برداشتی از سیدی هزینه به قلم همسفر زهره ش


در ادامه به واژه همسر یعنی هم اندازه یعنی سرهایشان اندازه هم است. و من فکر می کنم اشاره به این مطلب دارد که چون انسانها همان اندیشه و فکرشان هستند یعنی هم فکر بودن.


در گردش ایام برای دیدن و دیده شدن در مرحله اول باید از خانواده خودمان شروع کنیم و مانند درختی که بزرگ شود و در میان درختان دیگر فقط آن درخت از دیوار باغ بالا میزند و بیرون می آید و وقتی ما به فهم و شعور بالائی رسیدیم تازه میفهمیم که ابتدا باید خاندان خود را هدا یت نماییم چنانچه اوایل حضرت محمد ص از او خواسته شد که اول خاندان خود را به دین اسلام دعوت نماید.

در ادامه به واژه همسر یعنی هم اندازه یعنی سرهایشان اندازه هم است. و من فکر می کنم اشاره به این مطلب دارد که چون انسانها همان اندیشه و فکرشان هستند یعنی هم فکر بودن. مطلب مهم در این است که انسان برای هر کاری باید هزینه کند و هیچ چیز در هستی بدونه هزینه نمیتواند باشد و محبت به لمس و سخن نیست و به پر داخت هزینه است و آنهایی که در پی بدست آوردن چیزی بدونه پرداخت کردن و هزینه کردن هستند دچار مشکل خواهند شد.

در مراحل پیشرفت یک انسان بعد از هدایت خاندان باید چراغی باشید که دورتر را حفظ کند که در این مرحله هم باید هزینه پرداخت کردو این هزینه پر داخت کردنی به اعتقاد آ قاپیدنقای مهندس یک شعبده بازی  است و در سیستم الهی که وقتی در آتش میروی از گلستان سر در می آ وری  مانند حضرت ابراهیم. و بر عکس محبت . صداقت،  راستی، فرزند خوب، زن خوب، شوهرخوب، راهنمای خوب، خانه خوب، دین خوب همه هزینه دارد ۰ مرحله سوم که مرحله بالاتری است نور چراغی باشیم که نوری تابنده تر که چون خورشیدی کوچک به دور دست ها بتابیم و این امری است که خداوند تبارک و تعالی در هر مورد فرمان داده است. ومرحله اول و دوم دست ماست و مرحله سوم دست خداوند و خواست و فرمان خداوند است.

 بعد مسئله هماهنگی درون و بیرون است که باید یکی باشد و تضاد نداشته باشد وقتی یکی شد حس قوی میشود و مسائل را بهتر درک میکنیم و تشخیص میدهیم و این یکی شدن در خواب هم اثر نیکویی دارد و اگر با حس خوب شروع کنیم این خیلی مهم است که با چه حسی عمل میکنیم و با احساس خوب اندیشه خوب در خودمان بوجود می آ وریم و اگر با حس خوب اندیشه خوب بسازیم این عمارت هرگز از بین نمیرود و بر طبقات آن افزوده می گردد و انسان دائما از درون رشد میکند.
طبقه بندی: برداشت از سی دی، 

تاریخ : سه شنبه 26 شهریور 1398 | 05:48 ب.ظ | نویسنده : زهره | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic