.از تمام شما می خواهم هر چه راهنما گفت بگویید چشم و پدر شوهر و مادر شوهرم مخالف کلاس بیرون رفتن من بودن و من سر کار می رفتم ولی همیشه حسی بهشان دست میداد وقتی می‌خواستم بچه هارا پیششان بگذارم و الان تغییر کرده اند و برکت کنگره در زندگیمان آمده و بخاطر سختی هایمان نباشد که خدمت نگیریم. وقتی رهایی ها را می دیدیم یا با کشیدن سختی ها آرامش دیگران و خوشحالی آنها را می دیدم لذت می بردم و اگر خداوند به من پاداشی بدهد آن‌را تقدیم خانم زهره می کنم که ایشان مسبب قرار گرفتن من در جایگاه خدمتی بودند و از تک تک شما تشکر میکنم.

خانم زهره: من باور دارم که انسان خوشبختی هستم. شاید خیلی ها در کنار من آمدند کنگره ولی خدا به من لطفی دیگر داشت چون رهجویانی چون شما داشتم. من میبینم بعضی ها مثل خانم زهره ش حتی روی صندلی نمی توانستند بنشینند و الان در شعبه اردستان کمک راهنما هستند و در حال خدمت .لذتی که بچه هایی مثل خانم رویا،زهره،الهام، اعظم و زهرا و ... میبرند ،من صدبرابر میبرم و خداوند به من و خانواده ام طوری دیگر نگاه کرد و اگر حرکت های قشنگ شما نبود قطعاً من هم نبودم و اجازه نمی دادند یکسال بیشتر در کنگره بمانم و رشد شما را ببینم.از تمام شما ممنونم.

دستور جلسه هفته آینده: جشن گلریزان + وادی ششم

تایپ و نویسنده: همسفر زهرا ق

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 

تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1398 | 12:51 ق.ظ | نویسنده : همسفر زهرا ق | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو