به نام قدرت مطلق الله

برداشت از سیدی حال خوش 5 به قلم همسفر اسماو اما میدانیم که بزرگترین قانون زندگی جاری بودن آن است. بعضیها میخواهند جمال خودشان را برای همیشه در حال سکون نگه دارند و به همین دلیل است که دست به جراحیهای سنگین میزنند. و یا عاشقی که میخاهد معشوق را برای خودش داشته باشد و همیشه بر او تسلط داشته باشد . گویا نمیداند که ما انسانها زندگیمان مانند رودخانه جاری و دائم در حال چرخش و حرکت است


همسفر خانم اسما: در ابتدا این سیدی آقای مهندس میگوید ذوالقرنین را معنا کردند و ‌دو مثال زدند و گفتند یکی به کسانی گفته میشود که دو قرن را تجربه کرده‌ اند مثل داریوش یا کوروش و در معنای دوم به کسی گفته میشود که صاحب دو قرینه است یعنی در دو بعد و در دو ملک حرکت میکند مثلا هم در ملک باشد و هم در ملکوت و در ادامه در مورد لوح و ارشیو کائنات صحبت شد که یک جای خاص است ولی لوح محفوظ در تک تک مخلوقین الهی هست و نکته مهم این است که در لحظه باید زندگی کنیم و بزرگترین معجزه حیات خود حیات است در زمان حال است که این خودش یک هنر است و میگوید ما دو دسته هدف داریم. اهداف دنیوی و اخروی گاهی هدف زندگیمان رسیدن به توحید و یگانگی و یا رسیدن به بهشت موعود تمثیل است در حالی که به نظر آقای مهندس شاید هدف اصلی و راز خلقت خود زندگی است ولی طبق  قوانین و در صراط مستقیم. که از این قوانین سر پیچی کردن بدبختی و ویرانی به همراه دارد.و همه پیامبران هم برای آوردن این قوانین گسیل شده البته گاهی نیروهای تخریبی و بازدارنده که مکمل نیروهای الهی هستند و وجودشان اجتناب ناپذیر است این قوانین زندگی را به جهت واژگونه در جهت پیشرفت اهداف به ظاهر الهی و به باطن شیطانی خود به کار میبرند. مثل کاری که به اسم دین و اسلام بر سر حضرت محمد ص و امام حسین علیه السلام آوردند.

 و اما میدانیم که بزرگترین قانون زندگی جاری بودن آن است. بعضیها میخواهند جمال خودشان را برای همیشه در حال سکون نگه دارند و به همین دلیل است که دست به جراحیهای سنگین میزنند. و یا عاشقی که میخاهد معشوق را برای خودش داشته باشد و همیشه بر او تسلط داشته باشد . گویا نمیداند که ما انسانها زندگیمان مانند رودخانه جاری و دائم در حال چرخش و حرکت است و در غیر این صورت تبدیل به باطلاق میشویم.گاهی همه تلاشمان را میکنیم تا در آ ینده حالمان خوب بشود و دریغ از اینکه این آینده هیچوقت نمیرسد چنین کسانی در آینده حال خوش نخواهد داشت چون مفهوم در حال زندگی کردن را درک نکرده و اگر درک میکرد از خط و خطوط عمل سالم خارج نمیشد. یا کسی که پول زیادی جمع میکند و اما خودش و خانواده اش از این پول هیچ استفاده ای نمیکنند میگوید میخواهم جمع کنم تا در آینده حالم خوب باشد و همه چیز داشته باشم. در حالیکه اگر همه چیز داشته باشیم مفهوم زندگی را نمیفهمیم وقتی امنیت نباشد معنای امنیت را درک میکنیم.

 و بدانیم که مشکلات لعنت خداوند نیستند بلکه رحمت و حکمت خداوند هستند.  غم و شادی و فراز و نشیب اینها همه با هم حکمت خداوند هستند. و از طرفی باید بدانیم که همه برنامه ها برای همه انسانها چیده نشده و لحظه ای برای من درست است و لحظه ای برای دیگری.

نویسنده: همسفر اسما

تایپ: همسفر فاطمه ح
طبقه بندی: برداشت از سی دی، 

تاریخ : سه شنبه 26 شهریور 1398 | 05:55 ب.ظ | نویسنده : همسفر فاطمه | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic