به نام نامی قدرت مطلق الله

امروز 5شنبه مورخ 7 شهریور ماه 1398لژیون هشتم به استادی خانم زهره با دستور جلسه ،سی دی حال خوش 4 با حضور همسفران عزیز اغاز به کار گردید.


 در این سی دی میخواهد بگوید چه جوری حساب خود را صفر کنیم؟

برای صفر کردن حساب خود اول باید بدانیم حساب مون چه قدره؟ اما ما هیچ کدام نمی دانیم حسابمون چه قدر است، چون زندگی ما فقط از تولدمان نبوده ...

خانم زهره: خدا رو سپاس که اجازه میدهد در این دنیای پرهیاهو که اکثر افراد به دنبال کارهایی هستند که فقط نفع خودشون در آن است  ما اینجا بیاییم و آموزش ببینیم. این تولدها و رهایی ها رو تبریک می گم و امیدوارم چشم دلمون باز باشه و ببینیم که چه زندگی هایی از کجا به کجا می رسه و افراد از چه جایگاهی به چه جایگاهی می رسند و تلاشمان را بیشتر کنیم تا ما هم بتوانیم در شاد کردن دیگران سهیم باشیم. به هر حال شکر شکر که ما هم اجازه پیدا کرده ایم در این بهشت خداوند باشیم و در کنار دیگران بیاموزیم .
خانم زهرا : با توجه به صحبتهای خانم فاطمه که امروز تولدش بود و گفت که در جیب مسافرش مواد دیده چیزی نگفته ایا میشه چیزی نگفت؟
خانم زهره : مطمئن باشید اگر چیزی می گفت  غیر از اینکه یک سری ناآرامی به وجود می آورد چیز دیگری نبود. به دلیل اینکه حرمت یک انسان را نگه داشته و نخواسته یک خانواده از هم بپاشه این با آگاهی این کار رو انجام داده است پس این سکوت کردن درست است اما گاهی سکوت همراه با نا آگاهی است و تخریب به وجود می آورد اما سکوت با آگاهی نتیجه خوبی دارد می دونه که اگر حرمت انسان را به عنوان شوهر از بین ببره در واقع هیچ کاری بهتر نمی شه بدتر هم می شه و خواسته آبروی انسان را نبرد این با این هدف ونیت باعث شد خودش این جایگاههای قشنگ رو امروز  تجربه کنه. آنجاهایی که می گوییم ذره ای صبر ،ذره ای سکوت از دید گاه خداوند پنهان نمی ماند اینجاست. شاید به ظاهر فکر کنیم از بین رفته اما در حقیقت از بین نمی برد و قطعا همان گذشتها سکوتها باعث شده لذتهای امروز را ببیند جایگاه تازه واردین قرار گرفتن یا مسافرش کمک راهنما شدن لذت کمی نیست. این حقه نفس  است که به ما میگوید تو حالا اگر به همه بگویی که این مصرف کننده شده باعث می شود سریعتر موادش را ترک کند. شیطان به زیباترین شکل ممکن و لباس می آید سراغمون و مهم اینستکه انسان مرتب در حال آموزش باشد تا بفهمد چه موقع چه کاری انجام بده . گاهی سکوت مان از صد تا حرف زدن بدتر است یعنی این صبر از جنس قهر است و خیلی وقتها از روی ترس است یعنی می ترسیم آبروریزی شود و خیلی وقت‌ها چون حرفی برای گفتن نداریم  سکوت می کنیم که اینه نوع سکوتها  درست نیست.

 سی دی حال خوش 4

همسفر مهری: انبیا در هر قومی بودند با توجه به طرز فکر و اندیشه مردم آن زمان فرستاده می شدند. در زمان حضرت مسیح علم به صورت تصویر بود تا رسید به حضرت محمد از تصویر به کلام در آمد و کلام الله آنقدر سنگین است که ما جزئی از ان را هم نمی توانیم بفهمیم و فهم وشعور بالایی می خواهد تا مقداری از آن را درک کنیم و خیلی سنگین است.
همسفر زهره م: سی دی حال خوش برای من باز کرد که چگونه حساب خودم رو صفر کنم واگر امروز کنار مصرف کننده قرار گرفتم تاوان کارهایی است که قبلا کردم ودیگه اینجا نباید کاری داشته باشم که مصرف اش را می کنه، یا نه هر کاری می کنه خودش می دونه چون قدرت اختیار داره پس من ایجا روی خودم کار کنم می گه بذر نیکو بکار تا برداشت نیکو برداری قبلا دورغ می گفتی غیبت میکردی واینها گیاهان هرز وزهر آگین  هستند حالا امدی کنگره داری بذر نیکو می کاری اما می گید چرا رفت گریز زد چون علف های هرز تو زمینت هنوز هستند باید یواش یواش اینها را بکنی و از زمینت جداش کنی.
خانم زهرا: در این سی دی آقای مهندس گفته بودند که اگر در صراط مستقیم حرکت کنید اتفاقات خوب برایت می افتد حتی آسفالت خیابان ،درختان، راننده تاکسی انگار به کمک تو می ایند اما  چرا یک وقتهایی یک سری آدم هایی را می بینیم که خیلی خوبند اما مثلا بچه اش مریضی بدی میگیره چرا اینطوری شده؟
خانم زهره ت: اولا این که ما نباید دیگران را قضاوت کنیم ما در این زمینه نمی دانیم و بی سوادیم. اما اگر چنین اتفاقی برای خودمان بیافتد و ما می بینیم که انسانی هستیم که می خواهیم خوب باشیم و تلاش می کنیم صفات خوب کسب کنیم، چرا بر عکس اتفاق بد برایمان می افته اینجاست که اگر تو در صراط مستقیم حرکت کنی حتی اتفاقات بد هم که برایمان بیفتد در ظاهر بد است اما در اصل به نفعمان است و حکمت بزرگی پشت آن هست مثلا اگر این خانواده خوبند ولی بچه شون مریض شده مطمئن باشید شاید این بچه قراربوده تو بزرگی مثلا خیانت کار بشه و بیشتر عذاب بده و این مریضی به دردش می خوره یا چرا بچه اش تصادف می کنه و فلج میشه این به خاطر اینه که اگر پا داشت دزدی میکرد پس می آید فلج میشه که نخواهد کارهای ضد ارزشی انجام بده پس این به دردش می خوره و بهترین اتفاق واسه زندگی اش است می گه اگه تو صراط مستقیم قرار بگیری همه اتفاقات چه خوب و  چه بد مطمئن باشید به نفع مان است اما ما نفعش را نمی دانیم و بی سوادیم. و علت دیگر این می تواند باشد که بذرهای تلخی است که درگذشته کاشته ایم و حالا رسیده است.
مطمئن باشید اگر در صراط مستقیم باشیم و هدفمون درست باشه بهترینها برایمان اتفاق خواهد افتاد.اتفاقات خوب یا بد که در زندگی برای ما می افتد دو تا مفهوم دارد یا  آموزش است یا مجازات. یه موقع کار خوب می کنیم پاداشش را میگیرم یا کار بد مجازاتش را می بینیم یا اینه یا آموزشی برایمان نهفته است.
همسفر زهره م: اگر انسان ایمان کامل داشته باشد به تقدیر حتی اتفاق بد هم برایش شیرین است من چند وقت پیش مراسمی بودم که جوان از دست داده بودند پدر خانواده سر خاک میگفت که خدایا می دانم امانت بود و ازم گرفتی اما صبرش را هم بهم بده که این حرف برای من انقدر آموزش داشت ولذت بردم که چه قدر ایمانش قوی است که تقدیرش بوده و باید اتفاق می افتاد و آقای مهندس خیلی قشنگ میگه در هر اتفاقی دیدگاه خیلی مهم است.
جمع بندی سیدی حال خوش
خانم زهره: آقای مهندس میگن باید خیلی علم و دانشمان را بالا ببریم تا بتوانیم مفهوم کلام الله را دریافت کنیم و در آخر دعا کردند که امیدوارم همانطور که در قرائت و حفظ و خطاطی قران پیشرفت کرده ایم بتوانیم در تجسس و تفحص آیات قرآن هم پیشرفت کنیم.

 هفته قبل گفتیم که ما برای اینکه به حال خوش برسیم ۵ مورد بود که باید در هر جایگاهی که هستیم رعایت کنیم که همیشه حالمان خوش باشد که یکی از آنها این بود که حساب خودت را با خودت صفر کنی در این سی دی میخواهد بگوید چه جوری حساب خود را صفر کنیم؟

 برای صفر کردن حساب خود اول باید بدانیم حساب مون چه قدره؟ اما ما هیچ کدام نمی دانیم حسابمون چه قدر است، چون زندگی ما فقط از تولدمان نبوده و این زندگی ۵۰ یا۶۰ساله در این جهان فیزیکی فقط یک مقطعی از زندگی ماست ممکن است ما میلیاردها سال زندگی کرده باشیم اما خبر نداریم. اگر امروز مشکل داریم ممکن است بذر هایی باشد که از قبل کاشتیم و الان رسیده پس صفر کردن حساب اولین قدمش اینستکه تو از حالا به بعد بذر خوب بکاری و اگر هزاران سال هم بگذرد باید شروع کنی به کاشتن بذرهای خوب و گرنه هیچ جوری حالمون خوب نمی شه.

 گاهی اوقات اصلا نمی دانیم حال خوش چیه ؟حال خوش این خنده های ظاهری و مقطعی ما نیست حال خوش یک آرامش درونی است ما لایق این آرامش هستیم و باید تلاش کنیم که اون را کسب کنیم، پس اولین قدمش اینستکه تو از حالا به بعد بذر خوب بکاری و اگر هم بذر های قبلی را که کاشتیم نگو ییم من که دیگه بدی نمیکنم چرا هنوز مشکل هست آرام آرام با کارهای خوب از بین میره.

بنابراین تنها راه حل صبر کردن است که همراه با کاشتن بذرهای نیکو، علف های تلخ و زهرآگین را به مرور زمان از مزرعۀ خود خارج نماییم تا روزی که هیچ گیاه تلخ و زهرآینی در مزرعۀ ما نروید. باید صبر کنیم هیچ راهی غیر از این نیست. مثلا مسیر خدمت کردن  برایت باز شده باید سعی کنی آرام آرام در این مسیر قدم برداری چون در ادامه میگه برای اینکه حساب خودت را صفر کنی یک راهش این است که به دیگران خدمت کنی.

 پس مشکلاتمان را بپذیریم و یکی یکی حلش کنیم اعتیاد را باید حلش کنی.مشکل مالی را باید حلش کنیم ما لایق این هستیم که بهترین زندگی ها را داشته باشیم و هر چیزی که بار معنوی داشته باشه همراهش بار مادی هم داره .
در این گفت و گو و دیالوگی که بین انسان و نفسش هست می گوید تو هیچ وقت به حرف های من توجه نمی کنی چرا؟ چون مشغول بازی واسباب بازیهای خودت هستی دقیقا خداوند می بینه که ما چه قدر سر چیزهای الکی آرامش مون را از زندگی صلب می کنیم سر قضاوت، کینه ،حسادتهایی که می کنیم .اینها یعنی اسباب بازیهایی که خودمون را مشغول کرده ایم.

نویسنده: همسفر نرگس

 
طبقه بندی: گزارش عملکرد لژیون، 

تاریخ : چهارشنبه 13 شهریور 1398 | 11:08 ق.ظ | نویسنده : همسفر نرگس | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic