به نام نامی قدرت مطلق الله     

در روز دوشنبه درتاریخ ۱مهرماه لژیون هشتم با استادی خانم زهره با دستورجلسه: صورت مسئله اعتیاد و سیدی اضافه وزن 1 و سیدی وادی اول با حضور همسفران و کارآموزان عزیز در ساعت ۱۷:۳۰ آغاز به کار نمود.


کسانی که در کنگره نمی خواهند دیده بشوند به شدت دیده میشوند و کسانی که می خواهند دیده بشوند به بیرون پرتاب میشوند.

 خانم زهره : در ابتدا پیام های مرزبانی را اعلام کردند : در ادامه گفتند: خیلی خوشحالم که میبینم دو تا از همسفران لژیون امدند و برای شرکت در انتخابات  مرزبانی اعلام آمادگی کردند و اگر کسی نمی آمد من به خودم به عنوان یک راهنما شک میکردم که شاید آموزش های من کامل نبوده چون واقعا رهجویی میتواند بگوید من آموزش گرفتم در کنگره که حس بدهکاری نسبت به کنگره داشته باشد و این حس همیشه همراهش باشد به طوری که کاری که از دستش بر می آید را با تمام وجودش بخواهد که انجام دهد.

 خانم زهره در مورد صورت مسئله اعتیاد گفتند: یادم هست روز رهایی ما در تهران دقیقا با دستورجلسه صورت مسئله اعتیاد یکی بود. و این جمله آقای مهندس همیشه در ذهنم هست که گفتند:که از روزی که خداوند آدم و حوا را از بهشت به زمین راند تا قبل از شروع کنگره۶۰ اصلا صورت مسئله اعتیاد غلط بوده به همین خاطر هیچ وقت نتوانستند راهی و روشی برای درمان اعتیاد پیدا کنند. و با یک مثال ساده غلط بودن صورت مسئله را برای ما روشن کردند ایشان گفتند مثلا یک صورت مسئله داریم با این عنوان که یک کیلو برنج برای 6 نفر کافی است حال برای 600 نفر چند کیلو برنج نیاز داریم؟ این یک صورت مسئله صحیح است به همین خاطر راحت می توانیم به جواب صحیح هم برسیم. اما گاهی می گوییم یک کیلو برنج برای 20 نفر کافی است حال برای 600 نفر چند کیلو برنج لازم داریم؟ خب اینجا چون صورت مسئله غلط است و هیچگاه یک کیلو برنج برای 20 نفر نمی شود جواب درستی هم به دست نمی آوریم اینجا مثل این است که می گویند اعتیاد یک سم است و حالا باید برای درمان شخص سم زدایی کرد. گاهی هم اصلا نمی دانند که یک کیلو برنج برای چند نفر می شود حالا می خواهند ببینند برای 600 نفر چقدر برنج لازم است؟ این هم دقیقا مثل این است که همینطوری می گویند فرد باید موادش را یکدفعه قطع کند.

اما آقای مهندس آمدند و گفتند چرا با اینکه فرد خواست رهایی دارد و تلاش هم میکند و مواد هم نمی کشد اما چرا دوباره به مواد برگشت پیدامیکند؟ مگر کجای فرد مصرف کننده دچار مشکل شده؟ و علتش را در  اختلال در سیستم ایکس ( جسم) دانستند که به موازات آن روان و جهان بینی فرد هم دچار مشکل شده و آنگاه با طرح این سوال و اینکه متوجه شدند که این ریشه در جسم دارد توانستند روس دی اس تی را ابداع کنند .که روش DST یک حقیقت است.چیزی که بوده( اما کشف نشده بود)،هست و خواهد بود ..حقیقتی پنهان که به دست آقای مهندس کشف شد..و الان هم تنهاترین راه درمان اعتیاد است. و در آینده و هزاران سال دیگر هم که بگذرد درمان همین است.          

سی دی( اضافه وزن )

همسفرنسرین: این سی دی در مورد اضافه وزن بود.و ما برای هرچیزی یک واحدی داریم.مثلابرای وزن کردن یه مقدار سیب واحد کیلوگرم.و برای پارچه واحد متر،..و هرچیزی یک گنجایشی دارد.مثلا وقتی می رویم پمپ بنزین، باک ماشین ۳۰ لیترگنجایش دارد و اگر بیشتر بزنیم مثلا ۴۵ لیتر بزنیم.باید اون ۱۵ لیتر اضافه را درگالون های بنزین بریزیم و در صندوق عقب ماشین و صندلی های عقب جا بدهیم..   غذا خوردن هم همینطور است باید یک مقداری را در نظر بگیریم تا دچار اضافه وزن نشویم..و برای غذاخوردن واحد کالری را درنظر گرفتند.(کالری مقدار انرژی که صرف میشه تایک کیلوگرم آب را یک درجه گرم کند.و بدن ما برای سوخت وساز نیاز به انرژی دارد و ۲۰ درصد از این انرژی را مغز مصرف میکند.

 همسفرزهراالف:آقای مهندس میگویند:ما در۶سی دی شما را با ساختمان جسم آشنا کردیم..یک سری شناخت و آگاهی هم در مورد جسم داریم ولی هنوز هم کسانی هستند که در اثر بیماریهایی مثل ام اس یا سرطان میمیرند.

 همسفر زهرا پن: آقای مهندس میگویند که درمان اضافه وزن و چاقی با عمل جراحی و چربی سوزی نیست..که خیلی ها میان روده و معده را کوچک میکنندویاچربی های اضافه زیرپوست رابرمیدارندواین کارپدرمریض رادرمی آورد.و باعث می شود که بین پوست و عضله فاصله ایجادشود و پوست چروک میشود..

همسفرزهره م:این سی دی برام خیلی جالب بود.واینکه طبیعت معلم ماست و ما از طبیعت الگوبرداری میکنیم. و معده ما هم مثل باک ماشین که ۳۰ لیتر بنزین گنجایش دارد و اگربیشتربزنیم باید انها را در گالون های بنزین ذخیره کنیم..گنجایشی دارد.

 خانم زهره: پس قدم اول برای اضافه وزن این است که اول یک ترازو بخریم و روزی سه بار خودمان را وزن کنیم.اینکه گاهی ما می ترسیم خودمان را وزن کنیم که نکند اضافه وزن پیدا کرده باشیم پس اگر روبه رو شدن با صورآشکارمان و اینکه بدانیم چه بلایی بر جسم خود وارد کرده ایم سخت است پس ببینیم چقدر روبه رو شدن با صور پنهانمان سخت تر است. و باید کالری غذاهایی راکه میخوریم را بدانیم.و اگر روزی ۵۰۰ کالری کمتر از میزان مصرف کالری روزانه که 2000 کالری است مصرف کنیم قطعا درهفته نیم کیلو وزن کم میکنیم.. و نکته دیگر اینکه آقای مهندس گفتندسی دی نوشتن هم باعث لاغری میشود چون باید برای نوشتن سی دی جملات را حفظ کرد و مغز هم انرژی مصرف می کند.

آقای مهندس اعتقاد دارند انسانی میتواند در صلح و آرامش زندگی بکند که هم به  جسم و  هم به روان و جهان بینی اش توجه کند  و روی هر سه کار کند. اگر من از جهان بینی بالایی برخوردار باشم و روان سالم داشته باشم اما جسمی داغون داشته باشم هیچ وقت نمیتوانم درست زندگی کنم و از زندگی لذت ببرم..به خاطر همین است که در کنگره به جسم بسیار تا بسیار اهمیت میدهند و علاوه بر اینکه برای تقویت جهان بینی و روان وقت صرف می کنیم برای جسم هم باید وقت صرف کنیم و به ورزش و تغذیه و خوابمان باید اهمیت دهیم چون ما در طی سفرمان چه در کنگره و چه در کل زندگی باید یک فیزیک قوی داشته باشیم و اگر جسم سالمی نداشته باشیم نمی توانیم به آنچه که در اینجا یاد میگیریم عمل کنیم و اینکه می گویند عقل سالم دربدن سالم است. یک انسانی که جسم ناسالم دارد بیشتر دچار افکار منفی می شود و اسیر نیروهای بازدارنده میشود. کسی که هم که دچار اضافه وزن میشود قطعا بیماریهای دیگر هم به دنبالش می آید.کمر دردمیگیرد، رگ سیاتیک میزندبیرون، پا درد میگیرد و ... همه اینها باعث میشود ما در صورپنهان هم  آن رشد کافی را نداشته باشیم.پس ببینیدچقدر صورپنهان ما و صور آشکار ما به هم ربط دارند.پس به ورزش و تغذیه مون بسیار اهمیت بدهیم تا انشاالله با یک فیزیک قوی به حال خوش برسیم..

 سی دی وادی اول             

 همسفر مهری: ما همیشه در زندگی به دنبال صلح و آرامش هستیم پس در زندگی نباید به چیزهایی که به دردبخور نیستند نباید فکرکنیم مثل افکار منفی،سیاست، خریدن ماشین دیگران و..‌.وبه چیزهایی فکر کنیم که آرامش ما را تامین میکنند.‌.    

 خانم زهره: تفکرچیست؟

همسفررویا: تفکر به چیزی گفته میشود که جهت داشته باشد و کاملا با فکر فرق دارد.فکر چیزی است که به ذهن میاد و میره.. ولی وقتی ما تفکر میکنیم؛ به فکرهامون چه مثبت باشه چه منفی جهت میدهیم.پس به فکری که جهت دار باشد میگویند تفکر.

 خانم زهره:ریشه تفکرات ما خواسته های ماست.. من یک چیزی درونم میخواهم که بهش فکر میکنم.و این وادی میخواهداولویت بندی کردن خواسته هارا به مایادبدهد.‌. خیلی وقت ها بچه ها میان کنگره اما حالشون خوب نمی شود و به آنچه که می خواهند نمی رسند زیرا روی هدف و خواسته خود تمرکز نمی کنند و همه چیزها را با هم میخواهند..در وادی اول میگه تو تفکر کن و مشکل اصلی زندگی ات را پیدا کن روی آن تمرکز کن و برای حل آن نقشه بکش، یک نقشه ای که راه به عقب نداشته باشد و قابل اجرا باشد..

 همسفرزهره م:من خیلی دلم میخواست امسال به زیارت امام حسین(ع)بروم.امادرمان مسافرم را اولویت قراردادم و سعی کردم در سفر اول در کنار مسافرم باشم‌‌.

  همسفر رویا‌‌:یک زمانی هم میخواستم بازیگر بشوم و هم جهان گردی در دانشگاه را میخواستم بخوانم‌،و هم میخواستم ازدواج کنم و هم کمک راهنمایی قبول بشویم و هر چه تلاش می کردم به هیچ کدام نمی رسیدم اما زمانی که یاد گرفتم خواسته هایم را اولویت بندی کنم دو ماه قبل از امتحان کمک راهنمایی بود که فقط می خواستم در امتحان قبول شوم به همین خاطر همه وقت و انرژی ام را برای امتحان گذاشتم و قبول شدم.

خانم زهره: برای مرتب کردن ذهنمان کافی است که برای خواسته هایمان الویت قائل شویم و وقتی اولویت بندی میکنی  یک سری از خواسته ها را باید حدف کنید و یک سری هم باید کم کنید البته این را هم در نظر داشته باشید که  همین طور که آموزش می بینیم قطعاخواسته های ماهم تغیرمیکنند.

 انسانی که در زندگی اش نظم و انضباط دارد میتوانیم بگوئیم این انسان تفکر سالمی دارد.یعنی درست برنامه ریزی کرده واجراکرده. و نکته دیگر اینکه ۹۰درصداز افکار ما به گونه ای است که ما می خواهیم کاری کنیم که دیگران ما را تایید کنند. اگر هنوز در زندگی مشکلی داریم نشان دهنده این است که تفکر ما درست نیست.          در سی دی شو شود اقای مهندس می فرمایند تو اگر میخواهی به چیزی برسی اول باید تفکر درستی داشته باشی یعنی تفکری که قابل اجرا باشد مثلا اگر من ساع 2 نصف شب بخوابم اما تفکر کنم که 5 صبح بیدار شوم این تفکر، قابل اجرا نیست.دوم اینکه اگر میخواهی به چیزی برسی باید تصویرسازی بکنی چراکه قدرت تصویر بسیار زیاد است. به همین خاطرمیگویند همیشه تصاویر درست و زیبا از خودتان بسازید و سوم اینکه تو باور کنی به آنچه که میخواهی میرسی. یعنی خودت را باور بکن.اگرتو خودت را باور نکنی چطور میخواهی کائنات تو را باور کنند.ما اگر باور کنیم که مشکلمان حل نمی شود هرگز حل نخواهد شد.

همسفرزهره م:من سعی میکنم تصویرسازی خوب بکنم و مثبت. اما خوابی چند وقت پیش دیدم که افکار من رامنفی میکندو این من رارنج میدهد..          

 همسفر زینب:یک روز با خانم شانی مصاحبه میکردم.گفتند:وقتی تو پتانسیل اش را داری و قراره یک کاری را انجام بدهی.تک تک نیروهای منفی می آیند و به تو میچسبند انقدرکه فکر میکنی یک تریلی از روت رد شده و حتی جون نداری که یک دستشویی هم بروی و برگردی. و اینها فقط میان جلوی راه تو که بهت بگن تو نمی تونی.. درصورتی که برعکس اینه و تو میتوانی و باید ثابت کنی هم به آنها و هم به خودت که تو توانایی این کار را داری.                                

 خانم زهره:درادامه صحبت های همسفرزینب،وقتی برای انسانی بزرگ چون آقای مهندس وخانوادشون هم نیروهای بازدارنده وجود دارند. ببینیم ماچه قدر باید خودمان را قوی بکنیم؟ که اجازه ندهیم در دام آنها اسیربشویم.من هم دقیقا آن روز را یادم است که خانم شانی خیلی قشنگ برامون گفتند:یک جاهایی نیروهای بازدارنده اون قدر قوی می آیند که می خواهند تو را با سر به زمین بکوبند و میگن شانی بسه دیگه، ببین موهات سفید شده.بسه دیگر ادامه نده..ولی من گفتم نه شانی باید این مسیر را بروی چون بابا رفته تو هم باید بروی چون مامان رفته تو هم باید بروی ، چون آنی و امین رفتند تو هم باید بروی...پس نباید به اینها دامنه بدهیم. همیشه هستند و باید باشند.

فرق منیت و باور در چیست؟

همسفر پریسا کارآموز: منیت به دنبالش حالخرابی دارد.ولی کسی که باور دارد با اعتماد به نفس میره جلو همه چیز را درنظر میگیره. اگر یک موقع براش اتفاقی هم افتادحالش بد نمیشود.

خانم زهره:وقتی منیت داری خودت را از دیگران بالاتر میبینی و با دیگران مقایسه میکنی.اما وقتی می گوییم خودت را باور بکن؛یعنی؛خودت را با خودت مقایسه میکنی و توانایی های خودت را می بینی. انسان باید توانایی های خودش راببیند تا اعتمادبه نفس پیداکند.

تفکرکردن یعنی با تمام وجود چیزی را خواستن. وقتی یک چیزی را با تمام وجود خواستی یعنی روی آن متمرکز شدی و تفکر کردی آن موقع است که نیروهای القا، احیا و تحرک هم به کمک تو می آیند.یک سفراولی باید تمنای دلش درمان مسافرش باشد.یکی که میخواهد مرزبان شود باید تمنای دلش مرزبانی باشد. من از روز اول که وارد کنگره شدم تمنای دلم رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی برای خدمت به انسان ها بود. همین تفکر و تصویر سازی باعث می شد که همیشه جز نفرات اولی باشم که وارد کنگره میشدم.

  همسفرالهام کارآموز:بعضی وقتها دیگران ما را دوست دارند و ما از این دوست داشتن انرژی میگیریم این درسته‌‌.‌.؟و تاییدکردن دیگران نیست.؟

 خانم زهره:یکی از نشانه های اینکه ما توی صراط مستقیم قرار گرفتیم یا اینکه خداوند ما را دوست دارد، اینستکه دیگران ما را دوست داشته باشند. و ما این دوست داشتن را حس می کنیم حتی اگر به زبان نیاورند. اما در مورد اینکه وقتی دیگران از ما تعریف می کنند و ما خوشحال می شویم آیا این خوب است یا بد؟ باید بگویم که یک بار خانم مرجان در مورد همچین سوالی اینطور گفتند که وقتی دیگران از شما تعریف می کنند اگر شما در دلتان قند آب شد و همچین حالاتی به شما دست داد این نشانه منیت شماست اما اینکه انسان از اینکه در مورد او تعریف می کنند خوشحال شود طبیعی است البته بستگی به آن حسی دارد که آن موقع به من دست می دهد که آیا خودم را برتر می دانم یا نه. در سی دی گره قدرت هم آقای امین می گویند که اگر کاری را فقط برای تایید دیگران انجام دادیم آن انرژی لازم را کسب نمی کنیم حتی اگر از ما تعریف کنند اما اگر خودمان از کاری که کردیم راضی باشیم و تایید دیگران برایمان مهم نباشد آنگاه چه از ما تعریف کنند و چه تعریف نکنند برای ما مهم نیست و ما انرژی لازم را داریم.

همسفر رویا: من چون جلسه آخر است که در لژیون شما هستم خواستم یک جمله برای یادگاری به شما بگویم که کسانی که در کنگره نمی خواهند دیده بشوند به شدت دیده میشوند و کسانی که می خواهند دیده بشوند به بیرون پرتاب میشوند. راهنمای من خانم سحر با اینکه به کرمان می روند و خدمتهای زیادی را انجام می دهند اما هیچ وقت دوست ندارند دیده شوند و به نظر من این باعث شده که به شدت دیده شوند.                     

 خانم زهره:از اینکه این همه تغییر و خواست خدمت را در همه شما میبینم از همتون سپاس گزارم.

دستور جلسه دوشنبه هفته آینده مورخ 98/07/08: سی دی وادی سوم کامل نوشته شود+ سی دی وادی دوم کار می شود + نکات سی دی اضافه وزن 2

نویسنده: همسفر زهرا پن

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، وادی اول، سی دی اضافه وزن 1، صورت مسئله اعتیاد،  

تاریخ : شنبه 6 مهر 1398 | 05:40 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic